12.8.2022 | Svátek má Klára


FEJETON: V kanceláři nejvyšších šéfů

26.12.2019

Co vlastně dělají ONI? Jak uvažují? Zkusme si to představit:

Tak to máme toho nemravného medvěda Pú, co se nechává kreslit bez kalhot, úchylák. Toho jsme už v Polsku zkusili pořešit, teď to rozšíříme na celou Unii.

Co tu máme dál? Šmoulové. Sice nám svou modrostí krásně bourají rasové stereotypy, ale ta genderová nevyváženost! Kde jsou šmoulí ženy? Proč jim šéfuje jeden starý muž? Dořešit!

Přišel anonymní dotaz: Proč ještě nebyly zavedeny kvóty pro všechna pohlaví ve vládách jednotlivých států Unie? Dobrý nápad. Zadáme pilotní studii, necháme zpracovat projekty a akci rozjedeme. Termín - do dvou let.

Tak, teď k aktualitám.

V těch zemích, kde EET funguje, se stále ještě nepodařilo zavést EET pro lidi zpodobňující Mikuláše, čerta a anděla. Přitom peníze za to berou. Vyvodit personální důsledky, úkol trvá. Ještě razítko. Dáme kulaté, nebo hranaté? Kulaté, ať to má váhu.

Teď ten Ježíšek. To bude na dlouho. Barnevernet tam nemá pravomoc,ale snad to nějak vykoresponduje. Každopádně novorozenec na slámě, v blízkém kontaktu s domácími zvířaty, to je jasně na odebrání.

Co všechno na sebe ti lidé napráskají v koledách, to je psina. „Mám doma hezkou žežuličku“ - tak to je chov volně žijícího druhu živočicha bez povolení. „Já mu nesu veselého beránka ze stáda mého“ - darovat zvíře do péče dítěti mladšímu patnácti let je ale porušení zákona o týrání zvířat, navíc než si s ním Ježíšek bude moci hrát, bude beran dospělý a hrozí tu úraz. Zakázat, neprodleně odebrat a do útulku! Dary potravin - byla tam nějaká kontrola z hygieny? Ověřit.

Ti tři králové mu přinesli zlato, kadidlo a myrrhu? A co takhle darovací daň? Už ji někdo zaplatil? Mají jediné štěstí, že kadidlovník ani myrrhovník nejsou na seznamu ohrožených druhů. A proč vlastně má být Afroafričan až vzadu? Co takhle rovné příležitosti?

Andělé s troubami - snad si tím nevydělávají? Busking trpět nebudeme. A co vůbec takové velké shromáždění lidí, nahlásili včas náboženskou akci na veřejném prostranství? Zajistili dost mobilních toalet a zdravotnický dozor?

Že ten Ježíšek je dva tisíce let stará záležitost? No nestíháme, no! A není to alespoň hate-speech vůči ostatním náboženstvím? Prověřit.

Tolik práce, tolik práce, budeme muset nabrat posily. Ale nebojte se, my vás ochráníme!

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovinLéto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...