25.10.2021 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

FEJETON: Nevítaná pošta

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 29.3.2021 14:05

Problémek bude v tom, že paní Šustrová něco uvidí na vobrazovce a klikne na to. To dělají pětiletí.

I moje vnučka (27 měsíců) ví, že na všechno se nemá šmatat a všady strkat prstíček. Nedávno jí dorostl nehýtek a už všechny poučuje.

Zkráceno.

M. Pivoda 29.3.2021 13:34

Dnes žijeme ve 21. století, tedy době technologicky intenzivní. A lidé kolem nejsou jen andělské bytosti.

Petruška Šustrová evidentně potřebuje proškolit v dnešní IT technologii. Na rozdíl od Saši, která prý potřebuje něco jiného. Cituji z článku Petrušky Šusterové: "... jakási prsatá Saša oznámila, že potřebuje „vyšukat“ ..."

L. Harvánek 29.3.2021 13:51

Takových Saší, které cosi potřebují, vídávám denně i několik. Samozřejmě to hned mažu tak jako všechny ostatní nabídky na podřadné a předražené zboží. A také přeposílané maily, které mě upozorňují, abych je pečlivě přečetl a poslal dál. Beru to jako daň za to, že tomu, na kom mi záleží, mohu napsat, aniž bych musel k poštovní schránce. A navíc to dostane dřív, než bych se dokázal obout.

M. Pivoda 29.3.2021 14:05

Technologie je dvojsečná zbraň.

L. Beneš 29.3.2021 9:53

Potrhlé e-maily s koncovkou domény .ru přinesly Petrušce příležitost, zase si tak nějak od srdce postěžovat na ty zasr.... rusáky. A to je aktuální teď, kdy naši bezpečnostní specialisté bádají, zda v době, kdy ruský plyn není pro nás (ještě) strategicky nebezpečný, je pro nás strategicky nebezpečná ruská účast v tendru na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech, přičemž předtím se rusáci nějak podíleli na výstavbě JE Temelín i Dukovany. Slovo rusáci píšu s malým písmenem na začátku, abych k nim vyjádřil svůj vnitřní odpor právě tak, jako ti, kdo po válce psali s malým písmenem na začátku slovo němci.

M. Ondráček 29.3.2021 11:41

Zajímavé ovšem je, že "Petruška" žádné "zasrusáky" nezmiňuje, zatímco vy ano.

L. Harvánek 29.3.2021 13:53

Připomíná to výroky jednoho sportovního komentátora: "zase rusi". Jen ta mezera je o slabiku dál.

R. Langer 29.3.2021 6:47

No, normálně se tomu říká "reklama". ;-)

V. Novák 29.3.2021 6:33

Také jsem měl podobný problém, tak jsem si zablokoval doménu .ru, protože v Rusku nikoho neznám a nevidím důvod, proč z Ruska přijímat e-maily.

P. Hatina 29.3.2021 1:31

Jenomže v tom je právě podstata počítačového spamu že to není nějaký pan actionvideo.ru, kterého by zajímalo jestli se to příjemci líbí nebo ne, ani ho to neomrzí, ale skutečně robot, který tam ty zprávy bude sázet pořád..(v naději tvůrce že nějaké promile příjemců si to zboží objedná).

Takže, pokud se toho chce někdo zbavit měl by se podívat co to sakra v vpravo dole ty zprávy posílá. Jestli e-mailový klient (a v něm si pana a.r přesunout trvale do spamu), nebo nějaký free běžící prográmek (smazat), a nebo to jsou notifikace z té actionvideo.ru a (ty jdou taky zablokovat). Že by to byl virus, tak to by ho kvalitní antivir měl zachytit sám...