7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


FEJETON: Morální kodex člena vlády ČR

28.7.2018

Naší agentuře Hádám se podařilo získat makulaturu návrhu Etického kodexu člena vlády České republiky. Jako první ji zveřejňujeme.

Dle zjištění našich investigativců byla první verze napsaná ručně, a to přímo předsedou vlády Ing. Andrejem Babišem. Jak vyplynulo z prvních osmi stránek textu, největší problém dělal panu předsedovi pojem „morální“, neboť ani Wikipedie nepodala pro něj dostatečně srozumitelné vysvětlení tohoto vyčpělého a obsolétního pojmu.

Jako vždy zachránil pana předsedu pan Marek Prchal, neboť po spatření zoufalého výrazu svého šéfa oněch prvních osm stránek plných škrtů a poznámek typu „čo to tárajů“ či „choď do.....(zde bylo výrazů poněkud více) zmačkal a vyhodil do koše na papírový odpad.

Jelikož předseda vlády pan Andrej Babiš to s kompjútrem dle vlastních slov moc neumí, byl schválen návrh vyhotovit inkriminovaný dokument jeho PR týmem a posléze mu jej dát jen k podpisu. Text přinášíme v doslovném znění.

1. Předsedou vlády je Andrej Babiš. Protože stát je firma, je dovoleno oslovit pana předsedu rovněž titulem pane řediteli. Oslovení termínem blahorodí je také možné a žádoucí, čímž si dotyčný(á) vykoleduje zářivý úsměv.

2. Nikdo z vlády nebude podávat žádné neschválené rozhovory. Tento paragraf platí zejména pro partu z ČSSD, protože ti z ANO to už mají v DNA.

3. Všichni členové vlády jsou okamžitě povinni spálit svoje disertační, bakalářské a maturitní práce, aby zase nějaký pitomý šťoural nenašel nějaké střelivo. Dva stačili až až.

4. Je zakázána jakákoli zmínka o Čapím hnízdě. Kdo se splete, letí.

5. Věta: „pan předseda vlády Ing. Andrej Babiš je nevinen“ bude úvodní větou jakéhokoliv veřejného vystoupení. Před každým zasedáním vlády se toto kolektivně odříká celkem desetkrát, Ti, co to spletou, to budou psát na zem křídou před Strakovkou po skončení zasedání. Snímat to bude smět jen TV Barrandov, která to poté nastrčí jako otvírák večerních zpráv.

6. Během zasedání vlády je jednoznačně zapovězeno živit se něčím jiným, než jsou výrobky z vodňanského kuřete či uzenin z Kostelce. Vegetariáni mohou žvýkat klasy řepky olejné.

7. Členům vlády se zapovídá jakákoli soukromá investice dříve, než bude zhodnocena předsedou - ředitelem - blahorodím. V případě, že by o daný projekt či investici pan předseda jevil zájem, bude mu členem vlády vše bezúplatně převedeno, aby nedocházelo k nutnosti postřiku polností pesticidy či nutného telefonování do banky ke stopnutí všech dalších finančních půjček.

8. Při vyslovení jména Kalousek se musí všichni členové vlády zatřást odporem. Kdo se nebude třást dostatečně intenzivně, bude demisován.

Morální kodex člena vlády ČR bude ještě předložen k podpisu presidentu republiky, kde lze ještě očekávat nějaké další příspěvky zásadního charakteru.

P.S. Toto zveřejnění není - jak by se mohl na první pohled zdát - dehonestací pana předsedy vlády, ale naopak jeho účelem je vybudit jeho latentní příznivce k hojné účasti ve volbách všeho druhu.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.