6.12.2022 | Svátek má Mikuláš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
krista 18.1.2006 7:52

Pane Vlku,

 a § 4 odst. 1 jste četl?
dvd 18.1.2006 7:50

Obávám se

neb mi čeká - jako jednu z osob poškozených - opakované správní řízení. Nemohu být příliš konkrétní, ale jede to již 1 1/2 roku cestou jeden úřad, odvolání na ministerstvo, ministerstvo rozhodnutí ruší,  věc se předává na jiný úřad, rozhodnutí (sice dle zákona, leč poněkud absurdní - vinni jsou poškození), věc jde sub judice, tedy nutno očekávat rozhodnutí předběžné otázky, ale protože jeden z poškozených je stát, tak se stát odvolává, věc řeší nakonec rozkladová komise ministerstva a posléze ministr všechna dosavadní rozhodnutí ruší a věc vrací opět onomu úřadu, který rozhodoval úplně na začátku. Již ve svém rozhodováním se ale onen úřad snažil, aby vlastní viník nebyl ani zmíněn natož snad postižen (díky jistým insider information se mi to jeví pochopitelné), a to se zdůvodněním, že to jinak dle správního řádu nejde. Při konzultaci v renomované (a specializované) advokátní kanceláři dochází k huronskému výbuchu smíchu a radě: až to ta osoba bude nyní opakovat, požádejte ji, ať vám to zdůvodní zněním zákona. --No jo, a co když začne tvrdit, že ji urážím a zesměšňuji?
jim 18.1.2006 9:03

Re: Obávám se

Buďte klidnej, tohle řízení se povede ještě podle starého správního řádu. Takže zesměšňujte bez obav.
LOJR 18.1.2006 7:14

Jak vidno, panu Vlkovi nutnost chovat se na úřadech slušně leží fakt hluboko v žaludku.

Nic platno Sašovo vysvětlování - on má přece PRÁVO chovat se kdekoliv jako hulvát a basta fidli!!!
LJG 18.1.2006 7:47

Re: Jak vidno, panu Vlkovi nutnost chovat se na úřadech slušně leží fakt hluboko v žaludku.

Ano takže když vám úřad rok zabordelí dopis, který měl vyřídit v zákonné lhůtě a který jste nutně potřebovali (teorie) musíte být slušný, slušný slušný.
Neříkejte ani: to je v háji, to je malér, některý úředník může mít nastavenou ¨vysokou vnímavost nadávek.
Nejak jsem se včera v komentářích v té právnické smršti nevyznala. a troufnu si hádat, že se v ní mimo právníků málokdo vyzná. Ale zákony proti urážení máme už dávno zak jde zase o duplicitu a zaneřádění právního řádu přinejlepším a o nachystanou zbrań proti nepohodlným v rukou tich mstivějších úředníků (jakože takoví u nás vůbec neexstují, ti jsou jako Yeti .-)  )
LOJR 18.1.2006 10:52

Re: Re: Jak vidno, panu Vlkovi nutnost chovat se na úřadech slušně leží fakt hluboko v žaludku.

Poněkud nejasně se vyjadřujete - úřad zabordelil písemnost, kterou jste nutně potřebovala, nebo něco nevyřídil v zákonné lhůtě? To je totiž dost rozdíl. navíc mi není jasné, ať už je to jakkoliv, jak nadávky pomohou věc vyřešit. Jinak symptomatický je závěr vašeho příspěvku - ačkoliv meritu věci dle vlastního vyjádření nerozumíte, "jde o duplicitu a zaneřádění právního řádu "........atd. Já taky něčemu nerozumím. Proč máte potřebu se vyjadřovat k věcem, kterým dle vlastního příspěvku  nerozumíte.
LJG 18.1.2006 12:39

Re: Re: Re: Jak vidno, panu Vlkovi nutnost chovat se na úřadech slušně leží fakt hluboko v žaludku.

Vyvraťte, že jde o duplicitu!
Jinak zákony jsou tu pro občany, proto se občané k nim mají vyjadřovat.
Vy snad také netvrdíte, že k jízdním řádům aurobusů  se smí vyjadřovat jen řidič autonusu, prořípadě osoba, která vystudovala příslušnou matenatickou teorii o nejefektivnějším spojení na vysoké škole.
 
LJG 18.1.2006 12:41

Re: Re: Re: Re: Jak vidno, panu Vlkovi nutnost chovat se na úřadech slušně leží fakt hluboko v žaludku.

PS. a naštěstí se v reálu nemám na úřady žádnou stížnost.
LOJR 18.1.2006 14:45

Re: Re: Re: Re: Jak vidno, panu Vlkovi nutnost chovat se na úřadech slušně leží fakt hluboko v žaludku.

Ale milá zlatá, já vám přesvědčení, že 1+1=3,  vyvracet nebudu, spánembohem si tomu klidně věřte. Včerejším Sašovým příspěvkům jste dle vlastního vyjádření nerozuměla, proč bych měl tedy věřit, že to dnes bude lepší.
Mysch 18.1.2006 11:51

slusny clovek

zustanme slusnym, a hulvat hulvatem. i na urade, ale
usmev otvira obvykle dvere
 
G. Pašek 18.1.2006 2:00

Při poslední prezidentské volebni kampani Kerry versus Bush . . . .

dostal jsem e-mail z Washingtonu DC, oficiálního tábora Demokratů, abych nezapoměl jít volit a abych volil pro Demokraty protože bla-bla-bla-prd-prd-bla-bla-prd-prd . . . . a jestli bych jim neposlal šek na volební kampaň dostat kandidáta Kerry a Edwards do Bílého Domu . . .
"Kiss my ass you idiots!" = polibte si pr*el idioti
Pořádně jsem vyplnil jméno, adresu, telefoní a fax číslo, e-mail adresu.
 
Asi tak za 10 dní se objevila ve schránce velká bílá obálka od Kerry a jeho poskoka Edwardse.
Uvnitř velká barevná fotografie Kerry-Edwards . . . v dopise me děkují za e-mail a když jim pošli šek na $50 tak mi pošlou ještě hezčí z Bílého Domu.
 
Škrábal jsem se v hlavě a chvíli přemýšlel.
Četli nebo nečetli můj e-mail? 
Možná jo a možná ne . . . . rozumím, kdyby nečetli a poslali, ale co když četli a poslali? nechtěl jsem nad tím dál přemýšlet  . . .  hodil jsem celý obsah s obálkou do odpadků.
Naštěstí prohráli.     Asi tak za tYa   
Borek @Exil 18.1.2006 0:19

A jsme zpatky u tech fasces.........

Opravdu, lidi, bdete a zkoumejte bedlive mistnosti Uradovny..jak na Urade zahlednete balik holi a v tom zastrcenou hasicskou sekerku....koukejte kde nechal tesar diru!!!!!!
Jura Jurax 18.1.2006 16:44

Re: A jsme zpatky u tech fasces.........

golfových?
Jojin 18.1.2006 18:10

Re: A jsme zpatky u tech fasces.........

..ne bambusových,ty bambulo.Fasces byl symbol práva ve starém Římě,svazek prutů(holí)a uprostřed sekera(ta hasičská).Tento symbol převzali Mussoliniho fašisté(ano jedná se o poitalštění slova fasces)jako svůj symbol a náležitě zprofanovali...
Czert 19.1.2006 19:37

Re: Re: A jsme zpatky u tech fasces.........

ano, ty tyce byly symbolem diktatorstvi. Pokud nekdo mel 2 tyce, tak mel tusim pravo dat kohokoliv zbycovat - i bez dukazu. 12 jich meli nejvysi statni urednici a 24 jen samotny diktator.
ps. mozna se v poctu prutu trochu mylim.