6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

FEJETON: E-buřt

Kdysi se říkalo, že ideální ženská zachází s chlapem jako se psem. Dá mu najíst a pustí ho ven. Jsou však mezi námi i zaprodanci, kteří pošlapávají práva naší mužské minority a sami se, někdy i bez pohrůžky útrpným právem staví k plotně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 3.8.2016 21:23

Re: Můj kamarád Tonda taky jednou vařil sám

To je ještě dobrý, viděl jsem fotky z exploze starého maďarského papiňáku - odsavač nad šporgessem zmizel, papňák bez poklice zůstal, ale i ten šporges byl o 5 cm nižší. Jo, pára je svIňa, to věděl již starý Polzunov - údajně měl jako první vynalézt parní stroj, ale na carských poštách byl takový bordel že jeho patentové přihláška byla doručena na příslušný registrační úřad až 50 let po VŘSR.

L. Písařík 3.8.2016 21:16

Pokud se vaření vajec týká

Vůbec nejlepší je vařit vejce nasucho v mikrovlnce, jestli jste to ještě nezkusili, vřele doporučuji, uvidíte, co jste ještě neviděli.

M. Kodeš 28.7.2016 21:57

Jaroslav Hašek

Vidím pánové, jak vymírají čtenáři povídek Jaroslava Haška. "Vařím si vejce na měkko" nikdo nepřipoměl. Já to znám z knihy, ale toto je pěkný odkaz... Moravská orlice...

http://svejkmuseum.cz/doc/povidky/uvarim_si_vejce_na_mekko_moravska_orlice_1_11_1931.pdf

M. Krátký 28.7.2016 11:41

Můj kamarád Tonda taky jednou vařil sám

v papiňáku vepřové uši - strašná pochoutka - ten sulc z těch uší ucpal pojistný ventil a papiňák jel dál. Pak to bouchlo a na stropě v kuchyni visely krápníky z těch uší - nádhera !!!

Z. Lapil 28.7.2016 11:36

Re: Někdo musí do opozice

I pro použití kuchařky jsou třeba předběžné znalosti; má-li je člověk, pak lze, plně ve smyslu páně Drábkova fejetonu, použít MTN (metodu tvůrčího nepochopení).

Reálný příklad? DOŠ neboli Dívčí odborná škola, Bílina, zřejmě přelom 60. až 70. let. Na pokyn "Utřete česnek" se děvčata začala shánět po utěrce.

P. Hlosta 28.7.2016 10:39

Není sranda jako sranda ;-)

Já měl pracovního kolegu, který byl starý mládenec, jak se říkalo chlapům žijícím singl. Ten dokázal nejen udělat z vajec granáty, ale jednou mu zachránili život sousedé, kteří cítili strašný zápach a tak dlouho mlátili na jeho dveře, až se konečně probudil a otevřel. Za ním nebylo pro kouř vidět. Opile se zeptal, proč tak mlátí do dveří. Kdyby nemlátili, patrně by bídně zhynul udušením ze zplodin pálených brambor. Barák prý smrděl několik týdnů. Tohle prováděl minimálně jednou do roka, stejně jako pravidelně sušil rybičky skaláry.

Podle mně chlap má být především pracovitý a ne lenoch, co pobyt na gauči považuje za největší slast. Ono vařit a vařit je rozdíl. Co děláš dělej rád, jak zpívá Matuška. Horší jsou na tom ti chlapi, co je k lenosti povzbuzuje opice. Ti už jen opile sní o tom, jak rádi by si udělali pořádnou dovolenou, jak rádi by pořádali pořádnou grilovačku a rádi by se s ženskými tak nějak .... "Zahálka je matka Hříchu" praví staré přísloví. Já jsem přesvědčený, že chlap pochválený za dobré jídlo, co stvořil, se v duchu tetelí radostí. Jen zhnilé a hloupé tele(to není chlap) sabotuje sám sobě radosti z života.

Ale to je ode mně asi příliš. Líní si vždycky najdou nějakou možnost pracovité aspoň urazit. Nejlepší sranda je ta, kterou si uděláme ze sebe. Udělat si ji z jiných je posmívání.

;-)

M. Urbanová 28.7.2016 7:35

Někdo musí do opozice

Tento fejeton pana Drábka se zde zapomněl ze začátku minulého století. Je třeba ho uvést na pravou míru:

Z vlastní zkušenosti vím, že jsou muži, kteří vaří daleko lépe než ženy. Jejich krédo obvykle je: Poslechni, co říká kuchařka. Když je v receptu 5 dkg, dáš tam 5 deka a nedáváš to od oka, když je psáno, 20 dkg másla, neliješ tam olej a tak dále. Musíš se řídit kuchařkou a pak nemůžeš nic zkazit. Je to ve tvém vlastním zájmu, neboť vaříš nejen pro sebe, ale i pro své milované. Tak jakýpak zaprodanci pošlapávající práva mužů, jsme správní chlapi, kteří se umí postavit k plotně, ať připravují maso nebo pečou dort.

P. Maleček 28.7.2016 6:18

Vaření coby náhražka lovu.

Něžný humor páně Drábka obdivuji. Přesto se musím zastat vařících mužů. Zbaveni jim geneticky dané seberalizace v boji a lovu jim nezbývá než si své místo na dnešním gender slunci vydobýt vlastnoručně připravenou krmí. On je to taky, stejně jako lov či boj, kolikrát pěkný adrenalin.

J. David 28.7.2016 3:04

Docela výživné

A ta vařená vejce, to znám. Dejte vařit vejce, a mezitím se natáhněte na otoman na krátký "šlofíček". Výsledek? Nu, probudí Vás kanonáda, jak u Verdunu a libý odér sirovodíku. Podlaha kuchyně pokryta střepinami skořápek s bílky a na stropě polovina smrdutých žloudků, druhá polovina nevratně spojena se dnem rendlíku. Nu, přímo apokalypsa... Druhou fází je pak moment sekundární apokalypsy, když se "bytná" vrátí domů... Tož, vlastní zkušenost.