8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hledající 5.5.2006 19:01

Historiku

Prosím ´vás můžete v samostatném článku deklarovat vaše kriteria, dle kterých hodnotíte společnosti na primitivní a neprimitivní, na úspěšné a neúspěšné, na silné a slabé, atd atd. Můžete prozradit kde a jak jste tato kriteria nybyl. Doufám, že si neděláte s ostatních legraci!

D

Doxa 5.5.2006 18:41

Jak říkala Brigitte Bardot

Bankéře za manžela.

Playboye za milence.

Umělce za přítele.

(takže 3 muži pro 1 ženu bohatě stačí)

jana 5.5.2006 16:44

život je složitý

jednoho na údržbu domu, jednoho na vydělávání peněz, jednoho do společnosti a jednoho na sex........největší problém je ukočírovat to tak, aby se pánové nikdy nepotkali. Nemáme ´to, my holky, vůbec jednoduché.

Jenda 5.5.2006 16:19

To je preci normalni

ze si samicky poridi jednoho samecka na hmotne zajisteni a druheho na oplodnovani. nevim co na tom koho prekvapuje.

Jan 5.5.2006 14:51

Re: Ale houbeles, dyk je to jinak. Evoluce se takhle zjednodušovat nedá

Richarde, prvni dva odstavce bezva, dalsi jsou jen myslenkovy zkrat. Rozdelovat lidi na ruzne druhy, no to je hruza. A pokud se obcas dostane k moci nekdo, kdo to takhle vidi, tak si to obvykle ti, kteri se spatne narodili, nakonec nenechaji libit.

LJG 5.5.2006 14:48

Re: ???

Ne ptakopysku, to je Červená Karkulka. Posypte jahody DDT, ono jí to přejde. Nakousnuté jahody okrájejte a sesvírujte v misce hostům. Cukrovat nemusíte, už vypadají pocukrovaně.

Jirka 5.5.2006 14:43

Re: Re: Re: monogamie neni normalni

A co teprve kolik spodního prádla na sušáku?????? Už i Jára Cimrman napsal syrový pohádkový horor o 13 tchýních;-D

wert 5.5.2006 14:43

Re: Ale houbeles, dyk je to jinak. Evoluce se takhle zjednodušovat nedá

No a pak je jeste strategie - osoulozit samicku, ale nechat deti vychovavat nejakym jinym sameckem :-) Ve 40. letech v USA udajen nekdo delal nejaky vyzkum zavislosti genu n rodicich a vyslo mu jako vedlejsi efekt, ze vic jak 20% deti (cislo si presne nepamatuji) ma jineho biologilkeho otce nez oficialniho. Pry svuj vysledek tehdy ani nepublikoval (prislo mu to prilis "zinantni").

Nebal bych se, ze to dneska je nejake lepsi. No uvidime co s touto zavedenou praxi udela moderni veda. Kdyby se napr. podaril uzakonit, ze na dite, ktere nebylo splozeno oficialnim otecem se nemusi platit alimenty nebo tak nejak, tak si mozna rada samicek svoji preletavost rozmysli.

Takze damy, az budete ulehat do postele za ucelem plozeni deti s nekym jinym nez s manzelem, mejte na pameti, ze existuji vedecke metody, jak se to da odhalit. To je novinka poslednic par let, takze bacha na to :-) Mozna je jen otazkou casu, kdy to bude mit nejake pravni dusledky.

ptakopysk 5.5.2006 14:31

???

to je ta potvora se špičatou červenou čepičkou, co mi v noci žere na záhoně jahody?

Veruna 5.5.2006 14:11

Re: Re: monogamie neni normalni

a zvyšující se počet tchýní Vás neděsí????????

optimistický skeptik 5.5.2006 13:34

Autore, hezké

jako kratochvilné čtení. Objevného v tom není nic. Ale krátkou poznámku. Vysvětlovat v dnešní době zkratku DNA závorkou () je úplně mimo mísu. Kdo neví co je DNA, neví též co je deoxyribonukleová kyselina.

Historik 5.5.2006 13:17

Re: Ale houbeles, dyk je to jinak. Evoluce se takhle zjednodušovat nedá

Bude to ovšem muset vůči těm primitivům prosadit silou. A nejvíce mu v tom bude bránit pátá kolona pseudohumanistů.

Historik 5.5.2006 13:15

Dříve tomu bylo tak, že děti, o které se otec nestaral

pomřely, neb to matka neutáhla. Primitivní přemnožené kmeny buďto zdolaly vojensky své pokročilejší ale třeba už změkčilé sousedy, nebo byly zlikvidováni. ALE tady už bylo třeba, aby muži bojovali za dané společenství, proto se jim muselo dostat odměny také v podobě žen. Náčelník nemohl mít všechny pro sebe.

Dnešní Evropa a Amerika pošetile podporuje rychle se množící primitivy/primitivní národy, které by jinak války a nemoce zdecimovaly na odpovídající počet.

Následky mohou být katastrofální - "moc synů - sousedova smrt."

Richard 5.5.2006 11:22

Ale houbeles, dyk je to jinak. Evoluce se takhle zjednodušovat nedá

Pro samečky jsou dvě možné strategie:jednak osouložit co nejvíce partnerek, a o děti se nestarat, jednak vybrat si co nejkvalitnější partnerku, a věnovat se maximálně výchově společných dětí.

Výsledkem druhé strategie je sice méně početné, nicméně mnohem úspěšnější potomstvo. Takže je to v důsledku, především pro inteligentnější druhy, výhodnější.

Koneckonců, co si myslíte, že bude v budoucnu evolučně úspěšnější: národy a minority, co sází na mnoho dětí-pobíračů sociálních dávek, nebo národy, které se snaží vychovat děti, co budou pracovat a starat se o další děti?

V důsledku dnešní politiky se nám utěšeně rozrůstají spíče ony minority, ale co, až přijde inteligentní politik, a dávky zatrhne?

Marst 5.5.2006 11:16

Re: monogamie neni normalni

Jenže ona tá monogamie má také nějaké výhody.Tedy pánové,buďme upřimní.Ono to po několika létech přestane bavit nejen s jednou ženou a tak si muž občas odskočí bokem a velice se stará o to,aby se jeho žena o tom nedozvěděla.Ostatně i mnohé ženy si občas odskočí.A teď si představte,že máte čtyři manželky a přesto se chcete osvěžit s jinou,Jednu manželku někdy ukecáte,.když vám na to příjde,ale jak chcete ukecat čtyři běsnící čarodějnice? (Cha-chá!)

Richard 5.5.2006 11:12

Re: monogamie neni normalni

křes'tanský vynález? Čím to, že v bibli se o monogamii nepíše, právě naopak (Jíkob, David, Šalamoun), zatímco úpohanští Římané ji měli nadiktovanou zákonem.

Petr 5.5.2006 9:36

Re: monogamie neni normalni

Ty brďo tys to zas rozštíp.

Nekuřák 5.5.2006 9:28

Re: monogamie neni normalni

nevybYlo, Ypsilon ! Od slova být.

hetta 5.5.2006 8:27

Lorecký ze Lkouše

Lorecký ze Lkouše i se svými syny je pohřben v Čížové a ve vchodu do kostela po levé straně má náhrobní desku.

doxa 5.5.2006 8:08

Lorecký ze Lkouše je rovněž zpracované téma

Takže víme, že to byla sprostá loupežná vražda a nikoliv selské povstání, jak to zbásnil Vrchlický.

Problematické však je, že tresty postihly i řadu lidí z okolí, kteří i zločinu skutečně nemohli vědět.

Ale pozor - uloupené paníze se dodnes nenašly !!!!

P.P. 5.5.2006 7:16

monogamie neni normalni

Monogamie rozhodne neni normalni a o ani u lidi ne! Zavedli ji prvni krestane, kteri v Rime predstavovali chudou vrstvu a tedy zen se na ne nedostavalo. Kdyz si bohac dopral mnoho manzelek na chudaka proste nevybilo. Takze krestane probojovali monogamii a kdyz mohl mit i sebebohatsi muz pouze jednu manzelku tak zbylo i na chude. Takze monogamie nema s LIDSTVIM nic spolecneho, je to krestansky vynalez a jesta ani ne moc stary, necelych 2000 let. Naproti tomu Mohamed rekl: "Berte sobe zen kolik je vam libo, jednu neb dve neb 3 neb 4 nikoli vsak vice."

Vlasta.on 5.5.2006 3:53

Problém je v tom

že na co Vy jste tak překvapeně přišel, je všeobecně známo. Asi Vám, mimo ty vraždy, nezbylo mnoho času na vzdělávání.

P.S. Možná by popis té popravy byl zajímavější.