11.4.2021 | Svátek má Izabela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kocour 18.7.2008 21:36

Nebojte, taky se dočkáte.

Národní státy jsou v rozkladu už teď, následně tak zavedeme regiony, a to tak, aby:

- byly malé, řekněme do Čech by se mohly vejít tři či čtyři;  to zdůvodníme demokracií, fakticky jde o to, aby regiony  byly co nejslabší;

- aby jejich hranice ignorovaly hranice bývalých národních států.

Takže natvrdo:  DEMOKRATIZOVAT EU =  RUŠIT NÁRODNÍ STÁTY.

dingo 18.7.2008 22:32

Re: Nebojte, taky se dočkáte.

Poněkud zavádějící. Národní státy v podstatě neexistují a neexistovaly. Spíše vícenárodnostní státy, ačkoliv národnosti přesahují většinou hranice států. Právě národy byly vždy největším ohrožením států, protože jejich neohraničenost uvnitř každého státu dávala podnět k národnostním třenicím a to byl vždy popud ke konfliktům.

Nebezpečí pro stávající státy EU není v národnostech, ale v nově vznikající zastupitelské elitě, která si osobuje právo na zasahování do státních suverénních práv. Tahle elita vzniká s alibim potřebnosti zastoupení jednotlivých regionů státu a osobuje si postupně práva ji dosud nenáležící. Odsouhlasují si vše potřebné postupně k tomu, aby eliminovali státní vliv v co největší míře. Tím současně rozmělňují šance jedinců se bránit proti bezpráví ke kterému může kdykoliv docházet. Tvrzení, že hájí jedince proti státní zvůli je účelová lež. Jedinci mají dostatečnou šanci se zvůli ubránit i při zachování státních systémů a demokratických zastupitelích původního typu.

Vzdálením voliče od státu, přiblížením jej do "velké Evropy" se naruší funkčnost státních zřízení. A pokud dříve platilo - "PánBůh vysoko, Praha daleko!", pak bude Brusel ještě dál. A občan? Ten si nebude mít šanci ani zaplakat, ba ani zanadávat, protože nebude ani znát jména těch, na které by rád nadával.

Takže výraz národní stát je mylný a demagogický. NIc takového nikde není a nebylo. Stát je útvar s geografickými hranicemi. Demografické hranice jdou napříč státy!

Lobo 18.7.2008 18:48

překlad

Může mi někdo přeložit do lidštiny, co ta ženská vlastně chce?

Corsini 18.7.2008 19:46

Re: překlad

Opravdu to chcete vědět? Vždyť si můžete úplně zkazit víkend!

dingo 18.7.2008 18:06

Dublování stávajícího zastupitelské demokracie.

Kromě svých a námi zvolených zastupitelů tu máme ještě další a námi zvolené zastupitele, ovšem na úplně jiné úrovni a v úplně jiné roli, než jaká nám byla původně předložena v referendu! Mezi těmito dvěma vrstvami zastupitelů není jakákoliv spolupráce a jejich pravomoci jsou od sebe naprosto odlišné.

Je to destruktivní vzhledem k občanské potřebnosti řešení jakýchkoliv problémů v regionech. Navíc politické zastoupení v EU Parlamentu je zcela odlišné oproti jednotlivým regionům, protože volby ve státě probíhají v jiných časových intervalech a podle odlišného volebního klíče.

Rozdílnost pojetí poslanectví v EU a zastupitelství v republice dává vzniknout dvojakosti vládnutí a nutně vede k anarchii časem. Je pro nás absolutně nepotřebné mít dva zastupitelské systémy, když neexistuje jejich vzájemná souvislost. Je to pro nás i ohrožující! Je to nahrávání korupci, je to šance pro příživníky a zloděje! Co je neprůhledné, je i nebezpečné!!

Pete Brich 18.7.2008 19:43

Takové ušlechtilé cíle

a Vy musíte hned vykecat, co za nimi vězí. Ještě že jste neřekl všechno!!

PB

Libor 18.7.2008 17:13

Pomatená Unie - konec zdravého rozumu

Kdy už národ konečně pochopí, jakým je EU i s pomateným Bruselem škůdcem? Pokud nepochopí, a z toho spolku bláznů nevystoupíme, zasloužíme si nést důsledky.

i.h. 18.7.2008 16:30

No, pani je internacionalka,

"Czechsky jazyk", "Postalni adresa". V Thüringen sedi na takovychle postech vetsinou zaslouzili bolsevici.

Mojmír Kovář 18.7.2008 15:46

Subsidiární korporace

Základem fungující subsidiarity jsou subsidiární korporace, které stojí na angažovaných občanech !  EU, která moc centralizuje (superstát), je typický globalizátor.  Článek 23 Charty ZP EU  je k opoře subsidiarity - rodině, doslova destruktivní.   Paní Trützler, jste zámožná a angažovaná žena. Zkuste své názory prosazovat přímo v komunitní mikrostruktuře, která u nás postrádá historií prověřený institut domovské obce.

Hnyk 18.7.2008 14:45

Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě

Zakopaný pes je v tom, že regiony mají zákonodárnou moc jen v některých státech. Proč by měl kafrat do evropské politiky nějaký spolek který je ve vlastním státě jen pro ozdobu? A kdyby ty regiony co mají zákonodárnou moc měly možnost přímo ovlivňovat evropskou politiku, jak k tomu přijdou lidé v ostatních regionech, že tuto možnost nemají??? Takže se nejdřív snažte, aby se regionální princip subsidiarity regionů uplatnil ve všech státech EU a pak se starejte jestli mají regiony možnost blokovat politiku EU.

Ke komentářům: Jak je vidět čeští euroskepticy nedokáží pochopit psaný text. Žádný div, že nedokáží pochopit žádný dokumentu, včetně Lisabonské smlouvy.:-/

Corsini 18.7.2008 14:50

Re: Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě

Chcete nám tvrdit, že ten text je česky?

jasan 18.7.2008 15:06

Re: Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě

zakopany pes je v tom, ze ty euroregiony likviduji statni suverenitu - a o to bruseli jde. Misto samostatnych statu mit kupu splacanych euroregionu - "rozdel a panuj".

Ivan Nový 18.7.2008 15:08

Hnyku,

já žádný euroregion nechci, jejich vznik by vedl po pár letech ke vzájemnému vraždění. Kdy by bylo centrum toho regionu? V Čechách a nebo v Německu. Češi i Němci by si mysleli, že vzájemně na sebe doplácejí.

kocour 18.7.2008 21:37

Re: Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě

A vy jste ji četl?

Tx 14.1.2009 7:13

Re: Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě

On se taky takovýhle text špatně chápe, což bylo účelem, jak pravila paní Merkelová (po neúspěchu v podstatě dobře čitelné ústavy) řekla: musíme udělat dokument, který by byl nesrozumitelný a každého, kdo bude proti označit za antievropana, což, jak vidíme, se taky stalo. A tak můžeme např. číst:

3.    Odchylně od odstavce 2 mohou před přistoupením orgány Unie přijmout opatření uvedená v čl. 6 odst. 2 druhém pododstavci, odst. 6 druhém pododstavci, odst. 7 druhém a třetím pododstavci, odst. 8 druhém a třetím pododstavci, odst. 9 třetím pododstavci, článcích 21 a 23, čl. 28 odst. 1, čl. 32 odst. 5, čl. 33 odst. 1, odst. 4 a odst. 5, článcích 38, 39, 41, 42 a 55 až 57 aktu o přistoupení, v přílohách III až XIV uvedeného aktu a v protokolu 2, v článku 6 protokolu 3, v čl. 2 odst. 2 protokolu 4, v protokolu 8 a v článcích 1, 2 a 4 protokolu 10 k tomuto aktu připojených. Tato opatření vstoupí v platnost pouze s výhradou a dnem vstupu této smlouvy v platnost.

To si nevymýšlím . To je COPY-PASTE. Doufám, že plně chápete, o čem je  řeč a veškeré důsledky tohoto textu.

Niky. 18.7.2008 14:00

Vivat Václav Klaus.

GRUNTORÁD 18.7.2008 14:36

Re: Vivat Václav Klaus.

OMEZTE OMEZENCE A BUDE KLID A TICHO V EUROPJE

GRUNTORÁD 18.7.2008 13:48

NA OMEZENCE OMEZENÍM SUVERENITY

NA OMEZENCE OMEZENÍM SUVERENITY , A NIKDY JINAK!!!!!

janoryna 18.7.2008 11:47

pryč z unie

nač ztrácet čas debatami. eu nemá bohudík žádnou politickou váhu a bohudík ani nebude. takže nás ani nikoho před ruskem či čínou bránit nebude. ani znovuzavedení vizových povinností by nás nemělo odradit od urychleného vystoupení z eu.  k čemu mi bezvizový styk v eu, když mně ale jinak omezují. za chvíli snad budou chtít i stejné trestní, dopravní či daňové předpisy.  to nemůžeme připustit !odlišnosti v předpisech jsou výrazem naší suverenity.  

mh od Lbe 18.7.2008 11:36

Ta paní je

Češka, že se píše s -ová ve druhém jménu? Komisařka něčeho, nebo v Bruseli někomu vaří kafe? Proboha kdo nebo co to je?

Corsini 18.7.2008 11:44

Re: Ta paní je

Koukněte na tento předvčerejší článek.

A pro více info o madam koukněte do diskuse pod tím článkem.

Honza ze Žižkova 18.7.2008 15:59

Re: Re: Ta paní je

Nakoukl jsem. Pak jsem se dostal na stránky té paní a kouknul jsem se na "zeď nad knihovnou" a udělalo se mi jasno.

křovas 18.7.2008 11:17

Zajímalo by mě,

jestli by někdo v regionech poznal, kdyby byli najednou všichni euroúředníci a eurokomisaři po smrti.

Corsini 18.7.2008 11:29

Re: Zajímalo by mě,

Poznal - najednou by vše utichlo, nastal by na krátký okamžik svatý klid, který by ovšem zmizel s rostoucím vzlykáním ozývajícím se z každého koutu, ve kterém by byl zalezený alespoň jeden eurohujer.

honzak 18.7.2008 11:55

Re: Zajímalo by mě,

taky na poštách by se doručovatelkám ulevilo!

Corsini 18.7.2008 11:58

Re: Re: Zajímalo by mě,

Spíše naopak, dovedete si vůbec představit, v jakých řádech by se pohybovalo množství zásilek, kdyby na každého nebožtíka připadlo alespoň jedno poštou zaslané parte ;-P

Bubranik 18.7.2008 10:48

Z UNIE radsi vcas vystoupit

 Ano, vystoupit z toho spolku draze  placenych theoretiku,  narodum, ktere by meli zastupovat  jsou  vzdaleni.   Stoji ten Brusel  velice vysoke sumy a  aby meli se cim zabyvat, tak problemy nejdrive vyvolaji.  At se jdou radsi zivit poctivou praci. Koho zajimaji treba "jednotne normy pro velikosti preservativu"  a pod nesmysly!?  Jak se chce UNIE prirovnavat k USA? K smichu!  To at vypraveji to bruselsti holubum.  Ahoj Bubranik

Ivan Nový 18.7.2008 10:44

Eurokrat je nebezpečnější než rusák!!!!

!!!!

Ivan Nový 18.7.2008 10:35

Hlavně by ale EU neměla žádné rozhodnutí činit.

Jen ty nejnutnější, a do toho nespadá žádná směrnice EU, protože všechny jsou zbytečné.

Bubranik 18.7.2008 10:50

Re: Hlavně by ale EU neměla žádné rozhodnutí činit.

 Presne muj nazor! Hospodarme bez vlivu byrokratickeho a draheho bruselskeho aparatu. >-

Vystupme z Unie!