7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


Diskuse k článku

COVID: Proč se Česko neinspirovalo Portugalskem?

Portugalsko je zemí, od které se nyní můžeme mnohému přiučit. Je srovnatelně lidnaté jako Česká republika a při zvládání pandemie se v minulosti taktéž potýkalo s velkými obtížemi. V lednu byla situace v zemi dokonce zoufalá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Renjascu 5.12.2021 20:42

Hlavní důvody odmítání očkování proti covidu:

1)neznámé dlohodobé účinky. Vakcíny se běžně testujé 8-10 let. V řeznu 2020 oznmil Pfizer záměr vyvinout vakcínu proti covidu. V listopadu 2020 oznámil její dokončení a v rposinci 2020 byla schválena k použití. U ostzatních vakcín to bylo obdobné či dokonce rychlejší.

2)problematická učinnost. V nemocnicích je 40% pacientů plně očkovaných proti covidu a na JIP je 30 - 40 % plně očkovaných proti covidu. Kolik tam leží osob s očkováním proti jiným nemocem?

3)očkování zastaralou vakcínou proti mutaci, která se zde již nevyskytuje (což jedost problém, jak zmínil i Flégr)

4)neochota státu přijmout zodpovědnost za vedlejší následky vakcíny (anafylaktický šok, ochrnutí obličeje, myokarditídy, záněty srdečního svalu, embolie, alergie, poškození vnitřních orgánů a to zejmána slinivky, autoimunní onemocnění...), jak je tomu třeba u povinného očkování a nesmyslnost očkování u mladé i střední generace u které probíhá nákaza bezpříznakově či jen s mírným průběhem.

5)neschopnost vakcíny ochránit před nákazou

6)neschopnost vakcíny chránit před přenosem viru

7)omezená účinnost (pokud vůbec nějaká) vakcín, kdy musí docházet k permanentnímu přeočkování, v Rakousku už dokonce po čtyřerch měsících a v ČR se plánuje po šesti. Která z jakýchkoliv vakcín má něco obdobného?

8)ačkoliv je proočkováno 63% obyvatelstva a v rizikových skupinách dokonce až 85% obyvatelstva a ačkoliv promořenost v březnu 2020 byla již 51% dle unikátně rozsáhléhmu výzkumu prof. Thona (nyní to již může být 75%), tak se situace ve společnosti (lockdowny, roušky, testování, trasování...) vbec nemění a i dle odborníků tečka nebude tečkou.

9)k 4.12.2021 je v nemocnicích zatím "jen" cca 4.500 na běžných lůžkách a cca 700 na JIP covidovych pacientů a přitom máme 23.500 nemocničních lůžek a 3.900 lůžek ARO a JIP.

A. Renjascu 5.12.2021 20:43

10)nesmysln platby pojišťoven za pacienty s covidem. Týdenní pobyt na JIP stojí cca 160.000,- Kč, ale pokud je u dotyčného zjištěn covid, tak je platba cca 580.000,- Kč. Stejná nemocnice, stejná JIP, stejný personál, stejný pacient. Podobně je to u běžného lůžka, kde je bonus cca 16.000,- Kč za týden. Důvod proč tomu tak je ani nechci domýšlet, zvláště ve vysoce deficitních ekonomikách jako je nyní naše či většiny zemí EU. Možná by raději pojišťovny měly dát ty peníze sestrám, kterých je již dvacet let nedostatek, tak by zmizel problém s přetíženým personálem z důvodu dlouhodobého podstavu, který nevznikl kvůli covidu, ale jen teď vyšel více na světlo.

11)nesmyslnost očkování u osob, které prokazatelně prodělaly covid a mají vysokou hladinu protilátek...

A. Renjascu 5.12.2021 20:44

12)opakovaně se měnící názory tzv odborníků, jejich "omyly" a přetrvávající manipulace, kdy jsou dehonestováni lidé, kteří ještě nedávno byli považováni za respektované odborníky a to vše jen kvůli tomu, že se odvážili zpochybnit stávající strategii či předpoklady "odborníků" hlavního proudu.

13)konflikt zájmů u podporovatelů povinného očkování Prymuly, Maďara a Chlíbka.

Plk. prof. Chlíbk pracuje pro farmaceutickou společnost GlaxoSmithKline (GSK), která je největším dodavatelem vakcín pro očkování lidí v Česku, a už vůbec se zřejmě nehodí zmínit členství prof. Chlíbka ve Vaccination Advisory Board GSK Biologicals (Poradním výboru společnosti GSK Biologicals pro očkování), jímž se prof. Chlíbek chlubí na stránce svého hlavního zaměstnavatele — Univerzity obrany v Hradci Králové. R. Chlíbek prohlašuje, že je členem firem či organizaci: GSK (GlaxoSmithKline), MSD a CEVAG, poskytoval konzultační aktivity pro GSK a přijal sponzoring za vytvoření výukových prezentací pro GSK, Pfizer, Sanofi Pasteur či Baxter. R. Chlíbek taktéž prohlašuje, že od GSK, Pfizeru či Sanofi Pasteur přijímal platby na pokrytí jeho cestovných a ubytovacích nákladů na návštěvu medicínských konferencí.

A. Renjascu 5.12.2021 20:45

Prymula zase získal i post předsedy České vakcinologické společnosti, který si udržel dodnes. Dále se ukázalo, že se přední vakcinolog angažuje také jako prokurista ve firmě Biovomed, kterou vlastní jeho dcera. Společnost podílející se na byznysu kolem vakcín inkasovala ročně za klinické studie od farmaceutických společností desítky milionů korun, jak tehdy upozornil Zdravotnický deník. Vedle nemocničního platu si tak Prymula přišel od roku 2010 bokem na 32 milionů korun. Své působení ve firmě Biovomed přitom neuvedl ani v oznámení o majetku. Sám Prymula přiznává, že Biovomed v podstatě vede on. Je tedy představitelem CRO firmy, která má jako obchodní (nutno dodat, že legální) činnost organizování a zpracování klinických studií, hodnotících účinnost a bezpečnost vakcín. Zároveň je ve všech těchto studiích hlavním zkoušejícím.

Rastislav Maďar donedávna figuroval jako prominentní představitel skupiny MeSES a jako předseda dozorčí rady soukromé slovenské společnosti Avenier a.s., výhradního dealera vakcín v ČR ...

K. Zelený 5.12.2021 22:14

Už jste s tou grafomanii byl u lékaře? Jestli ne, počkejte až vám podobní uvolní medicínské kapacity a pak určitě zajděte. Jo a taky se můžete zeptat na stihomam.

A. Renjascu 5.12.2021 22:35

A copak vy, Trump a spolupráce s Ruskem? Už jste přiznal, že jste šířil lži?

S. Kubů 5.12.2021 18:44

Očkování tě 100% ochrání, Tečka... Očkování tě ochrání na 70%... Očkování tě ochrání na 50%... Očkování tě neochrání..., ale zabrání přenosu... Očkování nezabrání přenosu..., ale neonemocníš... Onemocníš..., ale neskončíš zaintubovaný... Skončíš zaintubovaný..., ale neumřeš... Umřeš..., ale dostaneš se do nebe, protože do nebe se dostanou jen naočkovaní...!

P. Vychodil 5.12.2021 19:23

a jak děl jeden doktor (to bylo tuším v německých novinách): pacient zemřel na covid, byl naštěstí očkovaný, jinak by dopadnul hůře...

P. Lutovský 8.12.2021 12:08

Kdyby nebyl očkovaný, tak by umřel ještě jednou. :-/

J. David 5.12.2021 17:01

Ten Zdechovský je ale opravdu vůl, něco jako EU rétor (portugalský a hradecký Antonio de Oliviera Salazar). Lidovec, ten katolík Zdechovský, asi laik řeholní, Salazar byl seminarista, tíhnoucí ke thesím kongregace pro nauku víry, pak bylo v Portugalsku veselo, jako ve Španělích v Huelvě. Rád se nechám o Zdechovském poučit, co Lidovec, to klerikální blbec, ve smyslu našince, jako agnostika. Zapalte druhou svíčku adventního věnce, rozjímejte a hasičům nechte kreativitu případného hašení. Rád se nechám na stará kolena plísnit.

Š. Hašek 5.12.2021 17:22

"Vůl" bývá často "milé označení" nejlepšího parťáka, který nenechá "druhého vola" ve štychu.

Zdechovský je politický gauner, hajzl. Není určující, v obecném systemu, zda si to sám uvědomuje.

Jen tak :-);-)

P. Molík 5.12.2021 11:28

Portugalsko není ČR. Zaplaťbůh jsme odlišní. Příklady jiných zemí mohou být inspirativní, ale neztotožňujme se s nimi. Máme svá ryze česká specifika.

R. Jahoda 5.12.2021 10:40

A proč se neinspirovat Čínou? Ta je skoro na nule!

A. Renjascu 5.12.2021 15:56

Já bych se inspiroval Antarktidou, tam je to prý v mínusu...

Š. Hašek 5.12.2021 17:23

Tak já si to pivko zkrátka nedopiju ........... korvá!!!!!!!!!

A. Ová 5.12.2021 10:05

Dobře je tu virus. A, ač to "očkovaní" lidé nechtějí slyšet, máme na světe několikero laboratoří zabývajících se zkoumáním virů. Je to vynikající medicínský potenciál. Vir má tu vlastnost, že dokáže proniknout do buňky. Když se vloží info do "viru", ten může přinést buňce přikaz, co má dělat. Buňka je totiž blbá. Může to úžasně uzdravovat nemoci právě tím, že blbou buňku naprogramujeme na něco chytřejšího. K čemu to povede. Bude méně očí pro pláč, neboť nemocní se nám uzdraví takřka před očima. To, jestli si někdo připlatí, aby se směl vylepšit jen tak, ponechme úvahám. Na druhou stranu, pokud se prolomí současná etická bariéra, která tu byla, lidstvo tím zmatláme. A ta se právě prolamuje. Mnotak cílem je buď ta nesmrtelnost (beze srandy) a nebo průměrný dož.věk 120 let i třeba v dobré kondici, což to nic nemění na tom, že geneticky zmatláme lidstvo. Pokrok nezastavíš. Je to jediná logická cesta v našem vývoji na této planetě. A proti tomu jedna část lidstva vystupuje a jiná to akceptuje (je jim to naprosto jedno) .

Byly vyvinuty vakcinační náplasti s nanočásticemi, permanentně stimulující organismus....(youtube přednáška od 62 minuty 25. 5. 2021 Vakcíny z pohledu farmaceuta, doc. Franc) To bude povinně??!! když si vláda zmyslí? ptám se...

J. Jirka 5.12.2021 10:24

Řekl bych, že to bude přesně naopak.

Svatý grál "udržitelného rozvoje" lze nalézt jen v případě, že se značně zredukuje počet lidí ve vyspělém světě - v tom zbytku je pak bez přispění toho vyspělého zredukuje sama příroda.

Z tohoto pohledu by tedy bylo logické, aby vakcína, o jejíž povinné aplikaci se už vážně uvažuje všude po světě, naopak zkrátila život a omezila porodnost. A vakcínou narušená imunita by z přeživšího stáda jednak vyřazovala slabé kusy a za druhé by udržela stádo pěkně pohromadě kolem stále dokola očkujících lékařů / šamanů.

A. Ová 5.12.2021 10:54

A je to něco, co nemůžeme ověřit a máme jen a jen slovo. Je to slovo někoho, kdo v televízi něco tipuje a odhaduje, že "vakcíny" jsou celkem v poho. Ještě jsem četla takovou zajímavou úvahu lékaře. Říkal, že dosud dostupnými metodami, které mohly ověřovat působení různých léčebných látek na zdravotní stav pacienta nelze na současnou "vakcínu" použít zcela, neboť je to nová technologie spolu s nanočásticemi v ní obsaženými, a zatím nejsou k dispozici k tomu vyvinuté takové metody, které by zajistily adekvátní výzkum zdr. stavu a působení látky v organizmu. Zdá se mi to logické, ale logiku v televízi nehledejme. Tam ani zblo. A některé části lidstva to stačí a nevadí jí to, tzn. je jí to fuk. Hlavně povinně

J. Kalina 5.12.2021 9:59

a) No když se do Babiše šilo 8 roků nebo kolik, tak i jiný frajer s charismatem by na tom nebyl bůh ví jak. Dost lidí na něj tím pádem nedá i když třeba s covidem neříká úplné bláboly, on spíše mluví způsobem, že se to nedá poslouchat i kdyby jen počítal od jedné do sta.

b) když se to obrátí, tak je možná dobře, že vakcíny nechrání absolutně, ale jen zmírňují průběh. Tím nám umožní se nakazit, přežít a získat tu "pravou" imunitu.

c) dávají se často za příklad státy, které jsou na tom "momentálně" lépe = jsou v jiné fázi sinusovky - vlny. Když se to otočí, nikdo o nich ani nehlesne.

d) až budou všichni proočkováni nebo promořeni nebo oboje, uvidíme zda při celkovém rozvolnění, k návratu chován před covid budou lidé covid stále dostávat a hlavně kolik jich bude, tedy zda nezahltí systém resp si zvykneme a už to nebude mediálně přitažlivé téma.

M. Salaquarda 5.12.2021 9:21

Aktuální data ze stránek ministerstva zdravotnictví, 5.12.2021

Včera testováno celkem 109 610 osob

Z toho

90 % negativních a tedy bezpříznakových

4 % pozitivních bezpříznakových

6 % pozitivních příznakových

Jaký je přínos testování bezpříznakových? Jaké jsou náklady?

J. Kalina 5.12.2021 9:40

to je tedy dotaz za všechny prachy. Až třeba vy budete mít covid se silnými příznaky,. několik osob z vašeho okolí se nechá (bude otestováno) preventivně. Někteří budou pozitivní a bezpříznakoví pořád, některým se to zhorší na s příznaky a někteří budou negativní pořád nebo jen 2 dny a pak to chytí někde jinde. A tak furt dokola.

J. Jirka 5.12.2021 9:53

"Taťko je sobota, venku leží krásný snížek, co kdybychom si zašli na koronavirový test? Třeba budem konečně taky pozitivní a nebudem se už muset před sousedy stydět..."

Tohle je snad jediná motivace pro těch 109 610 lidí, kteří šli v sobotu na test, protože - pokud vím - negativní test jako vstupenka kamkoli už nějakou dobu neplatí.

M. Boháček 5.12.2021 9:21

Liečba ivermektínom to umožňuje – indická provincia prakticky bez korony

Uttarpradéš je najľudnatejším štátom v severnej Indii s približne 200 miliónmi obyvateľov. To zodpovedá približne polovici celkového počtu obyvateľov EÚ. Napriek nízkej zaočkovanosti (okolo jedenásť percent) je Uttarpradéš štát s najnižším počtom prípadov zo všetkých piatich štátov.

https://zemavek.sk/liecba-ivermektinom-to-umoznuje-indicka-provincia-prakticky-bez-korony/

A. Ová 5.12.2021 9:32

pane Boháčku, já jen doufám, že žijete v nějaké legislativně bezpečné zemi, která ctí něco takového jako je lidskost a vládnou jí moudří lidé, protože časy jsou napjaté. A ještě k tomu data ze Zemavek.... Nebo jste odvážný

S. Jelen 5.12.2021 13:43

Možná byste mohl jejich úspěšnost podle jejich statisik obětí covitd porovnat se statistikou nadúmrtí v témže státu za poslední dva roky.

Měl byste asi vysvětlit, proč se v tom státě tak najednou zvedla úmrtnost, když za to covid údajně nemůže. Nemůže tam teď třeba teď namísto covidu zabíjet ten ivermektin? ;-)

B. Rudolf 5.12.2021 6:13

Očkovací premianti Dánsko a Portugalsko (zde Madeira):

Německo, Dánsko, Lichtenštejnsko, Island a Andorra budou v tmavě červené kategorii podle míry rizika nákazy. Rumunsko, Kanárské ostrovy a Madeira budou červené – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz)

B. Rudolf 5.12.2021 6:17

A zapomněl jsem na dalšího očkovacího premianta, na Island (přes 91%): Česká covidová cesta: není dost očkovaných, lockdown, ani restrikce pro lidi bez vakcíny (denikn.cz)

B. Rudolf 4.12.2021 20:59

Možná bychom si měli vzít příklad i z Austrálie, která se nechystá zavírat neočkované do koncentračních táborů:

Austrálie se nechystá zavírat neočkované do „koncentračních táborů" | Na pravou míru (afp.com)

Ještě tento vzor nám tady chybí.

R. Langer 5.12.2021 6:05

Jo jo, nechystá, tam už je rovnou zavírají... :-(

B. Rudolf 5.12.2021 6:10

Jojo, napsal jsem to v naštvanosti jako smutný vtip.