21.8.2019 | Svátek má Johana


CHTIP: Ve sněhové bouři v Alpách

5.1.2006

Zpráva z tisku:
Nečekaná sněhová bouře rozprášila v Alpách skupinu lyžařů. Většině se podařilo se značným vypětím sil a velkým štěstím sjet do údolí a v obci se zachránit. Dva lyžaři jsou ale pohřešováni. Jeden muž se strachuje o svoji manželku a jedna dáma má strach, co se stalo s jejím mužem!

Jak celý příběh skončil:
Několik lyžařů bylo v rakouských Alpách překvapeno sněhovou bouří a mlhou. Skupina propadla panice, jednotlivci se rouptýlili a každý lyžař se snažil zachránit na svou pěst.
Karel se probil chumelenicí k neznámé chatě. Ani ve snu by ho nenapadlo, že bude tak rychle zachráněn. V chatě byla dokonce postel, deky a spací pytel.
Najednou dovnitř vtrhla další osoba. Byla to lyžařka Klaudie, celá štěstím bez sebe, že je zachráněná.
Schýlilo se k večeru a bouře neutichala. Nezbylo jim nic jiného, než v chatě vyčkat, až se počasí uklidní.
Museli pomýšlet na odpočinek a přespat. Karel, gentleman, prohlásil: „Vy, Klaudie, si lehnete do postele a já se uložím do spacího pytle.“
Sotva se Karel začal ve spacím pytli zahřívat, ozvalo se drkotání zubů: „Karle, mně je zi-zi-zima a mr-mr-znu.“
Karel otevřel zip spacího pytle, vstal, našel deku a položil ji přes Klaudii. Znovu se zachumlal do spacího pytle a po chvilce mu začalo být příjemné teplo.
Najednou se znovu ozvalo: „Karle, mně je zima, straš-strašná zi-zi-zima.“ Gentleman Karel znovu vstal a přehodil přes Claudii další deku.
Když byl zpátky ve spacáku, ani nezavřel oči a už se zase ozval nářek. „Mně je pořád zi-zi-zi-ma.“
Karel na to odpověděl: „Klaudie, já mám nápad. Jsme tu vlastně sami, odříznuti od ostatního světa, nikdo se nikdy nedozví, co se tu odehrálo.“ Usmál se pod vousy a pokračoval: „Víte co? Začneme se chovat, jako kdybychom byli manželé!“
Klaudie v skrytu duše na takový návrh čekala a hned přitakala: „Ó ano, ano!“ Její hlas změnil intonaci a začala rychleji dýchat. „To bude krásné! Už se na to těším!“
V odpověď na to Karel jenom zabručel: „Dobrá, miláčku, tak hezky vstaň a tu zatracenou deku si podej sama!“Diskuse


CD
21:40
5.1.2006

Marie
10:14
5.1.2006

jakovy
13:36
5.1.2006

ptakopysk
16:49
5.1.2006

počet příspěvků: 4, poslední 5.1.2006 09:40

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.