29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Proč covid neléčíme doma?!

Ještě na podzim se v našich nemocnicích s covidem léčili zejména senioři, mladší lidé ve většině případů marodili doma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Wágner 3.3.2021 5:37

„Veterinární léčivé přípravky nejsou určené pro léčbu lidí, a to ani ve výjimečných situacích,“ řekla prezidentka Komory veterinárních lékařů Petra Šinová, podle níž zájemců o přípravky pro zvířata přibývá. „Tyto léčivé přípravky jsou vyrobeny s ohledem na druh zvířete, u kterého mají být po­užívány, mohou obsahovat pro člověka nevhodné pomocné látky nebo nevhodnou dávku.“

J. David 2.3.2021 20:25

"Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník, nebudeme stonat, nebudeme mřít". Ale kudy tudy a kde na pívo, natož s bobkem, a kde narvat bedrník, když máme to stanné právo. S lejstrem jet fedrovat do montovny, to jó, ale kde vzít papír, když papírnictví zavřeli. Na dostupný hajzlpapír se blbě píše. Pro skývu chleba jenom v rámci okresu autem, zu fuss a na kole pouze v katastrálním území trvalého bydliště. No, nejsou k zulíbání, ta klaka naší věrchušky? Ti jsou schopni vymyslit i oxymoron, a ještě s ním kvedlají pod pláštíkem "páchání dobra". Covid není taškařice, ale co předvádí věrchuška, to již tristní taškařice je. Papír na lejstra je nutný, zavřeme papírnictví, hamtat do montovny je nutné, zavřeme ale obuv (láptě a domácí roušky zakážeme). Etc. Zobejme zrno z flašky, když zobák není. Jenom s tím rozdílem, že věrchuška zobáky má, kterak zrno z flašky zobat (kšefty bez zábran).

Ž. Říje 2.3.2021 17:30

Nějak si vzpomínám, kterak tehdejší ministr Heger zrušil 10 tisíc akutních lůžek v nemocnicích. A tedy i personálu. Nyní počítáme v jednotkách kusů, kolik jich kde je volných...Takže si pamatujme, bylo to za vlády ODS.

J. David 2.3.2021 20:27

Nebyl on Lidovec, či jiný klerikál z HK?

J. Kadeřábek 2.3.2021 16:35

FNUSA v Brně jej používá. Buď si jej pacient zajistí sám nebo něco lékaři sami sehnali. A nyní dostali i příděl od státu. Není třeba jej nějak propagovat. Už se to konečně pohnulo i u nás.

R. Johnová 2.3.2021 16:08

Díky a velká karmaR^

Odkaz na petici zde: https://www.petice.com/petice_za_zpistupnni_leku_s_uinnou_latkou_ivermektin_a_dalich_lek_zlepujici_prbh_nemoci_covid-19_lekam_v_r_pro_podani_pacientm_na_zaklad_vle_pacienta?s=83466725

K. Wágner 2.3.2021 15:20

Soňa Porubská, ředitelka největší české farmaceutické společnosti Zentiva, novinářům řekla, že firma zatím o výrobě ivermektinu neuvažuje. Zentiva v současnosti nevyrábí ani neplánuje vyvíjet a vyrábět ivermektin. „Tento přípravek však máme na trhu ve Francii s původními antiparazitickými indikacemi, kde ho vyrábí naši partneři. Velmi podrobně sledujeme všechna veřejně dostupná data o ivermektinu, jeho účincích a bezpečnosti v souvislosti s použitím při onemocnění covid-19,“ uvedla Porubská.

M. Boháček 2.3.2021 11:26

MUDr. Janejová popisuje účinnú ambulantnú liečbu covidu, ktorá by posdstatným spôsobom znížila vznik ťažkých stavov a teda i úmrtnosť.

https://www.youtube.com/watch?edufilter=NULL&v=9b7F_IqBoNw

Alebo. keď už nastane ťažký covidový stav.

Umelá pľúcna ventilácia je pre kovidových pacientov posledným riešením. Napriek tomu až deväť z desiatich chorých na umelej pľúcnej ventilácii zomiera. Na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny vo Východoslovenskom ústave srdcových chorôb v Košiciach však vďaka unikátne nastavenej liečbe prežíva až 85 percent ťažkých kovidových pacientov. Rozprávali sme sa s lekárom, ktorý stojí za touto úspešnou metódou, s emeritným prednostom kliniky VÚSCH Košice docentom Pavlom Törökom.

https://www.ta3.com/clanok/1201323/unikatna-liecba-pacientov-s-covid-19.html

Ś. Svobodová 2.3.2021 11:10

Celkově je u covidu průšvih ten, že s léky i bez léků můžete dělat jen 2 věci: po laicku odhadovat zda je stav horší (což není to lehké když máte 6tý den horečku a zadýcháváte se i při převracení zprava doleva), nebo zavoláte lékaře a ten když není v náladě vám doporučí si zavolat záchranku. Nic mezi tím.

K. Wágner 2.3.2021 10:59

Z nejnovějších zpráv: Brněnská fakultní nemocnice u sv. Anny v úterý dostala 10 tisíc balení ivermektinu. Informaci Právu sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Lékaři podle něj mají o tento lék zájem a kvůli dlouhému čekání na dodávky ze zahraničí bylo nutné zajistit pro české pacienty lék rychleji. :-)

M. Boháček 2.3.2021 11:27

MUDr. Janeková popisuje účinnú ambulantnú liečbu covidu, ktorá by posdstatným spôsobom znížila vznik ťažkých stavov a teda i úmrtnosť.

https://www.youtube.com/watch?edufilter=NULL&v=9b7F_IqBoNw

Alebo. keď už nastane ťažký covidový stav.

Umelá pľúcna ventilácia je pre kovidových pacientov posledným riešením. Napriek tomu až deväť z desiatich chorých na umelej pľúcnej ventilácii zomiera. Na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny vo Východoslovenskom ústave srdcových chorôb v Košiciach však vďaka unikátne nastavenej liečbe prežíva až 85 percent ťažkých kovidových pacientov. Rozprávali sme sa s lekárom, ktorý stojí za touto úspešnou metódou, s emeritným prednostom kliniky VÚSCH Košice docentom Pavlom Törökom.

https://www.ta3.com/clanok/1201323/unikatna-liecba-pacientov-s-covid-19.html

M. Zikmund 2.3.2021 10:40

Za článek 1*. Nejde ale jen o Ivermektin, jde o celkovou strategii, která nabývá rozměru zločinu, min. trestného činu z nedbalosti. Žádné opatření a žádný lék nemají 100% účinnost a proti takto rozšířené a nové nemoci musí být souhrn komplexní. Vakciny mají smysl, ale jednak dodnes nevíme, do jaké doby a v jakém rozsahu mutací budou skutečně účinné a druhak zatím nejsou k dispozici v takovém množství, protože jsme (my = v tomto případě EU) zareagovali pozdě a špatně. Navíc některé vakcíny odmítáme z ideologických důvodů (pochopitelně se spoustou výmluv o nedostatečném schválení). Karanténa má pochopitelně smysl, ale i její účinnost je omezená. Neustále se nám předhazuje malá poslušnost Čechů, ale pokud by se srovnali metody stanovení nakažených s Německem, tak by rozdíl mezi námi disciplinovanými Němci by zase nebyl tak velký.

Vakcíny a lockdown ale jsou pouze první linie obrany a záchrana nemocných v nemocnicích zase až ta poslední. Zcela však chybí ta část prostřední, která je neméně důležitá z pohledu počtu zbytečného umrtí, t.j. jakákoliv činnost vlády, politické vrchnosti, lékařských kapacit ve směru léčení nemoci v počáteční fázi. U této epidemie a této nemoci nemá smysl chodit po zjištění infekce za doktorem, stačí telefonem či online konzultace a předepsání léku. V televizi při zprávách neslyšíte nic jiného než přetížené nemocnice, politici a doktoři do televize připuštění jen opakují vakcína-lockdown-vakcína-lockdown. Ale že by dr.Kubek se svou lékařskou komorou zahájili místo uražené sebeprezentace osvětu, co doma dělat při onemocnění, to se od nich na ČT nedozvíte. Slovo Imermektin (apod.) bylo dlouhodobě tabu a na ČT se objevilo zasunuté až teď v neděli. Do té doby, pokud se o lécích vůbec mluvilo, tak jedině o těch nových (a tím pádem značně předražených).

M. Zikmund 2.3.2021 10:40

Je jasné, že Ivermektin či podobné léky mají omezenou účinnost, ale i při 50% účinnosti to znamená jen 50% zátěž nemocnic a vydělení počtu mrtvých na polovinu. To dlouhodobé mlčení o možném použití stávajících farmak bylo podle mne úmyslné, protože relativně úspěšná domácí léčba by snížila ochotu lidí k očkování na úroveň stávající ochoty nechat se očkovat proti chřipce. To dlouhodobé mlčení má za následek tisíce mrtvých a na tomto dlouhodobém mlčení má vinu nejen vláda, ale i média, většina politické scény, řada doktorů. I o tom domácím testování a testování ve firmách a školách se mluví až teď. Když před třičtvrtě rokem mluvil o testování, omezené karanténě a lécích prof. Beran, tak byl ministerstvem zdravotnictví označen za dezinformátora... Holt se očkovací a nouzovostavové partě nehodil do krámu.

M. Pivoda 2.3.2021 10:48

Mektají všichni.

Ivermectin? V Česku se prosadil Klausomektin!

J. Kouřil 2.3.2021 21:19

Pivodo, Pivodo! Už zase?! :)[>-]

R. Brzák 3.3.2021 9:00

s první větou souhlas

poslední větou tu první potvrzujete...

S. Rádl 2.3.2021 9:58

Měl bych na autora dotaz, jsem sice v tomto ohledu opatrný skeptik, přitom ale obecně zastánce repurposingu léčiv.

Mezi popisované vedlejší účinky ivermectinu patří i dušnost a obtíže s dýcháním. Zřejmě nejde o častý efekt, ale předpokládám, že byl popsán u pacientů léčených jím jako antiparazitikem, tedy se zdravými plícemi. Proto bych doporučoval u ambulantního používání opatrnost.

Neznám dávkování doporučená pro covid, ale pokud vím je vyšší, než u léčby parazitárních onemocnění, kde je WHO doporučená dávka 0,2 mg/kg (tolerovaná snad 2 mg/kg).

K. Wágner 2.3.2021 10:50

Ivermectin by měl předepsat lékař.

Při náhodném nebo výrazném vystavení se neznámým množstvím veterinárních lékových forem ivermectinu u lidí, ať už perorálním užitím, inhalací, injekcí nebo expozicí na povrchu těla, nejčastěji byly uváděny následující nežádoucí účinky: vyrážka, otok, bolest hlavy, závratě, astenie, nauzea, zvracení a průjem. Takovéto nežádoucí účinky jsou ovšem hlášeny i u všech vakcín, kterými se dnes u nás očkuje.

S. Rádl 2.3.2021 12:30

Já jsem chtěl hlavně vědět to dávkování doporučované pro covid. Doufal jsem, že když na toto téma napíšete sáhodlouhý elaborát, tak ho víte. Ta vaše odpověď je sice správná, ale nicneříkající a odpovídající informace získatelné klikem v Googlu. Pokud by bylo dávkování jiné než běžně používané v antiparazitární léčbě, zcela by to situaci měnilo.

Ptal jsem se hlavně proto, že ty často uváděné in vitro testy byly účinné až v koncentracích nedosažitelných in vivo u člověka.

P. Moravčík 2.3.2021 11:48

Mne trochu vadí neistota autora (a nielen jeho) v tom, či ide o prevenciu, alebo liek. Nejaký efekt jeho včasné podanie asi bude mať (podobne ako Remdesivir), ale zo štúdie o virocídnom účinku ivermectinu na tkanivových kultúrach sa udáva pre tento účel nutnosť dávkovania tak, aby minimálne osemkrát prekročil sérovú hladinu, dosiahnuteľnú pri maximálne povolených bezpečných dávkach. Zatiaľ mi pochopenie mechanizmu účinku pripomína skôr: "Keď si zatlačím na koreň nosa, pichne ma v kolene". Ale zúfalí ľudia robia zúfalé veci, a lepšie robiť aspoň niečo ako sedieť so založenými rukami. A už len z hľadiska ceny je pri rovnakom účinku stokrát lepší ako Remdesivir.

E. Lukavská 2.3.2021 13:04

Pane Moravčíku,

remdesivir odpískala WHO už na podzim 2020 jako lék, který covid moc neléčí a nezkracuje dobu hospitalizace (viz odkaz níže). Taky to není lék na covid, ale na ebolu, moc se neosvědčil, tak se zkoušel na HIV a nakonec na covid. Aplikuje se nitrožilně, je silně toxický (poškozuje ledviny) a jak zjistil výzkum v IHU v Marseille je mutagenní. Vytváří nové mutace SARS-COV 2. To že se u nás stále používá, je dáno tím, že EK ho nakoupila za 1 mld. euro krátce poté, co WHO remdesivir označila za nevhodný lék a začala ho nutit nemocnicím po celé EU. Současně je bráněno praktickým lékařům předepisovat léky (např. ivermectin, isoprinosin, plaquenil azithromycin, zinek, atd.), které při podání v časné fázi nemoci dobře účinkují a PODSTATNĚ snižují výskyt těžkých stavů a nutnost hospitalizace.

Studie WHO Solidarity

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.10.15.20209817v1#disqus_thread!!

M. Boháček 2.3.2021 13:28

R^

P. Moravčík 2.3.2021 19:45

Ďakujem za informáciu. A súhlasím s Vami. S ivermectinom je problém s dostupnosťou humánneho liečiva, aj keď ho na Slovensku vyrábajú v Nitre vo veterinárnej forme. Či Vami vymenované lieky majú lekári zakázané predpisovať - myslím, že skôr nie. Isoprinosinu je nedostatok, plaquenil je preskripčne obmedzený (niektoré vedľajšie účinky ma od neho odstrašujú), azitromycin nie je antivirotikum len ochrana pred superinfekciou. V súčasnosti nemáme účinné antivirotikum typu Zoviraxu. Bol by som rád, keby to bol Iver, ale podľa štúdie bezpečné dávkovanie na antivírusový účinok nestačí. Všetko je len podporná liečba. Fajn, ale nakoniec to ostane aj tak na pacientovi.

R. Dubravský 2.3.2021 9:37

Zdá se, že s ivermectinem Gates a spol. při plánování pandemie nepočítali. Inu, žádný plán nevyjde na 100%.

V. Církva 2.3.2021 9:33

Tak neobvyklá doba si žádá neobvyklé přístupy. Pokud je tu lék, který evidentně nemá vážné vedlejší účinky, není co řešit. Teda kromě byrokracie...

J. Kulheim 2.3.2021 8:59

Veterináři používají invermectin už možná 20 let. Bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

"Lékaři někdy potřebují odvahu". ALE, problém je v tom, že v ČR nemají lékaři k použití na koronaviry indikaci. Těžko si dovolí lékař použít lék, pokud není použití indikace. Pokud by nastaly komplikace, tak u soudu prohraje. To si málokdo dovolí. To by si na takovém lékaři, právníci smlsli.

Ž. Říje 2.3.2021 9:18

Ve FN Brno nasadili kortikoidy, což není také probádaná cesta. Nevím, že by se soudili. Vše spjaté s kovidem je nové, tedy experimentální. Než umírat v desítkách tisíc, je lepší řešit nežádoucí kopřivku při inovaci.

J. Kulheim 2.3.2021 9:38

To řekněte právníkům. Na druhou stranu máte pravdu v tom, že pro použití u lidí je povolený. Takže na neškodnost u lidí je testovaný.

K. Wágner 2.3.2021 16:00

Již bylo u nás vydáno „Mezioborové stanovisko k použití ivermectinu u pacientů s covidem-19“. A i tam se říká, že „Americký The National Institutes of Health ve svém stanovisku uvádí, že nemůže formulovat žádné doporučení pro nebo proti podávání ivermectinu u covid-19 a nechává rozhodnutí na jednotlivých lékařích a jejich pacientech.“

L. Beneš 2.3.2021 11:11

V článku najdeme slova mluvčího Thomayerovy nemocnice: ".... čím dál více hospitalizujeme covid pozitivní pacienty ...", neslyšel jsem slova "léčíme", případně "léčíme lékem XYZ". Jaké léky jsou vlastně podávány proti viru samotnému? Existují snad jen léky na ředění krve a potom už jenom plicní ventilace? Lékaři se staví opatrně k lékům, které původně proti covidu určeny nejsou. A přesto některé mohou být více či méně účinné. Vidím zde obdobu s lékem Alavis na kloubní potíže. Když jsem se na jeho použití zeptal ortopeda, vysmál se mi, že je to léčivo veterinární, tudíž nevhodné pro člověka. A já přesto znám osobně čtyři lidi, kteří Alavis s uspokojivým účinkem užívali.