24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Proč covid neléčíme doma?!

Ještě na podzim se v našich nemocnicích s covidem léčili zejména senioři, mladší lidé ve většině případů marodili doma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Polák 2.3.2021 14:11

Zajímavé, náš ortoped to dokonce doporučil s tím, že to má opravdu dobré vysledky stím, ať si klidně vezmu to pro koně, že je to stejné složení a levnější :-). Byl jste u špatného ortopeda.

V. Novák 2.3.2021 15:18

Já Alavis pro koně beru - samozřejmě s ohledem na hmotnost, takže jako pro metrákového ponyho - a jsem s ním spokojen. Až na tu chuť, koňům to nikdo nedochucuje a pokud snad ano, tak možná na jetel nebo oves.

Vycházím z toho, že koně jsou drazí a na placebo nereagují, takže to účinné musí být.

P. Moravčík 2.3.2021 19:48

Zaujímavé, viacerí užívatelia tohto preparátu tvrdia, že humánna forma je menej účinná. Dokonca mi to potvrdil aj celkom uznávaný ortopéd, špecialista na kĺby.:-) Tá lyžica namiesto piatich pre koňa je dávka tak akurát.

J. Chaloupka 2.3.2021 16:14

Jsem jedním z těch, co Alavis pro koně používali. Samozřejmě s úpravou dávkování. Nevážím půl tuny jako kůň. Ale říkal jsem si, že to nemůže pro koně být placebo.

P. Moravčík 2.3.2021 11:51

Predpokladám, že u hospodárskych zvierat:-). Tam sa to s tými vedľajšími účinkami asi neberie až tak vážne. Ale lekár má pomáhať a nie čakať na bumážku. Hlavne ak ide o na ľuďoch dobre vyskúšaný liek, bez závažných vedľajších účinkov.

J. Kulheim 2.3.2021 15:39

To jako myslíte, že když musíte léčit koně, který má cenu například 10 milionů, nemusíte hledět na vedlejší účinky? Chtěl byste platit finanční náhradu v případě poškození jeho zdraví. Na koňovi se to lehce pozná, když vyběhne na dostihovou dráhu. Tak tomu u lidí není. Výroba veterinárních léčiv podléhá stejný předpisům jako léky pro lidi.

Invermectin se u lidí používá x let na vnější a vnitřní parazity. V tomto směru se jedná o zázračný lék. Takže musel projít testováním na neškodnost.

Pokud vím, tak lékaři nemají žádný lék, který by byl použitelný na léčbu koronavirozy. Dělá se pouze léčba podpůrná a plicní ventilátory. Tak o co vlastně jde?

Na internetu lze najít doporučený postup léčby ze zahraničí. Pokud ten lék neublíží například Američanovi, tak by snad neměl ublížit ani Čechovi. Zatím nic lepšího není k dispozici. Taková léčba by vyšla možná na 100 Kč na den. Na tom to snad nestojí.

K. Wágner 2.3.2021 16:50

V případě ivermectinu nejde o nově vyvíjený přípravek. U tohoto léčiva není třeba prokazovat jeho bezpečnost a snášenlivost, nebo zjišťovat, jaké že jsou jeho nežádoucí účinky. Neboť lék už v minulosti prošel potřebnými fázemi klinického hodnocení a registraci na evropské úrovni mu udělila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA), která hodnotí a kontroluje léčivé přípravky v rámci Evropské unie. A ve chvíli, kdy má nějaký lék platnou registraci, nic nebrání tomu, aby se používal při poskytování zdravotní péče: u tohoto léčivého přípravku se pečlivě sledoval jak výskyt nežádoucích účinků, tak jeho účinky při dlouhodobém užívání, lékaři mají i informace o jeho možných interakcích s dalšími léky. Jinak řečeno, ivermectin se používá čtyřicet let a ve světě ho užívaly miliony lidí, dá se tak říci, že je tento lék vyzkoušený a je dobře otestována i jeho tolerance. Slovenské Národní toxikologické centrum také již vydalo doporučení, jak se stavět k příliš vysokému dávkování při léčbě covidu. I při náhodném užití desetinásobku doporučené dávky jsou nežádoucí účinky tohoto léku mírné a zvládnutelné.

J. Kulheim 2.3.2021 17:27

Přesně tak. Pokud je prokázaná účinnost, nevím o čem kdo uvažuje. Problém by byl, pokud by se jednalo o léčivo, které nemá atest na neškodnost u lidí. Pokud je u lidí používaný k léčbě vnějších a vnitřních parazitů, je možné ho použít i na léčbu předmětné nákazy. I když pokud by se toho chytili právníci, mohly by být problémy. Snad se to právně nějak ošetřit dá.

Na informace o používání k léčbě koronavirózy jsem narazil náhodou před půl rokem.

P. Moravčík 2.3.2021 19:52

Myslel som, že ak koňa po lieku "prešvihne" nikto sa z toho nezblázni. A ovca v takej cene asi ani nie je. Nežeňte to hneď do extrému, pán Kulheim. A zatiaľ nikto nepotvrdil, že Ivermectin u človeka pôsobí antiviroticky, inak by sa dal použiť na liečbu, nie preventívne alebo len na začiatku ochorenia.

Ž. Říje 2.3.2021 8:19

Výborně napsáno! Co se týče léčby kovidu iverem, nečetl jsem negativní odezvu. Tedy nevím, co stojí v cestě. Asi to, že je tato léčba laciná.

D. Polanský 2.3.2021 6:44

Vnoučata měla asi před rokem roupy. Dcera jim, manželovi a sobě nasadila Ivermectim, což je běžný lék pro tyto případy. U vnoučat ok, pomohl, ale zeťák měl dost veliké břišní bolesti. Dcera také bez problémů.

K. Wágner 2.3.2021 10:53

Dost často se u některých pacientů při podání antiparazitika objeví potíže, které způsobily odumírající parazité. Zkuste něco dohledat na internetu...

M. Boháček 2.3.2021 12:59

R^

J. Pilny 2.3.2021 5:59

Takový dlouhodobý stres je zabiják zdraví pro každého náchylného člověka. Tato roční masírka vlády a presstitutů určitě nepomáhá nikomu, kdo na tuto vlnu svědků covidových naskočil. Dnes i mladí jsou nemocní a v souvislosti se stresem jim to na zdraví a imunitě nepřidá. Tady já, ač lékařský amatér vidím jednu z hlavních příčin současného stavu. A teď se nám snaží zakázat i zdravý pohyb v přírodě. kam toto opatření povede, vidí všichni, co dokážou dohlédnout dál, než do příštích voleb.

V. Novák 2.3.2021 8:29

Dnes i mladí jsou nemocní ... a to nejspíš jen kvůli vládě a presstitutům, že?

I. Pávek 2.3.2021 5:29

Taky, příliž dlouhé. A nic nového jsem se nedozvěděl. Rv

D. Polanský 2.3.2021 6:46

Pointa. Když vám bude blbě, sežeňte a nasaďte si Ivermectin a buďte doma.

K. Machala 2.3.2021 4:21

Vyborne. Sel bych vsak jeste dal. Bez zdravotnicke materske skolky by to taky slo. Nekteri jsme svobodni lide s odpovednosti, kterou nepotrebujeme mit schvalenou. Ivermectin nemusi byt ani na predpis. Proste ho dovezt a prodavat volne. Ve svobodne zemi normalni stav.

K. Wágner 2.3.2021 10:55

Zde je ten zakopaný pes - aby se mohl distribuovat do lékáren, musí povolit SÚKL ;-)

I. Černý 2.3.2021 2:20

Palec nahoruR^ a díky!

Neléčit pacienta, i když je znám lék, který možná(!) pomůže, je na hraně či dokonce porušením lékařské etiky. V tomto případě institucionálním porušením.

Dovolím si ještě podpořit argumenty v článku jednou retrospektivní studii (květen-srpen 2020) z Dominikánské republiky, z října loňského roku. Před časem jsem tady na NP použil tuto studii k polemice s Astonovým názorem, že "není znám lék" - a byl jsem počastován skoro výhradně opovržením některých diskutujících; doufám jen, že už jim to teď začne docházet. Třeba si všmne i Aston.