25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

VĚDA: Zimní sporty

V roce 2010 se na olympiádě ve Vancouveru při závodě mužů v běhu na lyžích na 50 kilometrů vměstnalo prvních pět závodníků do necelých dvou sekund. Vítězství Nora Pettera Northuga nad Němcem Axelem Teichmannem o pouhé tři desetiny sekundy definitivně potvrdil až snímek cílové kamery.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 7.12. 2017 14:03, přehled diskusí

Z. Lapil 7.12.2017 14:03

Re: Ano, sport už neexistuje

Kdyby aspoň běhali :-).

Ale to už jsem na ně zlej, přeci jen jsem z těch, kteří přesně vědí, jak vysoko měl kdo vyskočit, ale kdybyste mě nutil přesprintovat hřiště, tak záchranku prosím už někam ke středovému kruhu.

A. Pakosta 7.12.2017 13:57

Re: Ano, sport už neexistuje

Římští gladiátoři byli otroci - kupovali se a prodávali.

A přesně totéž dneska podniky zvané "sportovní kluby" dělají se svými závodníky či hráči, akorát že se kolem toho točí mnohem větší peníze.

A největší paradox je, když při zápase po hřišti běhá dvaadvacet milionářů, na něž z hlediště řve pár tisíc chuligánů, kteří za celý život nevydělají tolik, co jeden jejich "idol" za sezónu.

Z. Lapil 7.12.2017 13:38

Re: Ano, sport už neexistuje

Takhle zlé to není. Respektive s těmi gladiátory máte pravdu, ale sport nadále existuje. Zdaleka to není každý zápas v lize, ale pamatuju - aspoň podle poslechu rádia to tak vypadalo - jak beznadějně poslední tým ligy (Havířov měl tehdy definitivní sestup bůhvíkolik kol před koncem) prohrával 9:0, nikoho to dávno nebavilo, a pět minut před koncem se najednou začalo hrát o ten desátý.

Mně spíš nebaví fandit v situaci, kdy je na hřišti 11 Afričanů černých jak bota předstírajících, že jsou Francouzi nebo když je rumunský špičkový tým složen napůl z Brazilců a Španělů.

Snad nemusím připomínat, že proti neevropským sportovcům/gladiátorům nemám ani to nejmenší, ale když za pražskou Spartu hrají asi tak čtyři Češi, tak mi fanouškovské řeči o sparťanském srdíčku připadají poněkud nesouvisející.

Z. Lapil 7.12.2017 13:17

Re: Buďto "soutěžili roboti" nebo "soutěžily roboty",

O jednotlivé entitě robot nemůžete říct, je-li životný či neživotný. Teprve když je jich víc, zjistíte, zda to jsou roboti či roboty, případně robotové. Podobně draky/draci/drakové a kupodivu i hrobové se otevírali (ale hroby se otevíraly, samozřejmě).

Životnost či neživotnost je, řekl bych, určena intuitivně podle samostatnosti onoho stroje. Porouchaní kuchyňští roboti jsou evidentní nesmysl do chvíle, kdy se z mixérů a hnětačů stanou umělí kuchaři.

A. Pakosta 7.12.2017 12:21

Ano, sport už neexistuje

Jde už jen a jen o byznis, o zisky výrobců všech těch sportovních "potřeb" (kdo je potřebuje?) a reklamních agentur, plus sázkařů, pochopitelně.

Od té doby, co jsou všichni, ale úplně všichni vrcholoví sportovci placení, nejde již dávno o olympijské hry. Antická tradice nám však zůstala, máme totiž hry gladiátorské. I když prvoplánově není účelem těchto klání soupeře zabít, všichni vědí, že nic tolik nezvýší sledovanost "športového podujatia" jako krev v aréně, v ringu, či na závodní dráze....

A. Alda 7.12.2017 10:59

Sport už neexistuje.

Dnes už vůbec nejde o osobní schopnosti a kvality závodníků.

F. Houžňák 7.12.2017 10:52

Na roboty odborník nejsem, na gramatiku ano,

a to nejenom českou, ale i německou a víceméně i anglickou. Z čeho soudíte, že jsem "anti ami", smím-li se zeptat? Vaše satirické sestavy jsou poněkud násilné a vyluzují úsměv pouze útrpný.

J. Lepka 7.12.2017 9:39

Re: Buďto "soutěžili roboti" nebo "soutěžily roboty",

Koukám, že nejen anti ami, ale i odborník na roboty a gramatiku. Ještě zkuste úvahu na téma "Robot-robotka a co na to gender" nebo "Druhotné pohlavní znaky u robotů a jejich důsledek v gramatice". Jo a mimochodem to "roboty soutěžily" je už z definice termínu "roboty" jakožto plurálu od výrobního robota na lince provádějícího maximálně několik specifických operací, dost blbost, takže ano, máte recht, ač robot, je z hlediska gramatiky životný. Škoda jen, že se asi nedožiju doby kdy: "sexuální robotky vily věnce pro mládence".

F. Houžňák 7.12.2017 6:56

Buďto "soutěžili roboti" nebo "soutěžily roboty",

a pak dle toho "předběhli/-y", když to napíšete tak, jako jste to napsal, vzbuzujete dojem, že pravopis není vaší silnou stránkou.

F. Houžňák 7.12.2017 6:54

Jo, ty zasr..é komunistické země,

to v té morální a pokrokové Emerice se dopuje veřejně, teda ti, kteří na to mají úřední povolení a jsou jaksi rovnější, že jsou strašně nemocní a proto musejí za každou cenu do sebe cpát léky, za které jiné, méně rovné, diskvalifikují a nadávají jim do zasr..ých Rusů. Jména si jako vzdělanec najdete sám, není to těžké, stačí jenom chtít.

S. Rehulka 7.12.2017 5:40

A ještě jeden důvod !

Kdysi dávno, dominovaly v plavání děvčata z NDR (DDR) ! Teprve po letech se světová veřejnost dozvěděla fakta, že už maličká děvčátka byla obětmi státních, až skoro "nacistických" pokusů a drogového útlaku. V tichosti byly jejich "rekordy" vymazány ze sportovních análů. Potom byla Olympiáda v Sydney, kde sportovkyně z Čínské Lidové Republiky, s rameny jako Tarzan, měly v kufrech "léčiva" dobrá i pro koně a tak to raději panstvo z Olympijského výboru zahrálo do autu. Ted víme, že v Soči, si už "bratři Slovani" připravili laboratoře s tajnou dírkou, kde se daly vyměnit vzorky moče i krve domácích "sportovců" !

Řekněte mi, co tito všichni podvodníci měli a mají společného ? Odpovím : byly to zasr..é komunistické země, které neznaly co to je sportovní "fair play", a i ta poslední země, je dědičná !

J. Kovaříček 7.12.2017 4:42

Zlepšení

Nebylo by lepší kdyby namísto sportovců už rovnou soutěžily roboti s umělou inteligencí (tím by ovšem předběhly sportovce!) Nu a sportovci by potom mohli klidně sedět v hospodě a užívat si života. Divákům by to bylo jedno. když robota pěkně oblečete a opentlíte reklamními nápisy, nikdo nic nepozná. Na lámání rekordů by se mohly různé národní organisace dohodnout předem a smlouvat cenu na za tím účelem založené burze sportovních rekordů.