18.4.2021 | Svátek má Valérie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Stehlikova 6.3.2021 0:15

a mezi námi, u kolika postelí na intenzivní péči pan doktor Šrámek stál, na kolik smrtelně dusících se lidí díval, že tak dobře ví, co jim pomůže nebo uškodí? a kdyby se k smrti dusil někdo z jeho blízkých, dal nebo nedal by mu ivermectin? Může na to čestně odpovědět?

L. Novák 18.3.2021 19:57

A proč by to dělal? Pochybuji, že vámi zmíněný pacient je v těžkém stavů kvůli střevním parazitům a potřebuje užít Ivermectin na odčervení... :-P

H. Stehlikova 6.3.2021 0:03

já si myslela, že ivermectin blokuje nějaká bigPharma a ono ne, jen naše vlastní domácí česká stupidita. Dokud na to nebude razítko, tak tomu nebudeme věřit. A co meta-analyza dr.Andrew Hilla z Liverpoolu? No pravda, cizinec není našinec, že.... https://www.youtube.com/watch?v=eu61dtsSLrk&t=1973s

V. Novák 5.3.2021 21:18

Když sem da autor článku stanovisko pana Wágnera, tak si troufnu sem dát odkaz na Sysifos: www.sisyfos.cz/clanek/1503-stanovisko-ceskeho-klubu-skeptiku-sisyfos-k-publikaci-beran-j-et-al-pathogens-2020-9-12-1055

Já osobně bych přivítal léčbu ivermectinem, protože asi neublíží. Ale stejně bych dal prostor i té kritizované straně.

V. Bok 5.3.2021 20:14

No, v nejhorším případě vyženeme naši spolubydlící tasemnici. Ale pochybnosti tady budou. On ani ten velmi drahý remdensvir či jak se to jmenuje taky nějak nepřesvědčil. Mimo to, je už k disposici několik jiných, které prokazatelné účinky vykazují. Alespoň na počáteční stadia,..

J. David 5.3.2021 19:02

Nu, elixír života. Bádá se to bádá, kterak zhmotnit tmu, záleží, jak se do toho třískne. Kde nic není, ani smrt nebere, proto respirátory v extravilánu katastru obce. Hlavy moudré a pomazané, něco jako kdysi "boj o zrno", Ale zobej zrno z flašky, když zobák není...

V. Církva 5.3.2021 18:04

No předposraná medicína funguje dnes tak, že kdyby Fleming vynalezl penicilin, buď by ho nepoužili, nebo až 40 let po válce. Invermektin možná není tak skvělý jak bychom rádi, ale pokud pomůže jednomu z deseti a evidentně negativní účinky za 40 let nebyly, není co řešit.

A Sisifos? To jsou naprostí debilové a popírači všeho. Ještě tak bych zpochybnil homeopatika. Pokud ale někdo cítí virguli a někteří lidé skutečně najdou vodu, je snad možno řešit co vlastně za informaci či energii člověk dostává, což přesně nevíme, ale ne tvrdit že neexistuje něco, co v rukách prostě cítíte.

Sisifos to čemu nerozumí, nebo nedokáže ohmatat považuje za nesmysl. S takovými bychom ale dnes ještě uctívali jedinou správnou komunistickou ideologii. No oni vlastně její materialistickou odnož fanaticky vyznávají.

Staří nekomunističtí Číňané používali akupunkturu. Pro Číňany je podstatné vědět že věci fingují i když úplně přesně neví proč. Evropský materialismus co nedovede pochopit považuje za nepravdivé i když by bylo tisíce důkazů. Stejně je to s masovou migrací Muslimů. Evidentně to přináší problémy, ale podle zcestných teorií to problém není. Proto budeme všude tvrdit, že je to správné.

Ten Západ na to dojede!

V. Čermák 5.3.2021 18:54

Souhlas, rádi hází bludnými balvany a nálepkují pavědami všeho druhu a předvádí se ...;-D

Mimochodem, očekávám přilepení Nováckého hovínka...;-D

K. Wágner 5.3.2021 16:29

Použití ivermectinu na novou indikaci, k léčbě COVID-19, by nebylo ničím neobvyklým. Šlo by o takzvaný "drug repurposing" - použití známého léčiva na nový účel. Takový postup je čím dál tím častější. "Nejznámějším takovým repurposed lékem je bezpochyby Aspirin. Nejprve se začal používat pro své bolest a zánět potlačující vlastnosti. Na základě výzkumu Dr. Johna Vana, též oceněného Nobelovou cenou (a dalších), se v nízkých dávkách používá k předcházení dalších infarktů a mozkových příhod v léčbě rizikových pacientů, "říká Ondřej Halgaš. Více o ivermectinu zde:

https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/02/21/v-medicine-je-ivermektin-dobre-znamy/

D. Konecny 5.3.2021 16:05

No jo, Sisyfos, skeptici...

Ti shazovali studii prof. Berana s jeho studii a využití antivorotika Isoprinosine.

Ale když Babiš nakoupí 10000 balení antiparazitika Ivermectine, podle vzorky 30 lidí v Brně, tak skeptici mlčí.

Nebo je už i klub skeptiků Sisyfos pod Mafrou?

S. Pavuk 5.3.2021 12:52

Keď si niekto zadováži psa či mačku, je bežné, že ide k zverolekárovi a dá svojho miláčka odčerviť. Myslieť si, že ľudské telo nemôže z princípu obsahovať parazity je naivné. Ivermectin, ako bolo konštatované, je starý, osvedčený a bezpečný liek proti parazitom. Jeho účinosť v boji proti covidu je najmä na začiatku choroby. Môže to súvisieť s tým, že zlikvidovaním parazitov v tele človeka sa imunitný systém môže viac sústrediť na boj s chorobou. Hlavný nedostatok Ivermectinu je ten, že je skoro zadarmo. Ako som sa dočítal, v Egypte jedna dávka stojí v lekárni po prepočte pol eura.

L. Novák 5.3.2021 14:39

Četl jsem o jednom českém vědci, který si do střev záměrně nasadil tasemnice, aby mohl provádět sám na sobě výzkum týkající se imunity. Idea zněla přibližně tak, že tasemnice lidskému tělu možná pomáhá (laicky řečeno) v posílení imunity. Nevím, jak ten výzkum dopadl a jaké přesné cíle z odborného pohledu sledoval, ale to odčervení nemusí být jednoznačně pozitivní svými dopady. Samozřejmě, že z hlediska zábran šíření parazitů v populaci a přenosu na okolí je věc jasná.

P. Moravčík 5.3.2021 16:56

Na prelome XIX. a XX. storočia ponúkali v niektorých predajniach mäsa a výrobkov z neho vo Francii "ténie". Bola to vlastne hlavička pásomnice, dáma si ju kúpila, prehltla, pásomnica sa uchytila v čreve a panička sa mohla pri stole ládovať do bezvedomia, pásomnica to všetko strávila za ňu. Človek s pásomnicou sa obvykle neteší dobrej imunite, ale občas príde (priplazí sa) k lekárovi, lebo sa necíti slávne.:-) U časti pacientov však vôbec nemusia byť príznaky.

M. Giboda 5.3.2021 22:29

Likvidování parazitov v tele člověka se imunitní system neoslabuje. Dokonca se při autoimunitních onemocněních vajíčka červů do tela vědomě podávají. Proto v oblastech vysokého výskytu střevních červů je nízka prevalence autoimunitních onemcnění, např. Crohnový nemoci.

J. Rojšl 5.3.2021 12:14

Máme velkou ale opravdu velkou smůlu na prezidenty - prej "móc chytrý" Milouš Zemanů se hrabe do epidemiologie a proto objednává čínský a ruský neschválený injekce a prej úplně nejchytřejší "klimakterik" Venca Klausů je zase vynikající na to světové "klíma" ..

Jó, jó, dobře jsme si vybrali !:-/

V. Čermák 5.3.2021 12:42

Příště mluvte raději výhradně za sebe Járo Rojšlů...;-D

A. Hok 5.3.2021 11:04

V minulém roce se velké naděje vkládaly do hydroxychlorochinu. Bylo to na základě studie z Číny, jednoramenné studie z Francie a mnoha kazuistik. Také se objevovaly názory že by se nemělo čekat na další data a lék ihned podávat. Někde se i podával. Randomizované, zaslepené studie na relevantním souboru pak ale ukázaly že léčba hydroxychlorochinem nepřináší výhody oproti kontrolní skupině.

Je tedy potřeba se na tato data dívat skepticky a mimo klinické studie opravdu používat pouze léky s dokumentovaným účinkem. Jinak klameme sebe i pacienty.

J. Fráňa 5.3.2021 11:44

Těžko se popírá tvrzení lékařky z Bratislavy a lékařů z Brna, že to prostě zabralo. Já být pacient, kterému hrozí reálně smrt, tak na studie kašlu. I s ohledem na fakt, že mi po podání tohoto léku téměř nic nehrozí a maximálně na tom budu stejně špatně jako předtím.

L. Novák 5.3.2021 12:16

Vědecké poznání bere vážně důkazy a reprodukovatelné postupy, ne tvrzení. A skeptici sdružení Sisyfos jistě tyto principy dobře znají a ovládají. ;-)

V. Čermák 5.3.2021 12:53

Lékaři léčí a vědci bádají a lékařům by do toho neměli žvanit, zvláště, když jde o život. O to méně pak Sisyfos. Mimochodem očekávám nalepení Nováckého Hovínka...;-D

L. Novák 5.3.2021 14:41

Žvanit by neměli Babišovi věrní negramotní pitomci jako jsi ty.

V. Čermák 5.3.2021 17:56

Já to věděl, že se Novácké Hovínko přilepí. A lepí, drží a smrdí...;-D

S. Rádl 5.3.2021 15:21

Pokud neberete jiné léky, které by interagovaly s enzymem cytochrom P450 , což je dost časté.

H. Paculová 5.3.2021 21:58

CYP3A4 je nejrozšířenější formou všech cytochromů P450 a podílí se na většině známých přeměn léčiv, které probíhají za účasti cytochromů P450. Riziko vzniku nežádoucích účinků se zvyšuje např. při současném podávání statinů s látkami, které silně interagují s CYP3A4.

Kontrolní otázka: pokud tedy hovoříte o Ivermectinu a víte o něm více než laik, patří toto léčivo mezi látky, které silně interagují s CYP3A4 ?

V. Církva 5.3.2021 18:12

Tak nikdo netvrdí, že kdybychom měli cenově i fyzicky dostupný lék, který prokazatelně Covid19 léčí, Inverktim by šlo pak třeba studovat, ale ne používat.

Pokud něco ale neškodí a jsou indicie že funguje, je třeba to použít. Máte pocit že lékaři z Košic nebo Brna si všechno vymýšlí aby mohli na levn0m Invermektinu vydělat majland ;-D?

Protože nic takového nemám, použiji to co funguje. Kdybychom byli takto předposraní vždycky, dodnes bychom mlátili pěstním klínem do kostí.

Co se týká Sisifosu to jsou normální negativisti. Dokud jim dynamit nebuchne v ruce budou tvrdit že je to mýdlo. Že je někdo MUDr ještě neznamená nutně přirozenou inteligenci a že něco dokáže.

P. Vychodil 5.3.2021 18:24

s tím dynamitem to je dobrý:-):-):-), si budu pamatovat

S. Rádl 5.3.2021 10:23

Přečtěte si následující článek popisující klinické hodnocení na 400 lidech a snad změníte názor.

What The Study Did: This randomized clinical trials reports that among adults with mild COVID-19, a five-day course of ivermectin, compared with placebo, didn't significantly improve the time to resolution of symptoms. The findings don't support the use of ivermectin for treatment of mild COVID-19, although larger trials may be needed to understand the effects of ivermectin on other clinically relevant outcomes.

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2777389?utm_source=twitter&utm_campaign=content-shareicons&utm_content=article_engagement&utm_medium=social&utm_term=030421&fbclid=IwAR2LPDIHaBjQi5pIiCkbQHp6qi4O_65kyv2S-V7V5BF36OqVdkqvrTJDFEA#.YEENJMwggDY.twitter

K. Wágner 5.3.2021 10:32

Něco novějšího: Ivermectin is effective for COVID-19: real-time meta analysis of 43 studies. Covid Analysis, Version 42, Mar 5, 2021 : https://ivmmeta.com/

S. Rádl 5.3.2021 10:36

Samozřejmě, že pokud se provede metaanalýza studií hlásajících nějaké tvrzení a publikoje se to, můžete o tom tvrdit, že je to novější studie. Ve skutečnosti musí vycházet ze studií starších, takže minimálně toto vaše tvrzení není správné.

K. Wágner 5.3.2021 13:45

Pane docente, nikdy jsem se nebránil konstruktivní kritice. A pokud jste se zabýval výzkumem antibakteriálních léčiv a nenarkotických analgetik, jistě patříte k odborníkům a máte k tématu co říci. I ve Vámi zmíněném článku se říká, že „k pochopení účinků ivermektinu na další klinicky relevantní výsledky mohou být zapotřebí rozsáhlejší studie“. Jinak ale jedna laštovka jaro nedělá, názor na prospěšnost (nejde tu o zázraky) tohoto léčiva samozřejmě změním, až o tom budou informovat naši lékaři po zkušenostech z praxe. Zpočátku se také předpokládalo, že se léčba rekonvalescentní plazmou hodí především pro pacienty v pokročilém stadiu nemoci, což byl tak trochu mylný předpoklad: „Dnes víme, že čím dřív se krevní plazma podá, tím lépe,“ jak říká Miloš Bohoněk, primář hematologie Ústřední vojenské nemocnice v Praze. K použití Ivermectinu pro léčbu nemoci COVID-19 chyběla data, dosud tak nebylo možné ho k této léčbě ani doporučit ani nedoporučit, situace se však může změnit, neboť SÚKL se ivermectinem už zabývá, ivermectin byl už rozvezen do 35 nemocnic, projevujících o tento přípravek zájem. Ale zkuste si, prosím, poslechnout alespoň některé slovenské kapacity, na jejichž pracovištích se ivermectin pacientům podává, nebo alespoň kontaktujte primáře Rezka z I. interní kardioangiologické kliniky FN u sv. Anny v Brně.