18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

VĚDA: Zdravotní rizika zemědělské revoluce (1)

Bezpečnost potravin a ochrana spotřebitele je v kterékoliv fázi výroby, zpracování, distribuce i uchovávání potravin spojena s rizikem kontaminace rostlinných i živočišných produktů toxickými látkami, viry, baktériemi nebo plísněmi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hraj 3.7.2018 14:29

Cimrmanoložka?

Paní autorka je zřejmě první ženskou členkou známého divadelního ensemblu. A řekl bych, že napoprvé to nebylo špatné.

K. Janyška 3.7.2018 9:00

Vývoj lidského světa nelze zastavit !!!

A ten spočívá v přeměně divochů v civilizované občany z důsledků z obchodu a takto civilizovanými neosobně a nezděky vygenerovaném spontánním řádu lidského světa, který je svými evolučně a spontánně vyvinutými pravidly, řídí. Ona jsou obsahem lidských myslí.

Nelze s tím hnout a tzv.globalizace je způsobena technickými a informačními prostředky. Přesto, povrch Země budou vždy spravovat národní státy, a bude jich čím dále, tím více. Jejich vzájemný vztah bude upraven velkou mezinárodní negativní, tedy zákazovou, smlouvou pro eliminaci zla, na kterém se lidé dohodnou.

Je jasné, že vývoj s sebou nese mnoho nového, včetně geneticky upravených potravin, které, jak se ukazuje, nemají žádný špatný vliv na lidskou populaci Země. Geneticky se totiž v přírodě upravují samy, i když jinými cestami a samovolně... Dzp.

F. Houžňák 3.7.2018 6:52

Občas to zní jako satira,

že jako ta Evropská Únie zastupuje naše zájmy a tak a že na to máme být hrdí. Asi to je ale myšleno vážně.

P. Rada 3.7.2018 6:45

Přiznání neschopnosti cením - ale.

Autoři sice téma v jednom příspěvku neuzavřeli ale už v prvé větě .."Globalizaci a její důsledky nelze zastavit" ... se dotkli závažného aspektu - naší faktické neschopnosti dostatečně ovlivnovat zásadní celospolečenské jevy - jako třeba globalizaci - a to i když důsledky jak sami naznačují mohou být vážné.

Fakt k zamyšlení je tedy minimálně ten, že se zřejmě v praxi potenciálně chováme jak nesamostatní až nesvéprávní než jako svobodní a odpovědní.

Stojí nám za to všechna rizika?

R. Langer 3.7.2018 10:53

Re: Přiznání neschopnosti cením - ale.

No, já osobně jsem poměrně samostatný, svéprávný a zodpovědný. Za kohopak mluvíš ty, Zelený sedmilháři? Za sebe a tobě podobné? Tak se začněte chovat jako já, nes*rte se do ostatních a uvidíte, že všechno bude fungovat tak jak má... :-P

T. Hraj 3.7.2018 14:26

mícháte pojmy

Svobodní a odpovědní nejsou ti, kdo dělají kvalitní a správná rozhodnutí, ale ti, kdo za svá rozhdnutí (dobrá i špatná) nesou následky. Opakem jsou nesvobodní (nikoli nesamostatní) a nesvéprávní, kteým není vůbec umožněno rozhodnutí činit. Obvykle s odůvodněním, že by učinili rozhodnutí špatná.

Takže odpověď na Vaši otázku je samozřejmě: ano, svoboda stojí za "všechna rizika".