Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VĚDA VERSUS ROZUM: Šílenství krav

V několika článcích bych rád připomněl případy z posledních let, kdy se „uznávaná věda“ nebo uznávaní vědci dostali do určitého konfliktu nebo protikladu s rozumem či selským rozumem, nebo kdy se dostali do vleku byznysu či reklamy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J54a80n 10V51i58n85t59r

16. 3. 2023 23:09

Virologie, epidemiologie, vakcionologie a podobné obory jsou totální pavědou. Ale velmi dobře slouží farmaceutickému průmyslu a proto se těmito obory můžou živit spousty "vědců". A můžou škodit lidem i zvířatům.

0 0
možnosti
LS

Zajímavý článek, jen nevím kdo vymyslel to označení nemoci. Ono to vypadá, že postihuje jen šílené krávy.

0 0
možnosti
MP

Závěr: "... Na vrcholu světové kampaně předvídali různí vědci miliony lidských obětí, bezpečně však potvrzena nebyla ani jedna. Celá kampaň šílené krávy odhalila slabiny západní společnosti a mimo jiné připravila půdu pro kovidovou kampaň."

Komentář, poučení

Měli by vědci varovat, nebo vystrašit?

0 0
možnosti
MB

Flégr v tom má jasno.

0 0
možnosti
PP

P86e96p22a 87P77e50p96a41x

16. 3. 2023 9:10

Současný boj s oxidem uhličitým je důkaz, že nemoc šílených krav definitivně postihla tzv. západ.

0 0
možnosti
FN

Do množiny stejných nemocí lze zařadit nemoc šílených novinářů. Projevuje se zejména paranoickou lhavostí. Dostanu za tento objev Nobelovu cenu?

0 0
možnosti
Foto

A také zelených šílenců.

0 0
možnosti
MS

Pamatuji si na jednu drobnost ohledně BSE. U nás se masokostní moučka, která obsahovala i mozky zvířat, používala jako krmivo taky. Ale připravovala se za vyšších teplot, které spolehlivě zabily zdroje infekce všeho druhu. V GB šetřili energii a nižší teploty při přípravě zřejmě nezlikvidovaly priony, čímž vznikla epidemie BSE u dobytka. Tam je to nejspíš prokazatelné. Přenos na lidi je jiná věc, masokostní moučkou se ve velkém neživíme.

0 0
možnosti
VN

V 90. k nám přijížděli poraděnkové z Británie a velice se vysmívali tomu, že "v komunistických autoklávech komunisté udržovali tak vysokou teplotu, čímž po komunisticku plýtvali" - a za pár let se masokostní moučka zakazovala a britské hovězí nesmělo na kontinent, což Brity velice rozdurďovalo.

0 0
možnosti
VM

Perfektní přehled a připomenutí pochybností, které jsme měli už v 80 letech, díky !

0 0
možnosti
LH

No, nevyšlo jim to se šílenými krávami, zkusili to s kovidem. Jak to dopadlo se oficiálně nedozvíme, nasadili léčbu Putinem.

0 0
možnosti
RV

Po BSE nám snad zůstalo to, že některé praktiky - tedy krmení býložravců nedostatečně tepelně upravenými masokostními moučkami skončilo, čímž se přerušil přenos z nemocných na zdravé kusy.

0 0
možnosti
RL

... alespoň do doby, než se prokáže, že to s tím nijak nesouviselo. ;-) ;-D

0 0
možnosti
RL

To je stejné, jako genocida způsobená zákazem používání DDT zelenými bolševiky v Africe. Tady to odskákaly jenom krávy. :-(

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz