24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

VĚDA: Velký novoroční zázrak

Neuvěřitelné množství peněz. Enormní expertní nasazení. Nejnovější vědecké objevy. To vše dohromady umožnilo přinést lidem v rekordním čase několik vakcín a zároveň rozběhnout akci, jež snese srovnání zřejmě jen s očkovací kampaní proti obrně v 50. letech minulého století nebo s eradikací neštovic v letech 1967 až 1977.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Svatoš 5.1.2021 20:46

https://www.youtube.com/watch?v=8CI60EDKVdU&feature=emb_rel_end

Zde je ta přednáška na FFUK.

S. Svatoš 5.1.2021 20:39

Velmi vyčerpávající informace o současné situaci s Covid19 a Vaše jednoznačná podpora očkování a na druhé straně Vaše velmi obsáhlá (cca 2 hod)přednáška před naprosto zaplněnou aulou FFUK , která je , z mého laického pohledu , v přímém protikladu k výše napsanému.

Tak nevím, zůstanu zatím asi u toho co jsem slyšel od Soni Pekové během r2020:

- naprostá většina roušek je asi jako rybářská síť na obličeji

- tento UMĚLÝ virus vyrobený v nějaké laboratoři (asi FortDerik +Vu-chan)se neskutečně rychle replikuje 100x až 1000x rychleji než normálně .

- tím dochází neskutečnému množství mutací , cca 1000 za r2020

A z toho vyplývá to nejdůležitější co tato lékařka, zvěrolékařka a mikrobioložka o o tom všem pro mne začátkem dubna a poté během 2.vlny řekla (přibližně) : vyvinout vakcínu lze ale trvá to dlouho a potřebujete to hlavní a sice aby virus prakticky nemutoval.

My jsme nyní v diametrálně jiné situaci.

Vše je to o gigantickém podvodu na slušné lidi na planetě a záměry těch kteří to spustili jsou velmi temné. Vše je to také o gigantickém podvodu finančním.

Konečně ty záměry autorů tohoto neskutečného podvodu vyplývají přímí i z besedy na konci přednášky autora Petra na konci jeho velmi zajímavého vystoupení na půdě FFUK - doporučuji .

V. Halašta 5.1.2021 22:18

Od vánoc tu žádný vir už ani není.

S. Svatoš 5.1.2021 23:00

To víte. S virem SARS Cov2 je to jako s tou ikonickou paní inspektora Colomba.

“Všichni o ní mluví a nikdo ji nikdy neviděl” . Dobrou noc.

M. Jedlička 5.1.2021 18:29

Pan zoolog buď píše aniž je v obraze, nebo záměrně nemluví pravdu - obě špatně: 3. fáze klinických zkoušek nebyla zdaleka ukončena a bude probíhat ještě 2 roky (přiznává i EMA jako schvalovací autorita EU). Proto není spousta klíčových dat známa - jak dlouho trvá imunita (testován byl zatím jen horizont 2 až 3,5 měsíců), zda vakcína zabrání i méně obvyklým negativním důsledkům vakcinace, jak se bude vakcína projevovat po naočkování velkého počtu osob apod. To jsou fakta a nikoliv "fake news". Pokud bude mít zájem, pošlu mu odkazy na relevantní zdroje včetně vyjádření samotných výrobců. Kdyby schválení vakcíny proběhlo standardně, tak by EMA nedávala výrobcům "podmínečný souhlas" k použití vakcíny, který platí pouze 1 rok! Tož asi tak.

J. Kadeřábek 5.1.2021 16:38

Pan zoolog nám vysvětlil jak je vakcína naprosto vyzkoušená a ověřená. Jsem rád, že alespoň přiznal, že nikdo, ani výrobci netuší jak dlouho bude působit. Pak ošem nastupuje víra. Pan zoolog věří, že půl roku. Ale jak u koho. Ta propaganda je docela trapná. Solidnější by bylo říct "vážení pokusní králíci nic lepšího nemáme".

M. Pivoda 5.1.2021 16:48

Možná, že poctivější sdělení by mohlo znít asi takto: "Protože jsme nevsadili na technologický pokrok v dostatečném předstihu a rozsahu, musíte vy dnes podstoupit riziko (aplikace vakcíny typu mRNA), abyste měli větší šanci přežít".

M. Pivoda 5.1.2021 16:50

https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready?language=en

V. Halašta 5.1.2021 17:04

Pan zoolog nikde nepoužil slova, že je naprosto vyzkoušená a ověřená. Pan zooolog říká, že " jejich ověření a schválení proběhlo standardně a transparentně".

M. Pivoda 5.1.2021 15:18

Jak inovovat ve 21. století? To také znamená, "jak financovat výzkumné a vývojové projekty?"

Cituji článek: "...I když vakcíny proti SARS-CoV-2 přicházejí v rekordně krátkém čase, jejich ověření a schválení proběhlo standardně a transparentně. Ukázalo se, jak rychle můžou postupovat vývoj a testy, když je nezdržují úřední bariéry a nevlečou za sebou jako trestaneckou kouli kalkulace ekonomů. ..."

J. Jirka 5.1.2021 12:45

Imunolog profesor Zdeněk Hel z americké University of Alabama: "Větší hrozbou je ale pandemie ptačí chřipky, která přijde jistě, je jen otázka kdy. Bude přitom daleko nebezpečnější, smrtnost možná bude v desítkách procent."

Kšeft se musí hýbat!

J. Jurax 5.1.2021 19:47

Jojo, a co když ta pandemie ptačí chřipky opravdu přijde? Nebudete se rozčileně tázat, jak to že na ni nejsme připraveni?

Svět není jednoduchý ... :-)

J. Jirka 5.1.2021 20:59

Nebudu. Vy ano?

Co když jsou všechny čínské roušky napuštěny pomalu působícím jedem?

Co když vám do koupelny právě vlezl ten ztracený novoroční chřestýš?

Co když zítra v 15:47 dopadne na naši planetu gigantický meteorit?

J. Jurax 5.1.2021 21:45

Jistě.

Všechny Vámi vyjmenované jevy a i mnohé další nejsou nemožné. Pravděpodobnost jejich výskytu je arciť velmi, velmi nízká.

Před dvěma lety touhle dobou byste měl nynější covidovou pandemii za svrchovaně nepravděpodobnou a případné varovné hlasy byste patrně nebral vážně. Jako nyní považujete varování před ptačí chřipkou za účelové strašení.

A protože svět je opravdu komplikovaný, pak ono to účelové strašení nebo ovlivňování být i může; i pravděpodobnost tohoto jevu je nenulová, byť malá.

M. Boháček 5.1.2021 11:34

Asi tak.

MUDr. Ján Lakota, CSc. z virologického ústavu SAV, bývalý primár z národného onkologického ústavu BA

Z videa:

---Čo je to rakovina? Bunky majú právo sa rozmnožovať, to sa deje deň čo deň. Imunita je dôležitá. Je hroznejšie, ak dieťa zomrie matke, či matka dieťaťu? Často dáva do popredia netradičné formy liečenia. Existujú zázraky. Corona vírus tu bol vždy a 15 % – 30 % odjakživa spôsobuje infekciu horných dýchacích ciest. Je to umelo vyvolaná „vec“? Pripisujú sa vírusu magické až nadprirodzené schopnosti? Respiračný vírus možno vdýchnuť okamžite po testovaní a tak je testovanie nezmysel. Priebeh chrípky u očkovaných ľudí je ťažší a ochorejú skôr než neočkovaní ľudia – za tým si stojí!----

https://www.youtube.com/watch?edufilter=NULL&v=-fu9Y1DW7hE

https://zvtv.sk/dialogy/jan-lakota/

L. Machala 5.1.2021 11:59

Ach jo - pan doktor Lakota, který plácá jeden nesmysl za druhým, je přesně ten typ "odborníka", který právě promeškal příležitost mlčet, což ovšem sám velmi vehementně doporučuje jiným.

M. Boháček 5.1.2021 12:09

MUDr. Ján Lakota, CSc. z virologického ústavu SAV, bývalý primár z národného onkologického ústavu BA

https://www.sav.sk/?lang=sk&doc=user-org-user&user_no=6897

https://publons.com/researcher/1901521/jan-lakota/

A teraz sa pochváľte vy, L. Machala, čo ste dokázal v medicíne, virológii, alebo onkológii.

L. Machala 5.1.2021 12:15

Jsem pouhý profesor infekčního lékařství na 3. LF UK. A pan doktor Lakota opravdu tvrdí nesmysly a legrační je i jeho výzva, aby se "odborníci" vyjadřovali k něčemu, čemu se věnují - udělal sem si přehled publikací pana doktora a přesně on je excelentní příklad někoho, kdo by se měl raději držet svého kopyta!

M. Boháček 5.1.2021 12:29

Chcete tým povedať, že nemá jasno v tom, čo sú vírusy, ako sa šíria, nevie posúdiť ich nebezpečnosť atď?

K tým odborníkom. To má isto pravdu. Pozrite si zloženie slovenskej "pandemickej komisie".

Tak mi vysvetlite, prečo nikto z môjho okolia, kde je komunitný prenos v práci i v rodinách, neskončil v nemocnici? Keby to bola skutčne pandémia, nemuseli by ste ma presviedčať o nebezpečnosti vírusu, videl by som to sám okolo seba, prípadne na sebe. Dokonca máme komunitný prenos už druhý mesiac v DSSkách a úmrtnosť oproti minulým rokom nerastie.

Vzhľadom na dole uvedené výsledky som presvedčený, že covid strašenie robí viac škody, ako osohu. Ďaľšie podobné medzinárodné štúdie si nájdete určite ľahšie ako ja.

O fenoménu odolnosti k onemocnění se hovořilo zejména v souvislosti s epidemiemi COVID-19 na letadlových či výletních lodích, kdy infekce zasáhla pouze část posádky (20–57 %), zatímco ostatní pasažéři byli po celou dobu epidemie PCR-negativní a neonemocněli, i když byli v blízkém kontaktu s osobami nemocnými. „Non-susceptibilita“ bez průkazu protilátek se vysvětluje například účinnou specifickou buněčnou imunitou (TH1, Tc) získanou proti jiným koronavirovým infekcím nebo účinnou nespecifickou reakcí zajištěnou pomocí NK buněk, komplementem, interferony aj. (6). Důležitá, byť dosud málo probádaná je i role slizniční imunity a sekrečního IgA (7).

Co ukázalo vyšetření protilátek? Ochrana i po 8 měsících Zatím poslední vyšetření proběhlo v listopadu, tedy 8 měsíců po prodělaném onemocnění. IgG protilátky byly zjištěny u 18 a IgA protilátky u 17 z 20 seniorů. Protilátky tedy přetrvávají po dobu minimálně 8 měsíců.

https://www.prolekare.cz/covid-19/testujme-s-rozumem-dlouhodobe-protilatky-proti-sars-cov-2-u-senioru-125253

L. Machala 5.1.2021 12:55

je to možné - moje žena i dcera, se kterými žiji ve společné domácnosti, prodělaly c-19 na jaře 2020, což bylo potvrzeno jak PCR, tak i následně serologicky. Já jsem to od nich nedostal (měl jsem opakovaně negativní serologii i PCR), i když jsme se doma tedy pohybovali naprosto normálně. Nyní jsem se nechal očkovat, mj. abych ukázal, že se vakcíny nebojím, což jsem podobně ukázal v roce 2009, když jsem se v TV nechal očkovat proti pandemické chřipce A/H1N1, kterou jsem krátce předtím prodělal - nechytl jsem ji ale v práci, kde u mě ležela většina pražských pacientů se středně těžkým průběhem, ale doma od mladší dcery, se kterou jsem tehdy zůstal doma, poněvadž jí bylo opravdu dost blbě, zatímco u mě to proběhlo velmi lehce - zřejmě proto, že s virem H1N1 jsem již měl zkušenost z útlého dětství (antigenic sin - A/H1N1 cirkuloval ve světě od 1918 do 1957 a pak se zase vynořil 2009).

J. Sedlář 5.1.2021 18:40

Jak se tohle mohlo stát? Chodil jste doma v roušce a bedlivě udržoval rozestupy? Kdo u vás doma se koupal v dezinfekci? Nebo jste domů z práce chodil až po dvacáté hodině, kdy byl kovid v hospodách?

M. Boháček 5.1.2021 12:33

Pán Machala: Myslíte si, že pre človeka z nerizikovej skupiny je nebezpečnejší covid, alebo nedostatočne otestovaná vakcína, schválená na núdzové použitie? - čiže jej testovanie stále prebieha.

L. Machala 5.1.2021 12:45

Momentálně není očkování "nerizikových" jedinců na pořadu dne. nejprve musí být ochráněni osoby s vysokým rizikem těžkého průběhu, což jsou senioři + chronici a u těchto osob je jednoznačné, že "rizika" z očkování jsou zcela zanedbatelná proti riziku těžkého onemocnění nebo smrti při akvírování infekce SARS-CoV-2. Svým dětem bych nyní v očkování proti c-19 nebránil, ale ani nemám potřebu jim vakcínu shánět.

A co se týče názorů pana doktora Lakoty na epidemiologii respiračních virových infekcí, tak opravdu v tom jasno nemá. Publikace pana doktora, které jsem viděl, nejsou špatné, ale tomuhle opravdu pan doktor nerozumí a tím se sám zařazuje do oné skupiny Všeználků, které tak ironicky kritizuje!

M. Boháček 5.1.2021 13:00

Ale je očkovanie nerizikových "na pořadu dne". Takto ste to "dal na pořad dne" vy. Chcete postihovať tých, čo odmietnu vakcínu.:

Co vás na té české reakci překvapilo nejvíce?

L. Machala: Třeba to, že spousta takzvaných antirouškařů zároveň prohlašuje, že se nechce nechat očkovat. Na to lze říci jedině to, že kdo nechce dále nosit roušku, ať se nechá očkovat vakcínou.

A to napriek tomu, že ani vy sám (pochopiteľne) netušíte, aké môžu mať vakcíny veľajšie účinky:

Dá se očekávat, že vakcína proti covidu může mít podobné menší nežádoucí reakce, jako třeba vakcína proti chřipce?

L. Machcala: Ano, myslím, že to tak bude. Lidé by chtěli vše takříkajíc zadarmo a bez rizika. Žádný lék, či léčivo není zcela bez nežádoucích účinků. Ale jsem přesvědčen, že u těchto vakcín proti koronaviru by neměl být rozdíl od jiných běžně používaných vakcín.

- A prečo ľuďom z nerizikových skupín upierate možnosť ísť do rizika infikovania covidom? Prečo je pre vás správne iba riziko vyplývajúce z vakcíny? O ktorom reálne nič neviete, iba si myslíte....

...myslím, som presvedčený... = neviete, iba si myslíte. Ale napriek tomu tých, čo sa odmietnu očkovať, by ste obmedzoval na ich právach.

Prečo nie ste ochotný pristúpiť na dobrovoľné očkovanie (neotestovanými vakcínami - núdzové použitie), bez postihov z odmietnutia? A tí čo ho odmietnu, si sami zoberú na seba riziko, že nemocnice ich nezvládnu ošetriť, ak sa preťažia. Prečo toto právo ľuďom upierate?

Keď sa zaočkujú všetci, ktorí majú záujem, nech sa zrušia všetky opatrenia bez výnimky. A bez postihov.

L. Machala 5.1.2021 13:10

Ach jo, pán Boháčik, nehrajete fér, Vy mi podsouváte, co jsem neřekl a neuvádíte, co jsem naopak řekl - na konci onoho textu jsem řekl, že potřebujeme naočokovat vulnerabilní segment populace v rozsahu cca 3 milióny. O povinnosti očkování či postihu za odmítnutí jsem samozřejmě neřekl vůbec nic, jen jsem naznačil, že OPTIMÁLNÍ by bylo přoočkovat většinu populace a za tím si stojím.

M. Boháček 5.1.2021 13:17

Ale povedal. Teda, aspoň je to uvedené v tom článku, že ste to povedal.

Co vás na té české reakci překvapilo nejvíce?

Třeba to, že spousta takzvaných antirouškařů zároveň prohlašuje, že se nechce nechat očkovat. Na to lze říci jedině to, že kdo nechce dále nosit roušku, ať se nechá očkovat vakcínou.

https://znojemsky.denik.cz/zpravy-z-ceska/profesor-ladislav-machala-covid-rozhovor-20201130.html?fbclid=IwAR3SfXHV14kyBwA0CTwSOvwP_J8-Q1hBYi1atCEfjltZA0lUTk2aSI0yifU

Keď sa zaočkujú všetci, ktorí majú záujem, nech sa zrušia všetky opatrenia bez výnimky. A bez postihov. Čiže aj bez nosenia rúšok. - Súhlasite s takýmto návrhom?

P.S.: Volám sa Boháček. Nemalo by vám to robiť problém, je to české priezvisko. ;-)

L. Machala 5.1.2021 13:23

Pardon s tím jménem, nemyslel jsem to zle. S těmi antirouškaři je to ale pravda - viz např. Všeználek Klaus, který je ostře jak proti rouškám tak i vakcinaci. K tomuto pánovi necítím ani zbla sympatií, nicméně jako zodpovědný lékař bych mu, vzhledem k jeho věku, očkování důrazně doporučoval. Nyní debatu končím, poněvadž musím jít pracovat.

M. Boháček 5.1.2021 13:26

OK. Ale odpovedi na môj návrh ste sa vyhol.

P.S.: To s tým priezviskom mi to prišlo zábavné, lebo takto mi ho komolia na Slovensku. :-)

M. Boháček 5.1.2021 13:02

Odtiaľto som čerpal.

https://znojemsky.denik.cz/zpravy-z-ceska/profesor-ladislav-machala-covid-rozhovor-20201130.html?fbclid=IwAR3SfXHV14kyBwA0CTwSOvwP_J8-Q1hBYi1atCEfjltZA0lUTk2aSI0yifU

J. Jirka 5.1.2021 12:49

Na to, že jste profesor infekčního lékařství v době kulminující smrtící epidemie a přeplněných nemocnic máte nějak podezřele mnoho času na dohadování se s laiky na Neviditelném psu... :-/