Čtvrtek 11. prosince 2025, svátek má Dana
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

VĚDA: Troskův sen

Tak například tranzistorové rádio mi ukázala někdy tak kolem roku 1960 paní profesorka Vlasta Hilská, japanoložka, kamarádka mých rodičů. „Co myslíš, že to je?“ zeptala se.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

JH

J. Hanke

17. 3. 2016 12:35
trochu pochybuji

dokud bude ropy nadbytek, a ukazuje se že to bude ještě dost dlouho, vzhledem k tomu, že ropa je údajně (zdůrazňuji) údajně abiotická a není to tedy fosilní zdroj, ale klasický obnovitelný zdroj, neb se údajně tvoří nepřetržitě a furt v okolí pásem tektonických zlomů.

Tak se domnívám, že to elektromobily budou mít zatraceně složité. Kšeft je kšeft.

0 0
možnosti
RL

17. 3. 2016 12:44
Re: trochu pochybuji

Doufám, že to elektromobily budou mít zatraceně složité, protože jsou neuvěřitelně neekonomické a neekologické, a obecně jako druh osobní dopravy zcela nevhodné. Ale kšeft je kšeft, tak se lže a dotuje, pochopitelně. Ale jen pro vyvolené. Jako s OZE. :-P

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

19. 3. 2016 16:24
Re: trochu pochybuji

Ono to zas tak dramaticky špatné není, pokud pracujete kapitalistickým stylem neboli "každý dělá to, co umí nejlépe a nejlevněji".

Takže elektromobily v dopravě, nákladní i osobní - dnes běžně fungují tam, kde je doprava objemově a prostorově koncentrovaná a předvídatelná(!). Což jsou všechny možné variace na vlaky, tramvaje a trolejbusy, a potom vnitrotovární doprava akumulátorovými vozíky. Nově si dovedu představit "lehké velkoměstské zásobování" stylu rozvoz pizzy, květin, novin a koblih po Praze, Brně a iks dalších "velkoměstech".

Velkovýkonové a dálkové stroje a dopravu "s nepředvídatelnými cíli" samozřejmě elektřina (zatím?) nezvládá, protože baterie je příliš těžká a tahat někam dráty nebo dokonce koleje pro příležitostné použití nedává ekonomický ani technický smysl.

0 0
možnosti
VV

17. 3. 2016 13:08
Re: trochu pochybuji

Blizka budoucnost je nejspis v hybridech, ve kterych asi bude hrat prim ropa sekundovana elektrickou energii - ta bude pouzivana hlavne na mestsky provoz, mimo mesto se bude jezdit i nadale prevazne na ropu, pricemz se bude samodobijet elektrina pri brzdeni a mozna i dobijeni alternatorem jako se dobiji v aute akumulator i dnes (pravidelne napichnuti do site na dobiti i tak bude zapotrebi).

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz