29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

VĚDA: Testy?

Lidé si mnohdy myslí, a zní to i na webu, že testy na koronavirus jim řeknou, co mají dělat, aby neonemocněli, případně nenakazili druhé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 19.3. 2020 1:24, přehled diskusí

Š. Hašek 18.3.2020 14:34

Dnes jsem potkal několik zkroušených penzistů, u nás, s rouškou i mezi keři, stromy .... u nás mezi domky s trávníky a zelení. Nikde nikdo, odstup cca 325 m.

Včera zas jedna moderní běhala s rouškou, nikde nikdo, jen sýkorky. Celá zpocená, vysílená ... má dojem, že pro kultivaci viru docela švédský stůl.

Nemám nic proti rouškám v uzavřeném prostoru, při úředním styku, u kasy v Bille!!!!!!!!!! Nemám nic zásadního proti opatřením Vlády ČR.

Ihned jdu zahalit tis, tůji, borovici před domem do igelitu, protože se oboje přímo hemží virama. Aby byl klid mezi kolemjdoucími .....

J. Krynický 18.3.2020 19:00

Ta běhající má rozhodně větší šanci případnou nákazu přežít a odrazit než nějaká sotva se belhající, udýchaná po výstupu do prvního mezipatra.

Š. Hašek 18.3.2020 19:23

Malinečko jsem nepochopil ....

Víte, já na frajplace, v zahradě, u záhonu tu roušku nemám. Borovice neprodukují viry. Navopak.

Bylo to vo rouškách, ta moje poznámka. nikoliv o věku.

Tak zdar s rouškou i v lese! Vo samotě.

J. Krynický 18.3.2020 20:03

Jo tak. Ta poznámka o "zpocené vysílené" zněla jako kdybyste jí vyčítal to běhání.

No někde mezi borovicemi to mohla sundat, to je pravda, jenže nemůže vědět, kde koho potká a nechce riskovat, že na někoho něco prskne.

Je něco jiného, když si roušku sundám na procházce na liduprázdném přehledném hřbitově, kde se případný další návštěvník bude pohybovat pomalu, a když je ona na obvykle frekventované běžecké trati. Těžko bude za běhu furt laborovat s rouškou.