22.5.2022 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

VĚDA: Testování vakcíny Pfizer/Biontech

Veřejnost je od samotného začátku očkování utvrzována politiky, velkou částí odborníků i médií, že všechny (byť dosud jen podmíněně) schválené vakcíny jsou účinné a bezpečné, neboť prý prošly standardním procesem testování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Harvánek 21.11.2021 12:52

Cena, kterou je nutné zaplatit za ochranu? Člověk se občas ocitá v situaci zdánlivě či skutečně bezvýchodné a musí volit řešení, které sice není optimální, ale jakousi naději na přijatelné východislo z této bezvýchodné situaci má. Takže se nejspíš podrobí a cenu i za jistých rizik zaplatí. Tvrdit že ne může jen skutečný hrdina (mučedník či co jiného) nebo jen ten. kdo neví jaké to je být takové situaci vystaven (čili teeoretik, který to dosud všechno pořádně nepromyslel).

P. Vychodil 21.11.2021 17:00

vidíš svět černobíle, bohužel jako mnoho ostatních...

1. mylný předpoklad: musím se chránit doporučenou ochranou, jinak nepřežiji, neexistuje jiný plán...

2. mylný předpoklad: není zde nyní bezvýchodná situace, která by opravňovala k řešení, jehož výsledek je potenciálně horší, než řešení typu - nedělat nic, či přijmout vlastní plán ochrany...

3. mylný předpoklad: všichni mají stejné riziko poškození...doufám, že tento bod nemusím rozebírat jako nesmyslný, bohapustou propagandu...

4. mylný předpoklad: všichni, obzvláště ti, kteří profitují z opatření, to s námi myslí dobře...

5. mylný předpoklad...mohl bych pokračovat, ale pokud nepochopíš předchozí, stejně to bude zbytečné...

v každém podnikání je dobré dělat analýzu rizik, a souběžně s tím analýzu nákladů na minimalizaci potenciálních rizik...v dnešní situaci kovidové, známe stranu rizik, nicméně neznáme stranu nákladů na minimalizaci těchto rizik (přeloženo, nevíme, jaká potenciální poškození utrpíme použitím doporučených prostředků pro minimalizaci známých rizikových faktorů)...

tudíž já osobně tvrdím, za plného uvědomění možného rizika nákazou SC-2 a následků onemocnění, při neznalosti dlouhodobých účinků současných covid vakcín, při plné znalosti svého způsobu života (důchodce na samotě u lesa), volím variantu neočkování.

Doufám, že toto vysvětlní ti osvětlí pozici individuálního jedince:-)

L. Harvánek 21.11.2021 18:27

Mám jen jedinou připomínku: všechny Tvé předpoklady považuji za mylné. Škoda, že jsi se nepokusil angažovat se ve vysoké politice.

P. Vychodil 22.11.2021 7:23

závěrem, každý z nás si žije ve svém světě, každý individuálně vidí, či nevidí, svoje rizika, příležitosti, řešení. Kdo má snadnější život, kdo jej má pestřejší, je opět individuální volbou...

R. Langer 20.11.2021 19:52

Jaká "nová nemoc"? Je to kuva CHŘIPKA! :-P

J. Vintr 20.11.2021 22:05

Ta "ochrana" se podle jiných zemí, kde už vlády vzdaly obelhávání občanů a nechávají zveřejňovat pravdivé údaje, dostává do záporných hodnot....

Ś. Svobodová 20.11.2021 14:24

Dodala bych toto: mRNA vakcína se doposud aplikovala jen ve veterinárním lékařství. Stejná platforma byla použita i pro lidi. Z nedotatku času nebyla zkoumána např. toxicita přídavných látek. Jedna z nich je dost karcinogenní, ale pro zvířata - dobrý. Není zodpovězena otázka, co udělá v těle při více než 2 aplikacích a kde je hranice, za kterou už nelze jít. Dále - že vakcína nebude mít vliv na plodnost, těhotenství a kojení se pouze předpokládá. Nebyl čas, ověřovalo se jen na myších. Dále - nebylo dostatečně ověřeno jakou přesně funkci má virový spike-protein. použitý pro všechny vakcíny, krom peptidové - zatím neschválené. Vypadá to, že může za vznik trombóz jak při nemoci, tak při očkování. K podobnému maléru došlo u později stažené vakcíny Pandemrix na prasečí chřipku. Vybraný spikeprotein způsoboval narkolepsii.

J. Vintr 21.11.2021 8:11

Tak vliv na těhotenství už někdo zkoumal. Zjistilo se, že očkování zvyšuje u těhotenství do 20 týdne pravděpodobnost samovolného potratu z obvyklých cca 15 procent na víc jak 80 procent. Ale to nic, vakcíny jsou naprosto bezpečné....

L. Kubeš 20.11.2021 13:42

Vintr a Hašek v komunitě méně nadaných suvereně vedou !!! ;-D

P. Vychodil 20.11.2021 13:52

Kubeši, ty především vedeš

a/ k netoleranci k jiným názorům,

b/ ve vlastní blbosti, co se týče vnímání reality

c/ neochotě přiznat vlastní omyly

mohl bys zahrnout i mne do komunity, které jakýsi nýmand kubeš pokládá za debily ? Anebo co musím napsat, abys mě, ty alternativně nadaný tvore, pokládal za hodna zařadit mne, čí uctít mne, nejlépe kubešovým bludným balvanem ?

P. M 20.11.2021 14:00

Vypadli Vám ešte páni Vychodil, Nevrkla (občas sa svojim typicky agresívnym spôsobom pridá aj pán Dvořák). Skrátka, malo sa podľa nich počkať tých 10-20 rokov, aby sa dali posúdiť vedľajšie účinky na "chřipečku". Je zvláštne, že na túto banálnu nemoc reagujú radikálne aj také štáty ako Čína, Rusko... Asi aby len rázne potvrdili skepticizmus zmienených diskutérov:-P. Od začiatku tvrdím, že ľudia, ktorí nemajú dosť vedomostí na to, aby dokázali zhodnotiť daný problém, by sa mali krotiť v komentároch. Všetok ten cirkus, posilnený ešte totálne diletantským postojom politikov a sčasti aj tých, čo by mali byť odborníci, sa dá v podstate zredukovať na nutnosť, čo najviac uľahčiť nemocniciam, aby ostal čas a prostriedky pre ostatné diagnózy. Kecy o zvýšenom príleve peňazí za covidpacientov by som nedoporučoval prenášať, napr. v ÚNM Martin. Dotyčný by si koledoval o jednu cez držku. Diskutéri, ktorí si doteraz neurobili poriadok v pojmoch ako pandémia, pozitivita, falošná pozitivita a pod. len dokazujú, že okrem ženských pŕs sa nedokážu sústrediť na dve veci súčasne.

P. Vychodil 20.11.2021 14:08

díky za podporu k získání bludného balvanu diskutujících na NP. už jsem se bál, že jsem se dosti nesnažil...:-)

účelu dosaženo, mohu se věnovat jiným záležitostem:-)

P. Vychodil 20.11.2021 14:14

a ještě poznámka na okraj, prozraď kdo jsi, a proč dokážeš zrovna ty zhodnotit daný problém. A pokud přiznáš že ne, pak i tvůj komentář ke komentáři jiných, je podle tvých vlastních slov nepřístojný...

Š. Hašek 20.11.2021 14:37

Anonym. Odkud přifrčel? S pandemií ve vlastním mozku.

Co s tím virem mají společného růžovoučké kozičky? Přes držku bys dostal od mojí manželky.

Je mi líto, ale:

"Nem tudom a Magyar - szlovák határon, egyetlen Magyar - Lengyel határ". Orbán Viktor, 1995.

R. Langer 20.11.2021 20:07

Á, další očkovaný posránek z kovidu. ;-D

Š. Hašek 20.11.2021 14:14

Hochu,

už se neříká v komunitě, teďkonc frčí -sociální bublina-. Ročně na to je asi 354 bakalářských diplomek. U Beka. A jinde.

A když k tomu přidáš -hybridní-, -dezinformační-, -předsudečně nenávistná-, tak to skoro budeš sahat po kotníky 14Pekarovce.

Mimochodem. Ta 14chuderka si dokonce začíná myslet, že ji Ústava ČR přímo jmenuje jako kontrolorku presidenta Zemana při jmenování ministrů. Andragogika a šmudla v TMobile.

Snaž se víc.

J. John 20.11.2021 12:23

Lidé u nás již vůbec nemuseli být nemocní nebo dokonce v nemocnici a epidemie mohla být dávno ukončena.

Je jasné, že evropští vůdci úmyslně prodlužují trvání epidemie, brání efektivnímu léčení nemocných a ukončení epidemie. Nejsou vinni tím, co se píše v § 143, 147, 148,150, 152, 153 a 400 tr.z.?

Počet nakažených COVIDem za týden do 14.10./1 milion obyvatel: Japonsko *) 10, Indie *) 58, Indonésie *) 10

Německo 3178, ČR 7139

*) očkuje se a léčí se levným lékem, o kterém se v EUroúnii nesmí psát ani mluvit a nesmí se prodávat, ačkoli ho bylo již prodáno ve světě 4 miliardy balení, dále vit. D, zinkem,... Zdroj čísel: Johns Hopkins University.

J. Vintr 20.11.2021 13:02

Nevím, jestli je na to konkrétní paragraf, ale zatajování zdravotních informací, které způsobuje vážné onemocnění a smrt lidí, by mělo být klasifikováno jako nejtěžší zločin. Zrovna tak jako bránění nemocným lidem v přístupu k účinné léčbě.

J. Lukavsky 20.11.2021 17:46

"levným lékem, o kterém se v EUroúnii nesmí psát ani mluvit a nesmí se prodávat, ačkoli ho bylo již prodáno ve světě 4 miliardy balení," Máte na mysli Ivermectin? Pokud ano tak jeho generikum můžete snadno najít pod jménem Stromectol. A dá se koupit na dobírku bez problému. Když nazobete do internetu Stromectol tak vám naskočí nabídka.... Je to antiparazitikum, ale asi to nebude jediný lék kde se ukázala užitečnost ve zcela jiném oboru. Taková Viagra prý byla původně lékem na srdce a doktoři si všimli, že to pánové nechtějí přestat brát. J.L. end

J. Vintr 20.11.2021 22:09

Doufám, že nikdo z "oficiálů" tyhle diskuze nečte. Mohli by zakázat i tenhle lék. To by tak bylo, aby se občané léčili sami.....

J. Vintr 20.11.2021 10:47

O tom, že jsou všichni covidisti bezcharakterni darebáci svědčí třeba to, že cpou, nebo se chystají cpát to svinstvo i úplně malým dětem, které ani teoreticky žádnou ochranu nepotřebují. A konkrétně u nas k tomu používají sprostý špinavý trik, kterým je plošné testování dětí. Je naprosto samozřejmě, že když se otestuje milion dětí testem se zcela po chybnou spolehlivostí, hodí to určitý počet "pozitivních výsledků", i když ani jediné dítě není nakažené, natožpak nemocné tím covidem. Jenže oni na základě tohoto podvodu přimějí hloupé rodiče, aby dobrovolně nechali ten jed píchnout svému dítěti.

R. Vacek 20.11.2021 11:18

??? Asi nevíte, že vir páchá v člověku celkem dost velké škody. Starší člověk to třeba už nepřežije. Mladší přežije, ale občas s poškozeným organismem. Proto se zřizují pracoviště zaměřená na dlouhý covid.

Pokud je vakcína tak špatná, tak kde se léčí ti s následky po vakcíně?

Přestaňte s nesmysly a raději pomozte přesvědčit ty, kteří zbytečně riskují promoření virem. Až budou na kyslíku, bude na očkování pozdě.

J. Vintr 20.11.2021 12:05

EU přiznánává milion lidí s následky. Odhaduje se, že je to pouhá desetina skutečného počtu. A dá se bohužel předpokládat, že to je jen začátek. Pro ty, kteří ten jed do lidí cpou, je samozřejmě nežádoucí, aby se účinky projevily hned....

J. Vintr 20.11.2021 12:25

Až teď mi došlo, že jste agitátor pro očkování. Děláte to za peníze, nebo jen z hlouposti?

P. Vychodil 20.11.2021 14:00

vacku, už toho nech...nebo se snad cpeš acylpirínem 3x denně, neb je prokázáno, že acylpirin snižuje možnost infarktu ? A já ti s.e.r.u na tvoje rady, mimochodem, radím ti já nějak ? Proč se montuješ do ostatních, jsi jistě patřičně opíchán, tudíž v bezpečí...jsi snad matka Tereza ? Blaho jiných především ? Ne, jsi normální magor, kterému vymyli mozek propagandou...

A. Renjascu 21.11.2021 8:19

Asi nevíte, že Pfizer a moderna způsobují u mladých lidí často zánět srdečního svalu. Můžete mi sdělit statistiku kolika - pokud vůbec - mladým lidem a především dětem o které zde jde covid poškodil organismus?

R. Vacek 21.11.2021 8:53

Samozřejmě. Právě na základě studií se vakcinace doporučuje i mladším, protože zisk výrazně převyšuje možná negativa:

"Per million second doses of mRNA COVID-19 vaccine administered to males aged 12–29 years, 11,000 COVID-19 cases, 560 hospitalizations, 138 ICU admissions, and six deaths due to COVID-19 could be prevented, compared with 39–47 expected myocarditis cases after COVID-19 vaccination"

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7027e2.htm

J. Vintr 21.11.2021 19:17

Argumentujete zcela mimo mísu. 12 až 29 nejsou jen děti. To, že vakcína by něčemu zabránila, jsou jen teoretické předpoklady a myokarditida, zvláště u malých dětí, může být velmi vážné onemocnění, které často vede k úmrtí nebo trvalé invaliditě. Kromě toho ještě není dost zkušeností, co všechno to svinstvo může u malých dětí napáchat. Potenciální i známé negativní následky očkování vysoko převyšují nějaká (stejně jen teoretická) pozitiva. Do děti to rozhodně nechtějí cpát proto, aby chránili jejich zdraví a životy.

Š. Hašek 20.11.2021 10:11

R^

Vakcíny nebyly testovány. Vakcíny byly vrženy do provozu.

Ani po dvaceti měsících není jasno. Samozřejmě, že nejvíc plkají politici a výrobci. Výrobci "mají jasno".

Kolik zaplatíme za jednu dávku? Řekněme tak krát 60% obyvatel ČR. Kolik stojí jeden test?

J. Vintr 20.11.2021 10:14

Výrobci už teď nemohou za žádnou cenu přiznat, že je něco špatně. Má to v sobě už skoro půlka populace v rozvinutých zemích. Můžou jen zatloukat a trvat na dalším očkování.