25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

VĚDA: Testování vakcíny Pfizer/Biontech

Veřejnost je od samotného začátku očkování utvrzována politiky, velkou částí odborníků i médií, že všechny (byť dosud jen podmíněně) schválené vakcíny jsou účinné a bezpečné, neboť prý prošly standardním procesem testování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 21.11.2021 8:10

Vždycky je něco poprvé. Nebo jste zamrznul na pokusech Louise Pasteura, který si prý po pokusech na psech píchal vzteklinu sám sobě?

J. Vintr 21.11.2021 8:15

Jasně, a když se zjistí, že se soudruzi vědci, kteří ten preparát vyvíjeli, poněkud spletli (jako se to stalo v minulosti už mnohokrát), tak třeba na následky toho experimentu polovina lidstva do pár let výměře....

J. Vintr 21.11.2021 8:16

blbý mobil - vymře....

P. Dvořák 21.11.2021 9:31

No ten váš mobil možná není až tak blbý.

Ona by to vůbec pro tuto planetu nebyla žádná pohroma, kdyby na určité výměře polovina tamní populace vymřela. Beztak jenom čekají na žrádlo a léky od zločinecké organizace Lékaři bez hranic.

J. Vintr 21.11.2021 9:36

Bill Gates a jeho kamarádi si to také myslí a dost možná se tomu rozhodli pomoct. Mluvit teoreticky o tom, že je lidí na planetě moc a že by se měl jejich počet zredukovat, je jedna věc, ale to že by se ta "redukce" měla týkat i vás a lidí, které znáte, je věc zcela jiná....

P. Dvořák 21.11.2021 9:39

No jo, zdá se, že se jim to vyškublo, protože virous při zavádění opatření zcela překvapivě nepostupuje v souladu s Ústavou ;-D

J. Vintr 21.11.2021 9:49

Virus neměl za cíl hubit lidi. Ten je měl jen vystrašit, aby si dobrovolně nechali píchnout jed, který je v rozmezí několika let postupně zabije. Možná se jim v jejich plánu něco zadrhlo, že nevystrasili zdaleka všechny a všichni si ten jed nechat píchnout nechtějí. Ale spíš je pravděpodobné, že mají plán B jak to dokončit nějakými jinými prostředky.

P. Dvořák 21.11.2021 10:10

Ano, něco podobného mi přistálo ve spamech, kdy z jakési fotky mluví hlava prezidenta Ghany, který to v r. 2020 vyčetl z jakéhosi pdf. dokumentu Rockefellerovy nadace. A proto prý byl zavražděn.

Tak jsem se díval a prezident Nana Addo Dankwa Akufo-Addo je u moci stále a . . . zkrátím to, ty bláboly se nedají poslouchat.

J. Vintr 21.11.2021 10:28

To, že se na "konspiračních" webech objevují i bláboly, ještě není důkaz, že tam nejsou pravdivé věci. Varování vědců před fatálními důsledky očkování tam říkají lidé, kteří prokazatelně existují a mají patřičnou kvalifikaci. Je mnohem méně pravděpodobně, že by lhali a riskoval své postavení a pověst, než že říkají pravdu ti, kteří jsou nějak napojeni na farmaceutickou lobby a na šíření těch "vakcín" nějak profitují. Mimo to třeba naší politici a "odborníci", kteří jim radí, opakovaně sprostě lžou.

Š. Hašek 21.11.2021 14:16

Jasně!

Zabředává se do hloupých pakáren, že "když mi jednou sousedka řekne, že vznětový je zážehový" .... tak ihned zakážu manželce si od ní vzít předpis na štrůdl, nebo naložený vokurky? Že jako je konspirační a dezinformační?

M. Jedlička 27.11.2021 15:16

Vážený pane Braune,

kdybyste si před napsáním diskuzního příspěvku otevřel zmíněný odkaz na clinicaltrials. gov, dal byste mi za pravdu.

Nicméně i já Vás nepodezřívám ze zlého úmyslu.

V. Němec 20.11.2021 17:41

Dovolím si zhruba zopakovat text, za který jsem byl z iDnes na 2 dny vyblokován:

"Zdá se mi, že jakákoliv opatření jakéhokoliv státu nemají na průběh epidemie žádný vliv, závisí to spíše na ročním období. Zjara, až zasvítí hřejivé sluníčko bude zase dobře. Ale samozřejmě to už pak bude zásluhou fialové vlády."

Dodávám: Mám takový dojem, zda zvolený přístup tomu čínskému svinstvu spíše nepomáhá.

Š. Hašek 20.11.2021 18:52

Křivka četnosti onemocnění je závislá na ročním období. Na ničem jiném. Opět mě napadá vir chřipkového typu.

Zatím tu křivku nemažou.

A mazat ji nebudou, proč taky? IQ kleslo tak, že ta křivka trkne jen "staré praktiky s mírným školním vzděláním".

V. Němec 20.11.2021 19:16

Tak si to vzdělání, pane Hašku, doplňte, a taky sledujte křivky již ze 60% propíchané populace. Co myslíte, mělo to velký vliv? (Portugalsko přes 90%) Byla to tečka?

Je hnusné, že se takhle přeme, namísto, aby se alespoň svět shodl alespoň na tom, že to čínské svinstvo vzniklo jako chtěná/nechtěná biologická válka.

Š. Hašek 20.11.2021 19:35

Ale v tomto se nepřeme, pane Němče, nebo jo?

R. Langer 20.11.2021 19:51

Ale o tom pan Hašek právě mluví... ;-)

J. Vintr 20.11.2021 22:02

Třeba podle statistik ze Skotska jsou tam tři čtvrtiny pacientů ve vážném stavu a přes devadesát procent zemřelých očkovaných. A podle grafů se tento trend pro očkované oproti neočkovaným nedále výrazně zhoršuje. Ty "vakcíny" prokazatelně nejenže nepomáhají, ale naopak škodí. U nás se jim to také dlouho nemůže podařit zatloukat. Proto tak vyšilují s buzerací neočkovaných, aby donutili k "dobrovolnému" očkování co nejvíc lidí, než to definitivně praskne. A na nápad, že udělají očkování povinné asi podle toho, co to vyvolalo v sousedním Rakousku můžou velice rychle zapomenout. U nás snad lidé také nejsou ovce, aby si nechali všechno líbit.

P. Dvořák 21.11.2021 8:13

V. Němec 20.11.2021 19:16.

Jak moc nám pomůže, když zjistíme a dokážeme, " že to čínské svinstvo vzniklo jako chtěná/nechtěná biologická válka." ?

Nehledě na to, že jediný na světě, kdo by to mohl odhalit, je významný a vyznamenaný generál (nebo co je) Koudelka.

J. Vintr 21.11.2021 9:13

Není podstatné, kde to svinstvo vzniklo ani kdo ho vypustil, ale to, jaký to mělo účel a jak se to týká nás. Ta urputná snaha dostat do nás to svinstvo, které má být údajně proti tomu výše zmíněnému svinstvu, je krajně podezřelá až děsivá....

P. Dvořák 21.11.2021 9:37

To víte, ilumináti a nepochybně i další, kteří do nás v injekcích rvou čipy, které potom schází v automobilkách. Výroba se zastaví, protože chybí čip třeba na elektrické ovládání stahovacích okýnek nebo parkovacího systému.

J. Vintr 21.11.2021 9:53

Myslím, že kdyby koncem třicátých let minulého století někdo židům řekl, že se je někdo pokusí kompletně vyhubit, tak by si také mysleli, že je blázen. Já bych byl pochopitelně hrozně rád, kdyby to všechno byly jen hloupé fantasmagorie, ale bohužel mnoho okolností svědčí, že to může být pravda....

P. Dvořák 21.11.2021 10:17

Obecně kdyby v nějakém období si někdo myslel . . . . řekli by o něm, že je blázen. Kdyby někdo před čtyřiceti lety tvrdil, že se budeme domlouvat s televizory v dlaních . . . Kdyby před třiceti lety někdo tvrdil že přijde znovu cenzura a horší . . .

Obléknu se a půjdu raději ven. Je úžasné, jak někde v lese jsou tyto starosti upozaděny. Sbírám tam sílu nezabývat se věcmi, které nemohu změnit.

Pěkný den přeji.

J. Vintr 21.11.2021 10:38

Něco se proti tomu dělat dá. Neočkovat se, se nebo když už člověk tu chybu udělal, nejít na další dávky toho jedu (podle snahy cpát to do lidí opakovaně se dá soudit, že na plný účinek nestačí jen dvě dávky) a hlavně zabránit politikům, aby ti očkovaní udělali povinným. Týká se to i těch, kteří už očkovaní jsou, protože zanedlouho jim budou nutit další dávku.

V. Němec 21.11.2021 9:42

:-):-):-)

Š. Hašek 20.11.2021 15:09

Strach a nejistota očkovaných. "Dojemná péče" o druhé. Vyměnili zájezd za svůj imunitní system. Ani třetí mazání nepomáhá.

Přitom by měli jásat, juchat. Ostatních si nevšímat! Oni jsou a budou zdraví! Trojnásobně.

L. Harvánek 20.11.2021 16:36

Určitě mám o dost jiný názor na očkování než Vy. Ono totiž určitou ochranu poskytuje vždy. Jenže kovid je nemoc, která se tu objevila jako docela nová a odhalit všechna její rizika a také reakce na velkým kvaltem vyvinuté vakcíny, není snadné bez určitého dlouhodobého pozorování a zkoumání odhadnout. Ale i 40% ochrana je víc než nulová ochrana. Zkusíme si udělat takové malé srovnání z úplně jiného oboru. Máme asi čtyřicetipatrový mrakodrap a ten vyžaduje nutnou opravu na své fasádě. Odborníci na stavbu lešení jej postaví a v onom posledním patře bude místo dvou podlážek vedle sebe položena jediná. A teď byste se nějakým řízením osudu ocitl v posledním patře lešení a byl jste vyzván, abyste po cca 40 cm široké podlážce přešel k protějšímu rohu mrakodrapu. A ještě něco: chyběla by tam vodorovná tyč zvaná zábradlí. Odvážil byste se výzvě vyhovět? Obávám se, že 90 % populace by zaváhalo a nevyhovělo. Ale kdyby už tam ve výši cca metr bylo zábradlí, počet těch, kteří by přešli se násobně zvýšil. I když by se v počtu větším než malé našli ti, kteří by odvahu nenašli. Nějak podobně je to i s očkováním; vždycky se najdou tací, kteří k němu důvěru nikdy nezískají. A dopadnou stejně jako ti na lešení. Byť by jim přejítí podezřele nebezpečného úseku přineslo výhodu v podobě třeba ochrany před deštěm.

Š. Hašek 20.11.2021 17:46

Pane Harvánku,

potěšila mě Vaše uvážlivá, klidná reakce. Ale zklamu Vás. Současný "medicínský" problém, kdy se hádají asi čtyři party lékařů, nekonečně politiků a výrobci vychvalují svoje chemické výrobky (jako auta) - neberu jako stavebně mrakodrapový.

Pokud pozoruji strach, tak 95% u očkovanců. U těch druhých ne.

Byl jsem (dávno) lékařem poučen, že dlouhodobější strach vyhodnotí imunitní system jako "výzvu k boji s něčím". Třeba i tím, že zvýší hladinu cukru v krvi. Zeptejte se, co to dělá potom dál. Já to vím, neřeknu Vám to, protože byste mi nevěřil. Je to o dost horší, než občasná hladinka.

A také mě napadlo, že donucení k očkování by mohlo probíhat bez vojáků a policie. Moderněji. Samozřejmě jako péče Kalouska přímo o mě. To je přímo etalon dobra a férovosti.

K véče bude tlačenka s dvojitou cibulí, cibule viry sserre. Je tam Budvar33.

L. Harvánek 21.11.2021 7:53

O strachu, stresu a jeho následcích toho vím dost z vlastní zkušenosti. V některých povoláních nastanou situace, kdy se musíte spolehnout na spolehlivost nějakého vzdáleného spolupracovníka o jehož spolehlivosti máte pochyby. Chybu nemůže udělat jen proto, že zařízení, které obsluhuje, mu ji prostě udělat nedovolí. Ale v případě poruchy zařízení je tomu jinak a nakonec jste rád, že vše dobře dopadlo. Kdyby ne, budou ranění a mrtví a také veliká materiální škoda a dlouhé přerušení provozu. Pro upřesnění jde o železniční provoz.

P. Vychodil 20.11.2021 18:41

neuvěřitelné, jaké příměry někteří kovidoví očkovanci dokážou vymyslet...

ale proč všichni mluvíte jen o ochraně, a ne o ceně za tuto ochranu ? nebo si myslíte, že výhody jsou zadarmo ? Kumulace jedů v těle zůstane bez odezvy, vy jen budet benefitovat z jakýchsi pofiderních výhod krátkodobé zvýšené imunity ? Viditelně tzv "risk-benefit analysis" málokomu něco říká...připomíná to klasický výrok, že si dotyčný nevidí ani na špičku nosu...

nakonec ze života...jistý člověk zde potvrdil, že netrpělivě čeká na 3. dávku, a pak se uvidí...to je jako utíkat před mamutem, skočit do propasti...no, uvidí se...

Š. Hašek 20.11.2021 18:47

Oni už zjistili (političtí padouši), že trpnou frontu na vakcínu a chemikálii do svalu stačí odměnit cukrátky!

Mě to tedy "mírně překvapilo".