3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

VĚDA: Řízek ze zkumavky

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 8.8.2011 17:39

Hybridní technologie

"... se ve farmacii staly novým trendem tzv. živé bioreaktory, tedy zvířata, která vyrábějí příslušný lék ve vlastním organismu a vylučují jej například v mléce. "

Z pohledu učitele předmětu Inovace, jde v tomto případě o tzv. hybridní technologii (jako byly kdysi například plachetnice, které byly vybaveny současně spalovacím motorem a lodním šroubem). Život hybridních technologií bývá ale časově omezen, než se zcela přejde na technologii novou (z plachetnic na parníky). Biologii bohužel nerozumím, takže si netroufám odhadnout jak dlouho bude trvat, než budete mít řízek z ocelového bioreaktoru (sto procenně nová technologie). Ovšem fakt, že jsme dnes již u hybridní technologie znamená, že nás (nebo naše děti) ta technologie jistě nemine.

M. Hoblík 8.8.2011 15:53

Na co umělé maso?

Jednodušší by bylo těm výzkumnickým volům naimplantovat hovězí žaludky a mohli by se rovnou pást!

J. Skála 8.8.2011 13:49

A co takhle umělá fotosyntéza?

Představuji si to jako pole pokryté panely (jako fotovoltaika), na jedné straně by se do toho pouštěla voda, ze vzduchu by si to bralo CO2 a na druhé straně by do cisteren tekl cukerný roztok. Kdy to přestane být utopií?

J. Pašek 8.8.2011 12:40

Bejk na motorce . . .

jsme volali na chlapa, který jel z inseminační stanice oplodnit krávu . . .  měl koženou brašn na nádrži, ýe které mu čouhala trubka, ve které byla zkumavka s bejčím sermatem . . . nalil do stžíkačky a šup s tím do krávy . . . a bylo telátko a krávy bejka nikdy neviděly . . .

J. Mrázek 8.8.2011 10:02

Tisková konference 2015:

Naše firma vyrobila umělé maso. Při testech ve všech zemích a degustacích bylo ohodnoceno jako vynikající a naprosto dokonalé. Hledali jsme termín pro konzumenta našeho produktu, tak jako jsou vegani, vegetariáni. Pro novináře budu náš termín hláskovat  : LI-DO-ŽROUT !!!