10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

VĚDA: Proč podfuky fungují

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Blažej 27.5.2011 21:02

Vědci jsou opravdu domýšliví

a nevědí dosud, jestli se jim celá ta stavba, kterou si za ta léta vytvořili, nezbortí. Homeopatie je postavená na jemných magnetických strukturách (už vidím jak se vědec chytá za hlavu), o kterých vědci nic neví. Jejich destruktivní metody měření zde totiž nejsou nic platné. Změří nebo identifikují jen to, co se viditelně, nebo s pomocí přístrojů nějak projeví. Ale na stojící magnetickou strukturu jsou krátcí. Nevyzařuje, nekoliduje s ničím, tak není. A to samé je s prostorem. Slyšeli jste někdy, že by vědci polapili stojící neutrino? Těžko. Jsou rádi, že polapí alespoň občas to, které letí nemalou rychlostí. Zjišťují to tak, že se jim neutrino při kolizi změní (anihiluje) na dva fotony záření. Stejně jako u elektronu a pozitronu. Není to příznačné? Prostor je tvořen strukturou neutrin, ale vědci to neví, protože je nedokáží odhalit. Kdyby si spojovaly různé věci, k odhalení by došlo. LHC urychlovačem jsou dlouhé hodiny proháněny a urychlovány nukleony (jádra atomů), ale vědci nevědí, proč se jim tam částice ztrácí. A máme hned jeden z podpůrných důkazů - protože dochází ke srážkám stojících neutrin s jádry, která mají rychlost blízkou rychlosti světla. A protože jsou jádra také z neutrin (to také nevědí), dochází ke kolizím, které vedou k anihilacím neutrin a ke ztrátám v letícím balíku nukleonů. Více v nové české teorii všeho pod názvem Tajemství VESMÍRU odhaleno! /kosmas.cz/. A nelekněte se prosím slova Bůh, jeho postata je tím také odhalena. Vědcům se brzy zhroutí základy té jejich stavby - jsou z hlíny.

J. Blažej 27.5.2011 21:13

Re: Vědci jsou opravdu domýšliví

Omlouvám se za překlepy. Pro ostatní, které zajímá i duchovnost (pro vědce jen "alternativa") a mnoho zajímavých otázek, může být zajímavá i první knížka Realita VESMÍRU. Na rozdíl od Danikena nejde o bujnou fantazii, ale o ověřené pravdy. Pomůže to lépe chápat i druhou knihu.

J. Vintr 23.5.2011 13:43

Při "hodnocení" fungování institucionalizované medicíny

je třeba si uvědomit jeden zásadní fakt: Lékař, potažmo zdravotnické zařízení, dostává peníze POUZE za to, že správně vyplní patřičné kolonky na příslušných formulářích. To, jestli vám pomohl, nebo nepomohl (nebo vám dokonce uškodil), se nijak nepromítne do jeho platu ani za to nemůže být nijak jinak odměněn (pokud ho neodměníte vy) nebo postižen (pokud mu nikdo nedokáže, že nedodržel stanovené postupy). Zrovna tak se zisk farmaceutické firmy neodvíjí od toho, jak její léky pomáhají, ale od toho, kolik se jich prodá. A protože o nasazení léků rozhodují v naprosté většině případů lékaři, vyplývá z výše zmíněného, že mezi účinností a prodejností nemusí vždy existovat přímá úměra.

Nám bezbranným současným i potenciálním pacientům nezbývá než doufat, že mezi lékaři je (snad) většina takových, kteří se při své práci neřídí jen tím, kolik za to dostanou zaplaceno, ale nacházejí třeba profesní a lidské uspokojení z toho, když výsledkem jejich práce je zlepšení zdravotního stavu pacienta (i když tím vlastně jednají proti vlastním zájmům, protože se připravují o zákazníky).

J. Blažej 27.5.2011 21:34

Re: Při "hodnocení" fungování institucionalizované medicíny

Dnešní stav farmaceutických monster - chobotnic se znaky mafií, užívajících všech způsobů, jak pohlcovat stále víc za jakoukoliv cenu, je varující. Mnoho lékařů už se mi svěřilo, o jak nebezpečnou věc jde. Ve jménu zisků za každou cenu již otázka zdraví ustupuje stranou a začíná jít o hazard s lidským zdravím. Mnoho lékařů tlakům podlehlo a již léta "berou". Každý si za takových podmínek už musí hlídat své zdraví sám, ověřujte si léky, snažte se i poznávat sami sebe. Zkušenost "alternativní léčby" je taková, že člověku tělesně i duchovně čistému stačí mnohem méně léků či podnětů (byliny, homeopatika, zdravý pohyb, atd.), potažmo i léků (jak v šíři předepsané doktorem, tak v odměřené dávce). Čím je člověk znečištěnější (maso, alkohol, hrubá mluva, atd.), tím méně na něho účinkují "alternativní" postupy i léky. I doktoři by si toto měli uvědomit a nedávat jen standard, ale přistupovat k pacientovi individuálně, zkusit zprvu nižší dávky (samozřejmě že to neplatí na všechno, např. na antibiotika a jiné léky pro kritické stavy, kde čas není. Pro citlivé například stačí při neklidu srdce betablokátoru jen čtvrtina, než bývá zvykem. Mnoho blokád (spasmus) od páteře (což má dnes každý druhý) nemusíme tlumit prášky, stačí použít duchovních postupů, může pomoci léčitel, anebo vhodná aplikace jógy po ústupu bolesti. Celoživotní pohyb je nezbytný, na to ale mnozí přijdou až když mají potíže.

I. Hanuška 20.5.2011 20:42

O skeptickém lékaři

Za svůj relativně krátký život jsem udělal následující zkušenost: Evropská medicína většinou neléčí, ale potlačuje příznaky nemoci. Máte vysoký tlak: proč? To nikoho netrápí. Prostě vám šoupnou léky a je to. A stejně to je se vším...

Pan doktor nechápe jednu věc: on není v procesu léčby důležitý. Důležité je tělo pacienta, které musí léčbu zvládnout a doktor je tu jen aby pacienta usměrnil... dal mu informace a podpořil ho.

K. Krbálek 20.5.2011 13:40

voda a informace?

jenže v homeopatii nejde v prvé řadě o přenos informací z nějaké látky do vody, jde o přenos vědomí. Homeopatika fungují do chvíle, dokud v nich toto vědomí je, ve chvíli, kdy je smazáno, fungovat přestanou - to je to, co objevili vědci při těch dvojitých slepých pokusech.

Největší problém současné vědy a vědců je v tom, že jsou domýšlivě sebevědomí. Myslí si, že vědí, jak funguje tenhle svět, ale celkově vzato vědí hodně málo - stačí položit nejtriviálnější otázky a věda kolabude: co je to život? co je to prostor a čas? jak a proč vznikl vesmír? Jak a proč vzniklo to vědomí, které mám v hlavě?

R. Langer 20.5.2011 9:35

V televizi na ČT2

byl kdysi výborný dlouhý film o potvrzení účinku homeopatik na člověka - bylo to od toho člověka, co vyvrací podvody (je to bývalý iluzionista), nemůžu rychle najít, jak se jmenuje, možná už také zemřel - dá milión USD tomu, kdo mu ukáže "zázrak". Přihlásily se dvě homeopatické laboratoře. Výsledky byly velice, velice zajímavé. Ovšem milión - pochopitelně - nikdo nedostal. Vřele doporučuji každému příznivci homeopatie. Bez ironie! ;-)

J. Kovaříček 20.5.2011 1:28

Alternativa

Alternativní medicína!!! Co se tím myslí? Alternativni k čemu?  Medicína jest pouze jedna, a to ta, která léčí. Jestli to umí někdo vědecky vysvětlit či ne není podstatné, rozhodující je výsledek. Tzv. vědecká medicína se ustanovila teprve někdy v 16. století, Roku 1518, v době kralování Jindřicha VII., byla v Anglii založena College of Physicians a od té doby si tam spolčení felčarů hájilo své zájmy. Z oblasti léčení byli vyloučeni například tkalci, kováři a také ženy. Jiná medicína, než ta školská, však funguje nadále, s výsledky střídavými, stejně jako v té školské. Poslední dobou dostávají se na veřejnost informace o problémech tzv západní medicíny, na její "léčení" umírá příliš mnoho lidí - nedbalost, špatné ři špatně předepisované léky atd. Většina lékařů je dnes příliš ovlivněna farmaceutickým průmyslem, proto je v našem zájmu chovat k lékařům značnou nedůvěru.

V materialistickém pojetí medicíny ignoruje se duchovní rozměr života. Medicína udělala obdivuhodné pokroky v oblasti chirurgie, pokud se však duševních chorob týče, není na tom o moc lépe než ve středověku. Mozek je důkladně prozkoumán, mysl je ignorována. Nedávno jsem byl na přednášce jednoho neurochirurga, byl to naprostý ignorant v oblasti mentální, tomu bych se pod ruku dostat nechtěl. Já učím tónovací meditaci a vím tedy ze zkušenosti, že kontrola mysli má obrovské účinky na stav organismu. Potenciál lidské mysli je stále ještě nedostatečně využíván. A pomocí moderních komunikačních technologií (televize, reprodukovaná hudba, Internet atd.) se stav ještě horší. Budoucnost zřejmě přinese potřebu alternativy k moderné chemické medicíně.

P. Sulc 20.5.2011 4:11

Re: Alternativa

Mily pane, ono to z tim medicinskym pokrokem neni tak zle. Jiste, je ohromny pokrok ve fysice, programovani computeru, elektronice, makromolekularni chemii, biochemii a vsech tehlech veci medicina pouziva a take vyuziva k tomu, aby doktori hlasali jak je medicina pokrocila.Ale co prinesla medicina sama?Muiltiple sclerosis, rheumatoid arthritis, diabetical neuropathy, lupus,diabetes,sklerosa, atzheimer, problemy z plotynkamy a jine degenerativni a progresivni nemoci. .V teto oblasti medicina nedosahla pokroku temer zadneho, nebo jen velice malo.O puvodu a pricinach se prakticky nevi temer nic, jsou to jen dohady, tak jak pred padesati lety.

R. Langer 20.5.2011 9:11

Re: Alternativa

No, abychom byli přesní - ono většinu těchhle chorob nepřinesla medicína, ale věk, kterého se ti jednotlivci díky medicíně dožili. Právě to "degenerativní a progresivní" je o nich celkem vypovídající. A stáří zatím bohužel léčit neumíme...

P. Sulc 20.5.2011 16:41

Re: Alternativa

Znacne se mylite, MS, rheumatoid arthritis, cukrovka, problemy z pateri zacinaji uz v mladem veku, 20-30 let. Ja mel arthritis uz na vojne, zena meho pru8buzneho mela MS uz v 25, deti se rodi z cukrovkou, lupus mate uz jako mlady clovek. Jen se to starim stupnuje.A z pricin se nevyzkoumalo nic.To, ze vam MRI ukaze co je v tele spatne, to rozhodne neni zasluhou mediciny jako takove ale zasluhou fysiku a computerovych specialistu, ze dokazali vyuzit supervodivosti. A penicilin neobjevil lekar ale biolog, medicina jen dostala zbran kterou bynalezl nekdo jiny.Jeste v druhe polovine 19 stoleti pan chirurg prisel z ulice, oblekl smradlavou, krvavou zasteru, vyndal z almary rezavou pilku a skalpel a sel se dat do dila.. A jeste dnes, podle clanku pred par lety v Newsweeku vetsina urologu se nechce naucit pouzivat Da Vinci a radeji vyndava prostatu starym, reznickym zpusobem.

J. Huml 20.5.2011 6:07

Re: Alternativa

Vyborny prispevek, pane Kovariku. Jste opravdu potrebny clovek na spravnem miste.  Skutecna lecba tela je zavisla na stavu mysli. Dekuji a mnoho uspechu ve vasi praci.

P. Schuh 20.5.2011 7:57

Re: Alternativa

Souhlasím.

P. Čížek 20.5.2011 0:51

No jo. Jenomže

střídavý proud skutečně běží jednou dopředu a potomk dozadu a tranzistory by neexistovaly, kdyby v mnoha tisících atomech superčistého křemíku či germania nebyl jeden jediný, patřící přesně zvolené nečistotě. Bez téhleté atomové homeopatie bychom si teď takhle nedopisovali.

R. Langer 20.5.2011 9:28

Re: No jo. Jenomže

... ale o tom článek není, že?

P. Čížek 20.5.2011 10:02

Re: No jo. Jenomže

Jsou o tom příklady uvedené v 10. odstavci odshora anebo v 7. odspodu, vyberte si. Co se týče mého příspěvku, tak je o tom, že poznání nikoho není nikdy všeobecné - někdy ani u látky pro střední školy - a je omyl si myslet, že to dnešní už bude provždycky konečné. Ortodoxní skeptický přístup může být úplně stejné tmářství, jako třeba psychotronika - a je úplně lhostejné, jestli ho zastává pan Kahuda, Svatá inkvizice, kouzelník Čáryfuk, anebo spolek Sysifos. Jedni bez druhých by nemohli existovat a všichni dohromady stojí svorně na brzdě pokroku.