24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

VĚDA: Proč má Ivermektin zpoždění...

Dnes už názvy Contergan či Kevadon něco říkají jen odborníkům a fandům historie farmaceutického průmyslu. A také těm několika málo z desítek tisíc postižených dětí, kterým se podařilo dosáhnout více než šedesáti let věku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Jech 10.3.2021 7:34

Ivermektin narozdíl od autorem zmíněných léků se používá na celém světě už 40 let.

P. Kubáč 10.3.2021 6:49

Krom léků na principu monoklonálních protilátek proti COVIDU, které fungují de facto jako pasivní imunizace. Všechna ostatní antivirotika zklamala.

Výhodou ivermectinu je nízká toxicita a nízká cena, ale jeho výhodou rozhodně není vysoká účinnost. Jeho slabé anti virové účinky jsou známy desítky let - a právě protože jsou slabé - v dobách před vládou "lékařů z Facebooku" - nikdy nebyly využívány.

V Česku vládne k tomuto léku celkem rozumný postoj ve stylu čekáme na neprůstřelné prokázání účinnosti a zatím pokusničíme v malém, ale "zázrak tajený před veřejností" jak prohlašují konspirátoři to pravděpodobně nebude.

P. Boublíková 10.3.2021 5:48

Autor se mně jeví poněkud naivním.

Merck vyvíjí nový lék na covid, Ivermectinu vypršela patentová ochrana. Furt nic?

Ivermectin jako antiparazitikum dostávaly snad miliardy lidí. Pořád se opakuje mantra, že proti covidu lékaři předepisují mnohonásobně vyšší dávky. Je to pravda nebo ne? A kolikanásobně? Co kdyby alespoň tuto informaci autor zjistil předtím, než začne dramaticky srovnávat zvýšené dávky Ivermectinu s Conterganem?

J. Hoza 10.3.2021 7:47

Nebuďme na něj tak přísní. Tohle je převzatý článek, který je, co pamatuji, přes týden starý. Tehdy ještě nebyly příliš rozšířené informace o dávkování, které nasazují v Brně (tj 0,3 - 0,2 mg na kilogram váhy).

K. Kovařovic 10.3.2021 8:59

Paní Boublíková, tentokrát R^