3.2.2023 | Svátek má Blažej


Diskuse k článku

VĚDA: Poručíme větru, dešti

Klimatické inženýrství či takzvané geoinženýrství, které záměrně manipuluje s klimatem na Zemi, se takovým nástrojem k ovládání lidí a států jednou může stát. Šlo by o logický vývoj globálního systému, který je ve své podstatě závislý na levných vstupech a zdrojích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Dluhy 30.7.2020 9:21

Snahy uměle řídit počasí jsou již naprosto běžné po celém světě. A existuje spoustu firem, které se tím zabývají. Viz nedávný příklad ze SAE a odkaz např. na stránky jedné firmy či státu Texas v USA. https://www.khaleejtimes.com/news/weather/219-cloud-seeding-operations-completed-in-first-half-of-2020 https://www.3dsa.gr/en/activities-en/weather-modification https://www.tdlr.texas.gov/weather/weathermod.htm#about

L. Novák 30.7.2020 15:48

Jasně. Podvodníci na to založí vědecké ústavy a vybojují u politiků obrovské dotace na "výzkum".... A výsledek? :-P

R. Dluhy 30.7.2020 9:09

Příklad mezinárodních konferencí k uměle řízenému počasí a klimatickému inženýrství. Doporučuji si projít program či příspěvky z minulých konferencí. https://www.ce-conference.org/cec17-program https://ams.confex.com/ams/2020Annual/webprogram/22WXMOD.html

M. Hájek 28.7.2020 20:40

Navrhuji vybudování řízené atomové sopky, která by řízeně čas od času vybuchla, vyvrhla do atmosféry prach, vodu a kamení, a tak by zabránila příliš vysokému slunečnímu svitu způsobujícího oteplování naší milované zelenomodré planety.

J. Špicner 28.7.2020 19:58

Při mé paměti bohužel už jen polosmazaná vzpomínka, jen matně zachycený výrok z přednášky jednoho pana profesora někdy v šedesátých letech: "Zpívali jsme, že poručíme větru, dešti. Nakonec jsme zjistili, že nedokážeme poručit ani větrům vlastním."

Z. Lapil 28.7.2020 20:06

No... ;-D.

Terry Pratchett posílá skrze mágy kohosi přes oceán. Mágové slibují: "Dáme vám s sebou pytel, ve kterém budete mít své vlastní větry".

OT, ale neodolám. Titíž mágové (povinný celibát a tudíž velmi prudérní až nesmyslné představy o ženách a věcech s nimi souvisejících, dojdou na debatu, jak je divné, že na onom ostrově je jeden jediný tvor každého druhu. Po delších náznacích padne myšlenka: "Vloni na jaře jsem byl v lese. Chcete mi říct, že ty stromy to tam celou tu dobu dělaly?!"

P. Adámek 28.7.2020 18:52

"Poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát" jsou slova napsaná jedním textařem pro jednu pionýrskou písničku. Já sám žasnu, jakého věhlasu se tohle klišé dočkalo (například pro boj proti levičáctví). To "dva modré balonky" nebo "lavička v jasmínu" nebo "dám dělovou ránu" si o takové slávě můžou jenom nechat zdát.

P. Janoušek 28.7.2020 16:06

Já za svojí osobu soudím, že větru a dešti poručit můžeme. Záleží ovšem na tom jestli nás vítr a déšť poslechne.

M. Krátký 28.7.2020 18:42

R^R^R^

J. Ptáček 28.7.2020 13:48

"Rozsvítíme slunce štěstí, pro každého bude hřát,

poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát." Zpívali jsme jsme do zblbnutí pod taktovkou jediné strany a její vlády.

Mezitím jsme pod stejnou taktovkou rozorávali meze, melioracemi likvidovali přirozené mokřiny a rybníčky. Ničili koroptvím, křepelkám, vzácným motýlům, vodním živočichům a dalším jejich životní prostředí. Dnes nás jejich pohrobci, premiérem počínaje a ministrem zemědělství konče, zasvěceně poučují, jak úspěšně dál.

Nebylo by logičtější, kdyby zmizeli a předali vládu těm, kdo se na likvidaci životního prostředí dosud nepodíleli?

Z. Lapil 28.7.2020 13:58

Jste si jist, že píšete něco podstatně jiného, než autoři pamfletu citovaného ve 13:10 panem Brichem?

J. Ptáček 28.7.2020 15:27

Chtěl jsem hlavně připomenout pár dalších slov tehdejšího skvostu, když už je článek tak nadepsán.

M. Krátký 28.7.2020 18:44

a sypali DDT všude kolem sebe - hrůza vzpomínat !!!!!!

J. Minarčík 28.7.2020 13:26

FFF-ty cvoky co sepsali tento panflet je třeba rychle přimknout do Bohnic,čistý fašistický vyplod-svedený na bránící se zeměkouli a přírodu,pojimám podezření ,že se podíleli i na vypuštění covidu,mazejte sadit stromy-to pomůže víc než tyto pamflety z počítače,kdejaká neziskovka už by chtěla řídit svět-a stačilo by zastavit tok peněz z daní do peněženek těchto šílenců,jsme nepoučitelní!

P. Brich 28.7.2020 13:10

Fridays For Future včera 14:25 opis:

"Dlouhé měsíce se my, mladí, snažíme vyburcovat veřejnost a zastavit pomalé vraždění naší planety. Teď se planeta sama ozvala a my vidíme, že jsme měli pravdu. Zastavit výrobu, omezit spotřebu, plýtvání, omezit pohyb lidí, to všechno jde a vidíme, jak úžasně prospěšné pro planetu to je. V Číně se poprvé za mnoho let dá dýchat, vzduch se vyčistil. Koronavirus je přirozeným obranným mechanizmem Země a musíme jen pokorně přijmout to, co přináší. Je morálním mementem, že zabíjí zejména staré lidi, tedy příslušníky generace, která Zemi zasadila ty nejvážnější, skoro smrtelné rány. A je to pro tuto generaci možnost se vykoupit. A v souladu s přírodou odejít, nechat koronavirus vykonat nad sebou spravedlivý trest. My mladí milujeme svoje babičky a svoje dědy, jsme však připraveni snést tuto oběť ve jménu naší společné matky, tedy planety Země, toužíme po tom, aby se naši prarodiče (a bude-li to nutné i naši rodiče) stali oběťmi spravedlivé pandemie. Naše generace pak začne žít se Zemí v souladu. Napravíme všechno zlo, které odcházející a po právu umírající generace napáchala. Jsme na to připraveni a všechny vás voláme k práci. Protože jakmile koronavirus tuhle planetu vyčistí, pro nás končí doba stávek a demonstrací a začíná doba práce.

Za všechny mladé !!

Anička Mezgerová a Petr Doubravský"

A. Forman 28.7.2020 13:47

No pane jo, nic výmluvnějšího, než tato nadutost nezodpovědných, nevzdělaných a nezkušených, nemůže být, nebo vlastně ano, ještě horší.... Tak volání k práci.... hm, volání k něčemu, co sami neznají.... je to zoufalost zelenoideologických dílen planetárního "moudra".......

Z. Lapil 28.7.2020 14:00

Tomu špatně rozumíte, do práce se dají oni, jen co staří vymřou.

Pod dojmem podobných pamfletů by jeden řekl, že rušit dětskou práci nebyl úplně perfektní nápad.

A. Forman 28.7.2020 14:12

Tak to mezitím umřou hlady, nebude je mít totiž kdo živit, sami to neumí.... a navíc, což velice alarmující, přejí si smrt i svých vlastních rodičů....

Apropos, žít se Zemí v souladu už moho okamžitě - opustit vše, co jen zdánlivě ničí přírodu a vrhnout se do její mateřské náruče.... to budou rány do čumáku...

Z. Lapil 28.7.2020 14:36

Tak.

Vysloveně jsem o to zakopl, hledaje, není-li to TA Anička, co se o ni ve třiceti nechtěl starat Klokánek nebo jak to bylo, ale podle Deníku N je ten jejich text PODVRH: https://denikn.cz/393060/touzime-aby-se-prarodice-stali-obetmi-spravedlive-epidemie-siri-se-podvrzeny-vzkaz-studentu-stavkujicich-za-klima/

A. Forman 28.7.2020 14:52

V této fázi už je to asi jedno....tato slova spatřila světla světa a musí mít své autory....nikde není jistota, že toto čiré bláznovství nebude chtít dokonce realizovat..... něco mi to připomíná.... třeba pokusný balonek ?

Z. Lapil 28.7.2020 15:47

Nebo provokace/sabotáž. Fakt je, že tu myšlenku, že COVID-19 ve své neskonalé moudrosti zabíjí pouze staré, nevidím prvně. Může to být třeba starší text zákeřně přisouzený dvěma a priori podezřelým. Může to být "nepřátelské" shrnutí vyslovených a nedotažených nápadů.

V podobných ideologických bitvách je nejtrapnější, když člověk musí hlídat i "ty svoje". Aspoň já pořád vidím rozdíl mezi (poctivým) komunistou a zblblíkem vyřvávajícím na náměstí Smrt Horákové. A ve chvíli, kdy začne používat rozum, schytává to z obou stran.

Připomínám: dav "Kdo neskáče, není Čech" je neuvěřitelně strhující a skákat s ním je, nebojím se říct, až osvobozující. Jako debil si člověk připadá až potom. Pokud mu to vůbec někdy dojde.

Z. Lapil 28.7.2020 14:32

Podle Deníku N je to podvrh: https://denikn.cz/393060/touzime-aby-se-prarodice-stali-obetmi-spravedlive-epidemie-siri-se-podvrzeny-vzkaz-studentu-stavkujicich-za-klima/

P. Brich 28.7.2020 17:29

Nepátral jsem po zdroji, omlouvám se, je-li to skutečně podvrh. Je-li Deník N skutečně seriózní, pak hurá: https://denikn.cz/407570/vlada-narychlo-rozdelovala-koronavirove-miliardy-z-eu-penize-pujdou-do-nemocnic-i-na-cyklostezky/?ref=suv

Tak ještě ty rozhledny, multikina a aquaparky. To potřebujeme úplně nejnaléhavěji!

Z. Lapil 28.7.2020 18:32

Já to taky nekontroloval, ale napadlo mě jestli Anička není to přerostlé mimino z Klokánku, a tím jsem o to zakopl.

Je to patnáctiletá, podle fotky snad i fajn holka, jen ji puberta poněkud příliš prudce udeřila do hlavičky, čímž způsobila, že chytrost jaksi nepřiměřeně předběhla moudrost. Kéž nedopadne jako chudák Greta, co jí zavřeli na jachtu a vozejí řečnit po parlamentech.

J. Jurax 28.7.2020 16:01

Tohle je tak koncentrovaná blbost, že je až k neuvěření, že jedinec tohle napsavší není zbaven svéprávnosti a umístěn v šaškecu.

Ovšem, i takovým jest dopřát svobodu slova.

Nemáte na tohle odkaz? Protože je nenulová pravděpodobnost,že jste se stal obětí dezinformace, protože tohle snad nemohl napsat živočich obdařený rozumem.

P. Brich 28.7.2020 17:43

Ještě mě k tomu napadlo, že v podobném duchu se Gréta vyjádřila v OSN. Standing ovation!!

M. Krátký 28.7.2020 21:41

to, co při sepisování tohoto blábolu vyhulili nebo vypili jim pomohlo jen dočasně - následky jejich úvah budou tvrdé až kruté - dobrou noc !!!!!!

J. Vintr 28.7.2020 23:19

Řekl bych, že by zrovna tihle mladí ty starší, které by vyhubil spravedlivý koronavirus, o moc nepřežili. Smrt hladem nastává maximálně po několika týdnech hladovění.

J. Plzák 28.7.2020 12:12

Možné nedozírné následky klimatického inženýrství! Nic takového se nekoná a konat nebude!

Lidstvo se bezmezně přeceňuje. Stačí se jen podívat, kolik CO2 vysoptí za rok sopky, kolik materiálu za rok přemístí jen Missisipi-Missoury, nebo kolik ledu vznikne v Antarktidě za rok, aby člověk viděl, jak mizerně maličký se svými aktivitami je.

P. Rada 28.7.2020 12:31

Jsem pro a tak se na to věcně podívejtme:

Průměrná sopečná činnost se udává cca 0.1GtC ročně. Průměrná antropogenní ale 10Gt/ročně. Průměrný čech uvolní zhruba 12tCročně, průměrný čínan 6tC ročně, průměrný evropan cca 10tC ...

https://www.klimatickazmena.cz/download/6cb3587ac9eaf77b4b8e83b50a138739/4.%20kapitola_uhl%C3%ADkov%C3%BD%20cyklus.pdf