23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

VĚDA: Pátrání po původu pandemie

Pokud původce pandemie covidu-19 získal schopnost nakazit člověka v laboratoři, jsou naše vyhlídky do budoucna celkem příznivé. Pokud ale virus vznikl v přírodě, čelíme akutní hrozbě dalších pandemií. Hned několik týmů se pustilo do vyšetřování původu koronaviru. A výsledky povzbudivé nejsou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 22.10.2021 19:48

Daleko zajímavější informace než spekulování o původu viru, kde se stejně nikdo pravdy nedobere, je fakt, že současně používaný PCR test "na covid" existoval už několik let před tím, než se tento "nový" virus objevil.....

J. Kraus 22.10.2021 15:03

Osoby techničtěji založené by jistě uvítaly i něco o technickém provedení těch virů, tedy o jejich bytosti a životě. Z toho si pak laik může odvodit i jakýsi vlastní názor. Skoro nerad to píšu, ale jediný, kdo mě v tomto směru uspokojil, byla MUDr.Soňa Peková. Rád jí věřím i to, parafrázuju, že jsou dva druhy vědců. Ti podřadnější sedí v laboratoři, kde ti mediálně činní už léta nebyli. Proto vědí jen to co se jim řekne a na co stačí jejich minulá zkušenost, zato jim dělá dobře předvádět se před zástupy jako davoví řečníci. Připomíná mi to doby projektování, kdy na jednáních měli hlavní slovo šéfové kteří nic nevěděli, a mlčící projektanti různých firem se pak sešli inkognito někde v kanceláři.

Probůh, tohle není na autora, pochopitelně díky za článek.

A. Ová 22.10.2021 16:42

Připojuji se. Mohl by sem nakouknout nějaký potencionální autor a zpracovat a hodit sem... MUDr. Pekové si vážím jako vědce humánního, neodtrženého ještě zcela od života. Nevím, jestli její odb. články vychází i v češtině. DNA viru, konsensus vědců, monopolní pravda, začerňané texty...nebudu já zacházet do odb. detailů. Jsem cílová skupina, ale tenisky už mám.....

D. Bowman 22.10.2021 12:06

Kolem toho "vyšetřování" bylo hodně cenzury, mlžení a střetu zájmů. On je do toho výzkumu ve Wuchanu namtlán i pan Fauci a další, kteří si dali velmi záežet, společně s Čínskými úřady, aby se varianta úniku z laboratoře zamlčela.

Nejspíš tam totiž probíhal výzkum tzv. 'gain of function' tj. že se viry různě modifikují, aby se tak nějak předběhlo jejich potencionálnímu vývoji v divočině a zkoumali se tak jejich více nebezpečné varianty, které se zatím v divočině nevyskytují.

Tento výzkum probíhal v USA ale došlo tam k pár nedopatřením a za Obamy se tento výzkum zakázal. Fauci a CDC tak zařídilo financování a pobočku ve Wuhanu.

Jestli to tam nakonec doj-bali schválně, hrubou nedbalostí nebo jen prostě smolík, težko říct. Každopádně vzhledem k následným operacím Čínského režimu a přátel, lze usuzovat, že tam ten virus nepřilít náhodou.

Několik expertů bez vazeb na CDC, WHO nebo Čínu řeklo celkem jasně, že virus nese zjevné známky laboratorního původu. Ale tak můžou mít zase pifku na Čínu...nejspíš agenti CIA a tak, jak to o nich říká Čína.

Je nad slunce patrné, že WHO a minimálně několik pohlavárů CDC je kompomitováno a Čína je má eminentní zájem všechno zatlouct. Je to jejich Černobyl. Ikdyž to zatím vypadá, že na celé patálii vidělali a jejich protivníci všude vůkol si ještě dlouho budou lízat rány.

Anti-konspirátorům navíc nepomáhá fakt, že organizace jako WEF a jejich slavné plány na Great Reset resp. 'build back better' (papouškuje to Biden, Boris i Ursula), hýkají na pandemií blahem, neb to vidí jako příležitost převorat světové pořádky ve stylu Feudalismu s rysy Čínského "kapitalismu" tj. vládnout a vlastnit bude všechno pár členů WEF.

A. Ová 22.10.2021 10:17

Tohle všechno víme. Vyspělá společnost by mohla začít diskutovat o etice činnosti laboratoří a ne jen hájit, jestli jim teče do bot moc nebo trochu míň moc. Mmchd. viděli jsme někdy v přírodě jev pomření celých např. stád nebo hejn...kde by příčinou toho byl virus? Vybíjí příroda takto život? Né, já se vážně jenom normálně ptám. Nevím to. Zajímalo by mě to, ale moc k přečtení toho nenacházím

V. Němec 22.10.2021 9:54

Podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) se jím do poloviny září nakazilo ve světě 226 milionů lidí, z nichž 4 645 000 nemoci podlehlo.

Co to je? Normální úmrtnost, žádná pandemie !

J. Plzák 22.10.2021 9:51

Poslední skutečná epidemie o které se neví odkud přišla, je Španělská chřipka před sto lety. Ty ostatní přišly všechny z východu.

D. Bowman 22.10.2021 12:19

Já někde četl, že ta taky přilítla z Číny. Ale detaily si nepamatuju a samozřejmě to asi není 100%.

Lidí jak sr-ček (nedostatek potravin a tak podivné kulinářské návyky) v relativně teplém pásmu s hojnou obchodní výměnou s okolním světem. Afrika je asi lepší inkubátor ale tam žádné frekventované obchodní ztezky nevedou a historicky tam bylo lidí o dost méně. Stejně tak Brazílie apod.

Že se na těch epidemiích nepodílí Indie mě překvapuje. Ale ty megaměsta jsou tam asi novinka.

J. Vintr 22.10.2021 19:50

Na té španělské chřipce je zajímavé to, že umírali především ti, kteří byli proti této chřipce očkovaní....

Z. Iva 22.10.2021 22:11

Očkování proti chřipce, po první světové válce... Proberte se.

M. Miky 22.10.2021 9:16

Takže "pandemie" → lockdown/hrůza → zázračná "vakcína"/apartheid → timeout → "pandemie2" → lockdown/hrůza → zázračná "vakcína"/apartheid → timeout → "pandemie3"→ a tak dál.

A tak se prodíráme temnotou, ke světlu, který hoří jako troud, zahoří, zasvítí a zhasne zas a potom tma co vždycky křísí nás. A tak dál ...

J. Pokoutný 22.10.2021 9:15

Ke zjištěním "expertů WHO", která skoro půl roku kryla průser v samotné Číně, bych byl velice opatrný. Připadá mi to dost působení OSN, kteráposkytla fondy na africkou archeologii. A voilá, do několika málo let se ukázalo, že v Západní Africe dokázali místní kováři vyrábět i ocel, a to již tisíc let předtím, než to zvládli v Malé Asii, Indii a Číně. Až na to, že postup těch "objevitelů" byl minimálně částí archeologické obce hodnocen jako "rozporuplný" a zdroje dřevěného uhlí, na nichž bylo prováděno chronologické měření C14, jako "pochybné".

M. Miky 22.10.2021 9:54

Pokud se ten virus rozšířil zrovna z Wu-Chanu, pak vymýšlet složité konstrukce přirozeného přenosu ze zvířat je, jako když geocentričtí astronomové vymýšleli krkolomné konstrukce, proč se zdánlivý pohyb planet po nebeské sféře liší od pohybu hvězd (tzv. stálic).

"Pluralitas non est ponenda sine necessitate.tj. Nemá se postulovat množství důvodů či příčin, není-li to nezbytné." William z Ockahamu (1287-1347)

D. Bowman 22.10.2021 12:22

Wakanda

R. Langer 22.10.2021 8:47

Hm, virus jako virus. :-P