18.4.2021 | Svátek má Valérie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Štípek 7.3.2021 7:53

Teda, pane Stejskale, na té nové fotce na idnes vypadáte s prominutím, že otiskli varovnou fotku z dokumentu V síti. Ad Ziegler, braňte si ho, ale každý vidí, že je hnutej. Dobré ráno.

V. Vidman 7.3.2021 7:47

Nějaký divný překlad, ne?

"V době svého vzniku byl Tiberias (možno též Tiberiada) už nějaký čas ovládán muslimy. Téměř pět století sloužil jako centrum židovského života a vzdělanosti. Před dobytím muslimskými vojsky roku 635 n. l. fungoval jako jedno z významných duchovních míst Byzantské říše na břehu Genezaretského jezera."

Tiberias vznikl nějakých 600 let před vznikem islámu. Neměla by ta první věta znít spíš "V době vzniku mešity byl Tiberias..."?

L. Stejskal 7.3.2021 8:31

ODPOVĚĎ AUTORA---Máte samozřejmě pravdu. Mea culpa. Omlouvám se. (Nejde o "divný překlad", ale o nešťastnou záměnu zájmen z mé strany, stalo se.)

I. Štípek 7.3.2021 9:33

Nevadí, je to zajímavý článek.

H. Lukešová 6.3.2021 10:18

Duch arabské tolerance nevydržel dlouho. V Jeruzalémě během Války za nezávislost Arabové zničili v Jeruzalémě starou židovskou čtvrť. A i na Chrámové hoře mešity mají dokazovat dominantnost islámu nad judaismem a křesťanstvím. Ačkoliv Izraelci osvobodili Jeruzalém, tak

Moše Dajan udělal neodpustitelnou chybou, za kterou by ho měly dějiny odsoudit a to předal Chrámovou horu Arabomuslimům. Co to je za anomálii, když se Žid ani křesťan nesmí na Chrámové hoře modlit ani se jakkoliv projevovat?

Izraelci by měli udělat jednu jedinou rozumnou věc, vzít si Judeu a Samaří zpátky, nedbat na řvaní muslimů a neomarxistických politiků ze Západu, není přece důležité co antisemité o Izraelcích říkají, ale jak se sami Izraelci chovají, jak říkal David Ben-Gurion.

Palestinští Arabové nedávno zničili starověké židovské naleziště v Judeji a Samaří, chovají palestinských Arabů se neliší od metod Islámské státu. Ničí židovské památky, chtějí popírat židovské dějiny a vztah k Zemi izraelské a dokazovat tam svoje vylhanou legendu. Žádný palestinský národ neexistuje, palestinští Arabové nemají nárok ani na centimetr Země izraelské, jsou to cizinci a vetřelci z Arábie.

I. Štípek 7.3.2021 9:35

Luki, vy jste tak nepřiměřeně militantní, není to tak trochu zaslepenost?

H. Lukešová 7.3.2021 12:11

Pane Štípku, je to mé přesvědčení, ze kterého neuhnu ani o píď.

J. Heincl 7.3.2021 13:57

Autorka má naprostou pravdu. Neodporovat zlu znamená podporovat jej.

V. Novák 7.3.2021 14:04

Tolerance vydržela muslimům po celou historii. Rozhodně větší tolerance vůči jinověrcům, než jakou kdy projevili křesťané vůči židům nebo muslimům.

A během Války za nezávislost Arabové zničili starou židovskou čtvrť v Jeruzalémě, protože se tam bojovalo. A když se bojuje ve městě, tak to obvykle nedopadne s tím městem dobře. Bez ohledu na to, kdo s kým tam bojuje. Mimochodem místní židé kteří tam žili po staletí, nebyli vůbec nadšení moderními sionisty, kteří si jejich čtvrť vybrali za válčiště.

Vaše judeofilie se nebezpečně blíží fanatismu.

H. Lukešová 7.3.2021 14:34

Ne tak docela, Arabové začali ničit starou židovskou čtvrť v Jeruzalémě zejména poté, když Válka za nezávislost skončila, tj. po roce 1949.

S tou arabskou nebo chcete-li s muslimskou tolerancí to vůbec nebylo tak idylické, jak popisujete. Jedná se spíše o romantizující a výklad muslimských dějin.

Chronologie pronásledování Židů v arabském světě

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/blizky-vychod-chronologie-pronasledovani-zidu-v-arabskem-svete.A090719_211554_p_zahranici_wag

Jinak já na svém postoji nic fanatického nevidím.

V. Novák 7.3.2021 15:50

Kdybyste chtěla sestavit podobný soupis pronásledování židů nebo muslimů v křesťanském světě, nedopsala byste ho. A to muslimové se v křesťanském světě moc nevyskytovali, takže je nebylo kde perzekvovat.

Fanatik nikdy nevidí na svém postoji nic fanatického.

H. Lukešová 7.3.2021 17:04

Fajn, já můžu být judeofil, jenže o vás se říká, že jste rusofil, ale já vás za to neodsuzuji. Každý člověk má k někomu své sympatie.