30.5.2020 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

VĚDA: Nový coronavirus začal mutovat

Na mezinárodní úrovni jsou průběžně prováděna zkoumání viru SARS-CoV-2 a popisovány další zkušenosti s onemocněním COVID-19, které dnes zaměstnává sdělovací prostředky po celém světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 9.3. 2020 7:22, přehled diskusí

J. Ptáček 7.3.2020 10:56

Ochrana proti šíření nemoci má dvě tváře. Obyčejný lyžař, který si nevědomky zaplatil dovolenou v italských Alpách a užil si ji, má 14 dní utrum. Budeš doma, ani rohlík si nekoupíš! Jinak zaplatíš pokutu, nejraději rovnou 3 miliony. Vždyť to je pakatel, myslí si možná premiér. Třeba mu křivdím. Na druhé straně hradní kašpaři (bez prověrky, jeden dokonce přes fotbalovou Slávii) letí za naše prachy do centra koronaviru. Ze 100 tisíc případů je jich 80 tisíc právě tam. A minimálně jeden z nich arogantně cárá po Praze. A všechno v nejlepším pořádku. Jako naprostá nula čerpám informace pouze z běžných médií, žádné jiné zdroje nemám. Spíš mám dojem, že mutuje hlavně spravedlnost!

J. Vintr 8.3.2020 14:14

To, co dělají politici, jsou pouze formální gesta, která nemají žádný praktický význam. Napadne třeba někoho, s kolika lidmi se může ještě potkat člověk, vracející se z Itálie, než dorazí domů do té karantény? S co jiní lidé, kteří mu budou muset nakupovat a třeba venčit psa? Kdyby měli být důslední, tak by museli mít karanténu všichni občané bez vyjímky.