21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pašek 20.12.2010 17:28

Nový Zákon . . . .

byl napsán dlouho po smrti-ukřižování Ješíše a protože Marie otěhotněla coby svobodné děvče, což bylo trestáno ukamenováním či utopením, tak spisovatelé Nového zákona si vycucali z prstu tu báchorku o Duchu Svatém a neposkvrněném početí  . . . . .

Není důkežité pro mně a mojí víru absolutně věřit co je psáno v Bibli Novém Zákoně jak a s kým Marie otěhotněla . . . Mám za to, že otěhotněla stejně jak "obyčejné"  ženy otěhotní . . . .  Svobodná Marie budoucím manželem Josefem . . . .

Kdesi jsem četl o počítačovém programu pro statistiku pravděpodobnosti spolehlivosti různých prevencé otěhotnění a aby ten program fungoval, museli tam dát statistický počet sexuálních styků také číslo, kdy žena otěhotní bez jakéhokoliv pohlavního styku či umělého oplodnění . . .  vypadlo mi z hlavy to astronomické číslo takové pravděpodobnosti  . .  . .

V. Vérosta 20.12.2010 10:50

Dneska to

samozřejmě není nic zvláštního, počet dětrí narozených in vitro, tedy "neposkvrněně" jsou jistě tisíce. Možná (nebo skoro jistě) podobné metody byly známy už tehdy. Výhodou tohoto kontrolovatelného postupu asi bylo, že nemohlo (tak snadno) dojít k přenosu choroby na matčin plod.

J. Krásenský 20.12.2010 6:09

Co znamená neposkvrněné početí

Katolická víra: Neposkvrněné početí je početí bez poskvrny prvotního (dědičného) hříchu. Této milosti se dostalo Marii, matce Ježíšově. Ježíš se narodil s dědičným hříchem a proto  podstoupit křest v Jordánu od Jana Křtitele. Kdo se nechce jen hádat a vysmívat, může se více dozvědět i na wikipedii nebo tady.

I. Vitula 20.12.2010 11:07

Re: Co znamená neposkvrněné početí

Tedy nevím, jaká katolická nauka to je, první část o Marii je správná, Neposkvrněné početí se netýká početí Ježíšova, ale Mariina, která byla svými rodiči počata přirozeným způsobem, ale od první chvíle ochráněna dědičného hříchu. Ale Ježíše, jako Syna Božího, počatého v Mariině lůně mocí Ducha sv. se nikdy žádný hřích nedotkl. Není vyloučeno, že si to některé společenství vykládá jinak, ale v katolické, pravoslavné či protestantské nauce nic takového není.

J. Tachovský 20.12.2010 12:05

Re: Co znamená neposkvrněné početí

Navic dedicny hrich je naprosty nesmysl. Deti se rodi ciste bez hrichu.

J. Anděl 20.12.2010 18:46

Re: Co znamená neposkvrněné početí

Nevím, z jakého úhlu pohledu se na to díváte.

Děti se rozhodně rodí například s pěknou náloží genetických informací a z nich plynoucích sklonů a tendencí.

Takže i čistě biologicky - nikdo se nerodí "čistý".....

J. Anděl 20.12.2010 18:48

Re: Co znamená neposkvrněné početí

No a pokud se na to díváte z hlediska duchovního, tak o tom můžeme debatovat, ale nějak mi přišlo, že to na mysli nemáte. Pokud se pletu, tak se omlouvám.