Sobota 22. března 2025, svátek má Leona
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VĚDA: Na březích řeky Eboly

Počet lidí, kteří podlehli ebole, sice roste, stejně rychle ale pokračuje i vývoj účinných léků – a některé z nich jsou už na dosah. Přesto není namístě úlevné vydechnutí. Praxe totiž ukazuje, že ani lékaři vybavení fungující medicínou nemusí mnoho zmoci. Tam, kde ale spojili síly s kulturními antropology (ano, těmi vysmívanými „humsoci“), přece jen začíná svítat naděje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

22. 10. 2014 23:40
Velmi zajímavý a potřebný článek

Je vidět, že věda zatím dokáže držet s nemocemi krok, zvláště když jí uvěří i v odporu ke vědě udržované národy a také to, že i velmi chráněná zvířátka (kaloni,...) mohou být pro lidstvo smrtelně nebezpečná!

0 0
možnosti
KF

22. 10. 2014 15:51
Cenzura v českých médiích o boji s ebolou

Už jsme si málem zvykli na to, že zprávy z jihovýchodní Ukrajiny jsou v českých mainstreamových médiích cenzurovány nebo alespoň pořádně překrucovány. Informaci z bulvárního německého Spiegelu, která bulvárním způsobem vykládá zprávu německé tajné služby, se v ČT a ČRo však dostalo nebývalé pozornosti. I když vyjádření přímo poslanců bundestagu, kteří tam zprávu vyslechli, jsou naprosto jiná. A tak dále, obvykle se v ČT a ČRo všechno zamlčí, někdy se něco překroutí. Co však říci tomu, že je u nás zcela zamlčována ojedinělá účast kubánských lékařů, kteří odjeli ve velkém počtu bojovat do Afriky s ebolou? Spojené státy tam poslaly armádu, u nich se nikdy neví, s jakými úmysly. Kuba, na níž je uvaleno nesmyslné embargo na léky, do Afriky v první fázi poslala kolem sto šedesáti lékařů, podle posledních zpráv se jejich počet zvýšil na 461. Česká mainstreamová média o tom zarytě mlčí, i když se jedná o ve světě naprosto ojedinělou pomoc  zdravotníků v životu nebezpečné oblasti. Tam jde lékařům o jejich životy, jsou tam však potřební, bez nich s ebolou nelze bojovat. Není na čase, aby ČT a ČRo konečně přestaly s cenzurou zpráv z Ukrajiny, ve svých důsledcích podporující evropský neonacismus? Není též na čase, aby stejné instituce nás konečně informovaly o tom, kdo se nejvíce podílí na nebezpečném boji s ebolou? Já si myslím, že už na to nejvyšší čas je.

0 0
možnosti
LK

22. 10. 2014 16:31
Re: stošedesát lékařů

Jsem zvědav, kolik z nich si při odletu splete letadlo, nebo zda se Castrovu gestapu povede vše uhlídat.

0 0
možnosti
JC

22. 10. 2014 9:05
Tak dlouho jsme čistili studny a bojovali s hladomory,

až si příroda musela najít jiný způsob přirozeného výběru. Jak myslíte, že probíhaly ve středověku epidemie moru? A přece odešly. Zůstali jen ti nejodolnější. Totéž se děje v Africe jen s tím rozdílem, že bílí mají pocit, že musí ty nebohé černoušky zachránit. Takže se přemnoží, čímž vznikají ty hladomory a kruh se uzavírá.

0 0
možnosti
PB

22. 10. 2014 14:11
Re: Tak dlouho jsme čistili studny a bojovali s hladomory,

Epidemie moru neodešly samy od sebe :-) Nejprve se po středověkém teplotním optimu ochladilo a populaci všudypřítomných krys vystřídala populace otužilejších potkanů, kteří na rozdíl od krys nejsou přenašeči parazitů roznášejících bakterie moru. Zbytek už "dorazila" hygienická opatření nastupující současně s novověkem - což je pro vyrácení vaší teorie o "neodolnějších" dost důležité. Mor totiž nemuseli totiž přežívat ti nejodolnější, ale třeba nejopatrnější až nejbázlivější (mohli se nemocným nebo zemřelým na mor vyhýbat jakoby instinktivně), nebo třeba ti vzdělanější nebo chytřejší (jakési povědomí o tom, že mor je nakažlivý, totiž existovalo i ve středověku, i když mechanismus nákazy byl samozřejmě záhadou).

0 0
možnosti
LK

22. 10. 2014 8:49
"..přece jen začíná svítat naděje..."

Jaká naděje ?  Naděje, že se přírodě podaří napravit, co blbý běloch napáchal - přelidnění Afriky ? Dřív černoška měla 10 dětí a 5 jich v kojeneckém věku zemřelo. Něco pak sežral lev, něco paraziti a tak se populační explose nekonala.  Až když blbý běloch "zachraňoval"  černoušky před nemocemi a lvy,  pak populace explodovala.  Nigerie má 170 000 000 obyvatel. Nevzdělaných, líných, neschopných.

0 0
možnosti
JB

22. 10. 2014 6:19
antiamerikalisté vědi, kdo to zavinil

http://svobodnenoviny.eu/sokujici-prohlaseni-zdravotni-sestry-z-ghany-

> ebola-neni-skutecna/

0 0
možnosti
JC

22. 10. 2014 4:16
IQ

velmi informativni clanek ale pomiji jeden zasadni duvod proc se Ebola v Zapadni Africe rychle siri. Autor opatrne mluvi o jinych ethnickych a kulturnich zvycich : lze ale prelozit, ze vzheledm k epigenetickym faktorum prumerna inteligence zapadoafricanu je nizzsi asi o 20 bodu v IQ nez treba v Evrope. Jak lze cist ze zprav- jednaji presne jak ocekavano "by old african hands".

(epigeneticky vlivy jsou vliv "prostredi" na expresy genu pri vyvoji mozku v detstvi, coz se dej pres histony, kt. obaluji chromosome. "Prostredi" zahrnuje stravu (proteiny), infekce bakterialni a paraziticke atd atd. )

0 0
možnosti
PB

22. 10. 2014 5:45
Re: IQ

Ano, článek je velmi zajímavý a skvěle sepsaný, jako naprostá většina článků pana profesora Petra, má však maličkou vadu na kráse - nádech politické korektnosti.

Nu což, u článku to tolik nevadí, ale jak to je a bude v realitě? Evropa i USA jsou přímo posedlé nejrůznějšími bezpečnostními opatřeními a princip předběžné opatrnosti je jedním z principů nejvyšších. Na ještě vyšším místě však stojí princip politické korektnosti. Pokud se toto pořadí hodnot nezmění ani v případě, že budeme ohroženi smrtelně nebezpečnou infekcí, pámbu s námi.

0 0
možnosti
PS

22. 10. 2014 1:35
Nejlepe Afriku kompletne isolovat,

zastavit jakoukoliv mezinarodni dopravu v obou smerech.

0 0
možnosti
JD

22. 10. 2014 3:05
Re: Nejlepe Afriku kompletne isolovat,

Zajimave je, ze prave zastaveni letu z inkriminovanych zemi v Africe Obama tak vehementne odmita...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz