25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

VĚDA: Lidstvo proti viru – pár novinek

Tak jsme tedy de facto v karanténě, některé obce úplně, zbytek republiky aspoň nějak. Podobná opatření zavádějí i jiné evropské státy. Hlavní otázka, kterou si klade každý, je: jak dlouho může takový režim uzávěry trvat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Špicner 17.3.2020 21:09

Překvapuje mne, že jsme se od novinářů dozvěděli pouze to, že "chlorové preparáty" a alkohol k účinné desinfekci nedostačují. Ještě víc mne překvapuje, že v TV vidíme desinfekční čety v plné práci, ale nikdo nám neřekne co používají a s jakou účinností. A taky mám pocit, že už by se mohlo něco vědět o termostabilitě toho viru, takže bychom mohli své rádoby jednorázové náhubky desinfikovat teplem (třeba navlhčené, v mikrovlnce, po určitou minimální dobu), a nezatěžovat životní prostředí vyhazováním jen jednou použitého a navíc potenciálně kontaminovaného materiálu.

V. Církva 17.3.2020 20:18

A co třeba tuto. Podělalo to celé naše zdravotnictví, i vlády a nejen ty za ANO. Každý epidemiolog věděl co se může stát a měl vyzývat vládu, ředitele nemocnic, kolegy aby měli ochrané pomůcky. Když ne všichni lékaři, tedy alespoň infekční oddělení měly mít statisícové zásoby respirátorů. Totéž státní fond hmotných rezerv. Totéž armáda. Máme skvělý chemický oddíl ale jen pro nějakou stovku zasažených. Nakonec by to vše nemusel zajistit stát a státní zásoby. Mohli se zásobit i jednotliví ředitelé nemocnic. Jenže oni spoléhají zavolat dealerovi a ten to zítra donese. a nakonec i Babiš a ČSSD jsou u vlády pár roků. Tak se měli zásobit dealeři. Pokud je to nějak vázaná činnost, všem bych jim hned po vyřešení COVID zastavil licenci.

Předpokládám, že stejné je to se hasiči a armádou. Kolik mají hasiči plachet (ony už se totiž nepoužívají ale jiná znamená že přijede plošina, kterých je v republice asi 10), kdyby hořelo celé město věcí na dekontaminaci...Armáda má dva Grippeny které dle pravidel leasingu nemohou bojovat. Kde jsou nějaké bezpečnostní audity?! Rizikové plány - nikde. Komunisti měli naivní, ale alespoň nějaké. Každý člověk měl masku.

Na Západě si nedovedou představit, že nemůžou teď hned něco sehnat v obchodě. My to ale z komunismu známe.

Š. Hašek 17.3.2020 20:32

Řekl bych, že všechno se nepodělalo. Možná Hřib a Rakušan jsou momentálně drzejší. Značně!

Stran armády souhlas.

Zkráceno.

J. Jurax 17.3.2020 21:19

Ehm ... ty zásoby měli hromadit až od půle ledna nebo je měl mít už léta předtím?

J. Pleva 17.3.2020 19:49

"Dnes to samozřejmě o té rtuti víme a nikomu bychom ji neservírovali s tím, že mu pomůže."

Tady jste ten optimismus přehnal a zapúomněl, že se rtuť stále servíruje a cpe, a cpala 200 let, do zubů ubohých zubních pacientů, bez toho, aby se bral ohled na korozí uvolněnou rtuť, chronicky otravující pacienta. Lidská blbost tedy neskončila předevčírem, ba ani dnes, jak vidíte na předsedovi stomatologické komory Šmuclerovi.

Jisté obory mediciny jsou na tom hůře než ve středověku, a brání své pozice jen kvůli zachování tváře, či koryta. Zrovna jako politici. Neříkejte mi nic o humanitě a kompetenci v medicině. Mimochodem: Ta rtuť ze zubů ovlivňuje imunní systém a schopnost obrany proti m.j. virům. Dobré zmínit v čase epidemie Corona-virusa. Doporučuji odstranit (až po epidemii) a užívat C-vitamin a selen. DŮLEŽITÉ!

J. Jurax 17.3.2020 21:43

No, nevím - on amalgám je proti jiným způsobům zubní výplně levný. Taky je trvanlivý, vydrží velké zátěže, nevypadává a neničí se. A té rtuti tam je miniaturně.

Ono cena je leckde pro mnohé volbou mezi amalgámem nebo ničím.

Letmé zagůglení vydalo tohle: Zákaz rtuti vydaný EU se týká míchaného amalgámu, který sestřičky připravují přímo v ordinacích a ze kterého se při míchání můžou uvolňovat výpary rtuti. Je nahrazen amalgámem dózovaným, jenž se připravuje v uzavřené kapsli, proto se rtuť do okolního prostředí neodpařuje. Tedy je to kvůli výparům, nikolo vlastním plombám, a jde o ekologii, nikoliv o pacienty.

Nejsou přinejmenším zatím přesvědčivé důkazy o nebezpečnosti amalgámu.

Cituji z https://www.zuby.cz/vyplne-zubu/amalgam-nejsledovanejsi-kauza-dentalniho-sveta.html - "Oficiální medicína prohlašuje, že dopad amalgámových výplní na zdraví člověka je minimální - zastánci alternativní medicíny naopak tvrdí, že vliv amalgámu na vznik některých chronických chorobných stavů a nejasných zdravotních potíží je přinejmenším nezanedbatelný. Diskuse je velmi složitá a odborná. Celý internet je plný různých článků, které jednou vyznívají jednoznačně pro a jednou zase proti amalgámu."

J. Kanioková 17.3.2020 17:51

Díky, díky.. A proč ta infekce z Itálie ?

Koronavirus v Evropě nejvíc řádí v Itálii: Český univerzitní lékař má vysvětlení proč -

https://www.extra.cz/koronavirus-v-evrope-nejvic-radi-v-italii-cesky-univerzitni-lekar-ma-vysvetleni-proc?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

V. Církva 17.3.2020 20:04

Zajímavé a smysl to dává. Někde jsem četl že ty fabriky v Itálii vlastní Číňané. V každém případě to ukazuje, co se stane když vlády rezignují na vymáhání práva. A teď si představte, že se nakazí lidé, co stojí na hranici s Tureckemnebo přeplouvají do Španělska. Ti jsou nekontrolovaní a nakazit mohou snadno. Hlavně se ani nesnaží předstírat, že budou ohleduplní a mají nás rádi.

Včera ten právnický debílek plácal o ohrožení demokracie. Já naopak myslím, že celá Evropa měla vyhlásit výjimečný stav. Pak by ilegální překročení hranice bylo ohrožení a jen by je mohli bez azylového řízení vracet zpět.

V. Kučer 17.3.2020 11:58

Nejúčinnější ochrana je respirátor. Že je nemají doktoři v šuplíku je hlavně jejich chyba. Já jsem si ho kdysi vyfasoval pro strýčka Příhodu a to jsem technik. Roušku jsem právě vyrobil z papírového ubrousku, konce jsem spojil sešívačkou, přidělal gumičky a mohu do MHD.

J. Vintr 17.3.2020 13:18

Problém je ten, že doktor, který přichází do kontaktu s nakaženými pacienty, je vystaven tak velkému riziku že mu "respirátor" z papírového ubrousku nestačí. Dokonce a ani ten "průmyslový" FFP3 s výdechovým ventilkem. Aby nenakazil pacienty, musí mít opravdu speciální mrdicinský respirátor, který se moc běžně neprodává.

J. Krynický 17.3.2020 15:58

I kdyby se prodával, tak asi těžko může těch respirátorů mít každý doktor zásobu a pravidelně ji obnovovat.

V. Církva 17.3.2020 20:07

Máte pravdu nemůže, musí!

J. Jurax 17.3.2020 21:50

No jo no ... a příští pandemie bude nekapénková. Bude se šířit hmyzem, najmě mouchami, a každý lékař už teď musí mít zásobu mucholapek na půl roku a pohotovostní plácačky. Respirátory nevyužije.

Ani moc nežertuju - jak velkou zásobu respirátorů by musel mít podle Vašeho soudu každý lékař?

M. Baloun 17.3.2020 16:02

mrdicínský respirátor jsem si vždycky přál

J. Vintr 17.3.2020 19:44

Když ono to r je na klávesnici hned vedle e. Manželce se takhle podařilo "upravit" v esemesce slovo med a známí se mohli utlouct smíchy.

V. Církva 17.3.2020 20:06

A já už se těšil že to je zase něco nového :)

V. Kučer 17.3.2020 21:40

Roušku nosím proto abych nenakazil já vás. Respirátor abyste nenakazil vy mě. Žádná ochrana není stoprocentní.

J. Vintr 17.3.2020 11:43

Teď jsem se dočetl, že naši tupí byrokrati už několik týdnů brání tomu, aby mohly koronavirus testovat i "necertifikované" laboratoře například ve výzkumných ústavech, které by mohly otestovat několik tisíc vzorků denně, zatímco kapacita těch pár oficiálně certifikovaných laboratoří je jen několik desítek vzorků. Nejspíš v tom hraje nějakou roli nekřesťansky vysoká úhrada od zdravotní pojišťovny, kterou si za toto testování účtují. Je to k zblití, že někteří lidé nedokážou přestat krást ani v této situaci.

R. Gramblička 17.3.2020 10:44

opět kvalitní a přínosný článek,

díky

J. Vintr 17.3.2020 10:34

To, že se nemoc diagnostikovala "jen" u necelých čtyř set lidí, ještě vůbec nevylučuje, že ten virus už v sobě nemá a nešíří ho dál třeba i o dva řády víc lidí. Takže se možná veškerá "karanténní opatření" vlády prakticky zcela minou účinkem. Jediné, co může každý udělat, je v maximální míře se vyhnout kontaktu s jinými lidmi. Což ovšem u velké části lidí prostě nejde, protože musí třeba chodit do práce. Takže nakonec jsme přes všechno hlavně v rukou dejme tomu přírody.

R. Gramblička 17.3.2020 10:45

Vzhledem k vysoké infekčnosti a dlouhé inkubační době je to dost možné

J. Krynický 17.3.2020 10:56

Což ovšem u velké části lidí nejde stoprocentně, ovšem i to omezení pomáhá.

Tedy VŠICHNI roušky, všichni usilovně mýt ruce, všichni omezit kontakt.

V. Petr 17.3.2020 10:13

Mnozí tvrdí, že dnes by nemohl být zaveden penicilín ale ani aspirin. Ty "náročné zkoušky" by neprošel.

Dnes je "kontrola" natolik důkladná, a podšprajcovaná zločinnými advokáty, že výrazně zpomaluje a zdražuje vývoj veškerých léků. Proto se nemocní zoufale snaží o zařazení do různých výzkumných a testovacích programů...

Penicilin byl v dostatečném množství poprvé připraven roku 1943. A už v půli roku 1944 byl masově nasazen v armádě...

R. Gramblička 17.3.2020 10:49

tady by hodně pomohlo, kdyby stát zvolnil podmínky testování ve stadiu klinických testů tak, aby dobrovolníci mohli být testováni, jakmile výzkumníci usoudí, že na to nastal čas. Dobrovolník by byl obeznámen s riziky, dostal by zaplaceno a podepsal by revers

J. Krynický 17.3.2020 10:53

Blíží se doba, kdy bude nutné znovu otestovat spoustu odmítnutých léků a místo jejich odmítnutí, protože u některých lidí mají nežádoucí účinky, zjistit, U KOHO mají nežádoucí účinky a jak to předem zjistit a podle toho budou následně léky předepisovány.

J. Jurax 17.3.2020 22:00

Jojo ... pamatujete Contergan?

J. Jurax 17.3.2020 21:58

Jenže testován byl dlouho předtím. Pokusné podávání penicilínu prokázalo jeho neuvěřitelnou účinnost už v roce 1941. Problémem byla výroba.

Počtěte si na https://web.archive.org/web/20130625084504/http://www.quido.cz/objevy/penicilin.htm

I. Polák 17.3.2020 10:09

Jen tak na okraj. Pamatujete na ten cirkus proti zavádění E-receptů!

Nebýt ereceptu jsme my 2 důchodci snad bez lékařské péče. Takhle nás všichni naši specialisté (že jich je...) obsluhují už 3. týden jen na dálku.

F. Hrabal-Krondak 17.3.2020 9:48

Přežili-li jsme 40 letou karanténu bolševickou, přežijeme i tuto... hlavně se nespoléhat na Burešovo garance zázraku.

Dneska dělám další várku cibulového kompotu - červená cibule naložená v láku - jako součást prevence / posílení imunity .... Základem zdravé výživy a prevence nemocí je – namísto drahých multivitamínů a citrusů (nezřídka nahnilých, nedozrálých či vysušených) – "Svatá trojice": cibule (červená), česnek a kvašené zelí. To je pak dobré doplnit komplexem "10K" (kardamom, klanopraška, koriander, kumina, kozinec, kurkuma, konopné semínko, kustovnice, kefír a především kimči )! Případně se též uplatní aronie, guarana, rakytník, vrbovka a echinace. DOPORUČUJI: https://ferozdravi.blogspot.com/

K tomu poznamenám, že normální člověk by měl mít doma aspoň 2-týdenní zásobu základních potravin přinejmenším v době chřipkové epidemie (to se netýká jen pandemie).

V. Petr 17.3.2020 10:07

A ještě k tomu přidat doporučení iránského ajatoláha a omývat si řitní otvor fialkovým olejem...