30.9.2022 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
EW 6.9.2008 23:08

Re: Re: a to se právě děje

Soucasnemu zapadnimu svetu, chtel jste rict, ne? Cinani tento pesimismus nad vedou nesdileji, napriklad.

EW 6.9.2008 23:06

Re: Re: Doufat muzete. Hlavne to chce nevnimat!

Kolektivy ne, ale jednotlivci ano, a to dokonce v mainstreamovych mediich. Jako ze popirani cloveciho vlivu na otepleni by se melo trestati jako popirani holocausty. Nebudte az takovy optimista, Juro...

EW 6.9.2008 22:58

Re: pozór

No co,  dojiciho kozla meli i v Indii -  v indickem vedeckem casopise ve tricatych letech  nejaky chlapek tam popisoval pripad dojiciho kozla a dodal i analyzu mleka.

Kim 3.9.2008 1:09

Re: Profesor president a akademik Lysenko

Veškrna není a nebude profesor....

dan 29.8.2008 22:19

Re: Re: Re: Re: Politizace vědy jistě není dobrá

No oni také např. vytvořili podmínky i Galileovi. Ňa vysvětlenou: Spis ve kterém prokázal platnost heliocentrismu napsal Galilei na osobní objednávku tehdejšího papeže, který si i vymínil, že do spisu bude v tomto smyslu zasahovat (měl také i astronomické vzdělání, takže to šlo) , tenhle spis pak Galileimu vydali na tehdejší dobu neskutečným nákladem 40 000 výtisků. No a pak teprve přišlo ono známé obvinění, vyšetřování a nakonec i odsouzení (jeho vězení byla ovšem luxusní rezidence, nikoli nějaká kobka) . Proč tahle dvojakost je otázka, nejpravděpodobněji ale šlo o skrytý boj mocenských center v církvi, v němž Galilei figuroval jako prostředek.

Michal Pokorný 28.8.2008 13:10

Jarovizace se používá dodnes

Jarovizaci používají zahradníci dodnes k předklíčení semen. Z toho je vidět, že nikdo z vás neviděl zahradu ani z vlaku.;-D

Magor Milda , Mgr. etc. 28.8.2008 7:41

Re: Re: LYSENKO

Neprodají Rusové, koupíme jinde, platíme, jako každý jiný. V r. 1947 to byl politický úkol, aby se zabránilo Marshallovu plánu, bylo na Ukrajině zabaveno obilí, kterého i tam byl nedostatek a bylo vyvezeno do Československa. Za to ovšem Československo dodávalo uran, nechalo si demontovat skoro veškerý transportovatelný průmysl a začínalo od podlahy. Zůstaly nám pouze prázdné tovární haly. Změna přišla se studenou válkou, u nás začala znovu válečná produkce a produkce pro ruské odběratele.

Jakub S. 27.8.2008 23:59

Re: LYSENKO

Kristovy rány, vole. Vždyť se za ni řádně platí, ne?! Takže je to  o b c h o d ! Ne jakási milosrdná  p o m o c .  Jako v sednačtyrycátém!

Emil XX 27.8.2008 22:57

Poněkud se pletete

Stalin by nikdy něco takového nepřipustil ve vojenském vývoji, kde soudruh Berija v co největším množství dodával soudruhovi Kurčatovovi vše, co dokázali jeho špioni zjistit o výsledcích práce prohnilých buržoasních vědců v Los Alamos i jinde.

xxx Kubeš 27.8.2008 22:57

Autorovi článku

R^

Milan 27.8.2008 22:28

Blbost

Joschka Fischer, že je spolkovým ministrem zahraničí? Chlapče ty jsi zaspal!

Rudolph 27.8.2008 21:43

Ale proč nadávat?

Ale proč nadávat? Jak vás znám, třeba by vás to zajímalo. Zkuste se prokousat Lorenzem. Je těžkej a jestli mi to hodíte na hlavu, nebudu vám to mít, přísahám, zazlé :-) Ale jestli jste přemýšlivej ... uvidíte. (Pro místní antisemity: Lorenz byl Rakušák jak poleno, strávil velmi nepříjemnou část  života v ruském zajetí jako vojenský psychiatr ;-)

Originál: Vergleichende Verhaltensforschung: Grunlanden der Ethologie. Vydal to Springer 1978 a myslím, že to vyšlo i v anglické mutaci. V češtině ISBN 80-200-0477-7.

Přeji vám pane Kanuku pěkné počtení. ;-) I mean it .

Rudolph 27.8.2008 21:30

Zpomal, frajere :)

Čmejrková je poměrně kánon a já mám už dost těch boháčů, kteří sem tahají ty móresy z angličtiny, kde spelling je záležitost snobů. Tak kurňa buďto ty pravidla máme, nebo se na ně vyééreme. Ale musíme to říct jasně. A byl jste to Vy, Kanuku, kdo ho napadl (a seknul jste se). Tak nepomlouvejte český pravopis. Vřelé díky.

lerak 27.8.2008 21:30

!!!

teď mají rusáci jiné starosti, ato jak si rozšířit mírovými tanky své území na úkor jiného. Pěkně po komunisticku. svoloč.

zubr 27.8.2008 21:09

LYSENKO

Ruská věda vám nesedí,však se dočkáte jak v roce 46 a dopadne to s vámi jak v roce 48.Kdyby nám  neposílali naftu,tak do dneska jezdíme na dřevoplyn a Šumava je bez stromů.

eix 27.8.2008 20:41

Nenavážejte se do sovětských vědců,

je známo, že dokázali např. vypěstovat brambory, které se škrábou samy tím, že zkřížili brambory s blechama. Prosté a geniální. Nejlépe popsal sovětskou vědu Karel Kryl zde: http://www.lyricon.net/texty-pisni/karel-kryl/karavana-mraku/darwin

peak 27.8.2008 20:40

Re: Profesor president a akademik Lysenko

Hlavními pachateli Deutsche Physik byli Johannes Stark a Philipp Lenard. H. A. Lorentz s tím neměl nic společného, ostatně to byl Holanďan.

Kanuk 27.8.2008 20:08

Re: Re: Lysenko nebo ne-Lysenko?

No, možná že máte pravdu, možná že ne, Protože tomu nerozumím, tak se nehádám. Ale určitě jste mne nepřesvědčil. Klidně můžete napsat, že proto jsem blbej. Ale z důvodu výše uvedeného mi to bude šuma fuk.

pavlik 27.8.2008 19:56

Re: a to se právě děje

jenže právě tohle je taky jeden z politických názorů. Každopádně, pokud je situace tak vážná, jak tvrdí klimatologové, pak by bylo jediným logickým východiskem odejít od fosilních paliv a nahradit je atomovou energetikou. Nemám nic proti šetření zdroji, ale zatím se to nějak nedaří. Připadá mi, že atomová energetika je přece jen menší zlo, než globální klimatická katastrofa.

Takže pokud bychom k vědeckým výsledkům klimatologů přistoupili opravdu zodpovědně, tak bychom místo nesmyslného boje o fosilní zdroje mohli trochu změnit technologii ...

Současnému světu zoufale chybí víra, že z problémů ve kterých jsme existují mírová východiska výhodná pro všechny, to je škoda. A přitom ta východiska existují a nejsou to žádné až tak převratné věci, tyto informace a technologie jsou dnes již dostupné (množivé reaktory, plánování rodiny).

Schumacher 27.8.2008 19:56

Je to paradox, ale bývalo by prospěšnější, kdyby se vědci místo rebélií drželi oficiální ideologie.

Nadšená podpora kdejaké pitomosti místo její vyvracení za cenu i ztráty života, by urychlilo ekonomické ztroskotání režimu. Oni poctiví vědci tak paradoxně nasazovali život za "vědeckou" pravdu a tak režimu prodlužovali život. Chápu, že věda pro ně je smyslem života a mnoho z nich bylo, a je, jak to bývá, politicky i v reálném životě naivních. Snad bylo možné dělat dvojí výzkum, jeden na podporu oficiálních teorií a druhý skutečný, pod záminkou potřeby vyvrácení antirevolučních idejí......Z toho plyne poučení, že chcete-li zničit nebo oslabit protivný systém, nenapravujte ho, ale nadšeně a se vší důsledností podporujte a rozvíjejte kdejakou úředně hlásanou pitomost....

pavlik 27.8.2008 19:46

vlastně bychom měli Lysenkovi postavit pomník,

vždyť on vrhnul tehdejší sovětskou vědu o takových15 let nazpět. Nebýt Lysenka, kdoví jak by to s námi dopadlo ...

Kanuk 27.8.2008 19:45

Re: Re: Ale dožil jste se, pane Bakalo.

No, ono to DDT působilo v přírodě dost paseku, když je hladovci farmáři začali používat proti škůdcům obilí. Ale to jsou Američani. Ode zdi ke zdi.

Kanuk 27.8.2008 19:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lysenko nebo ne-Lysenko?

Správně, ale nechtěl jsem to roztahovat.

Kanuk 27.8.2008 19:06

Re: pozór

Co je na tom divného? Když 60ti letá bába může mít dítě, tak proč by samec nemoh mít mlíko? Ty žlázy tam má. A pokud vím, tak se i stává, že mužskému narostou prsa, bez jakéhokoliv zákroku.

m.l. 27.8.2008 17:09

Už jste se dožil...

Přesněji řečeno to nikdy nepřestalo, jen předmět a cíle se mění. Ekologie, klimatologie, energetika (i když to není vědecký ale technický obor) atd.

josef krouman 27.8.2008 16:57

a to se právě děje

politicky jsou vnucovány hypotézy o změnách klimatu a aniž byly ověřeny slouží k prošustrovávání obrovských prostředků - biopaliva, větrníky atd.

kurbet 27.8.2008 15:55

pozór

Nepodceňoval bych sovětskou vědu a její akademiky.V zemi kde zítra již znamena včera je možné vše.Pamětníci si jistě vzpomenou(a nedávno tento případ vysílala i ČT),že se sovětským vědeckým soudruhům povedlo rozdojit i kozla!Proč by v době kybernetiky a počitačů se jím nepovedlo např. i rozdojit muže?To bude panečku objev,něco jako v 19 stoleti parní stroj.

Magor Milda , Mgr. 27.8.2008 14:34

Re: Wiener se rozmáchl a vzal kybernetiku

Průkopník kybernetiky byl Solodovnikov. Jeho teorie regulace je platná dodnes, bez Ukrajinské Akademie Věd a jejich teoretiků by Rusové nikdy nedokázali vystřelit raketu. Sacharov, dříve Süssmann byl fyzik, který však pochopil dosah svého výzkumu a snažil se něco napravit, podobně jako Alfréd Nobel. Alfréd Gore by to měl také zkusit, na pokání není nikdy pozdě!

Magor Milda , Mgr. 27.8.2008 14:29

Profesor president a akademik Lysenko

mají podobné základy. Jde o spojení něčeho, co se chce nazývat ' vědou' s politikou. Tohle spojení nikdy nefungovalo, naopak, politika vždy příliš chytré a schopné vědce potírala. Od Galilea po Koperníka a mnoho dalších, třeba i ' německá ' fyzika Lorentze nebylo nic jiného, než politické spory.

MUDr Jiří Kilian 27.8.2008 14:02

Re: Re: Re: Re: Ale dožil jste se, pane Bakalo.

a zatím si přehrajte

http://www.youtube.com/watch?v=WxIN0fHxTMw