16.7.2020 | Svátek má Luboš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Strop 27.5.2020 9:07

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32408070/?from_term=%28Hydroxychloroquine%29+AND+%28Zinc%29&from_sort=date&from_size=200&from_pos=2

https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/1743-422X-2-69

V teto chvili bude urcite nejlepsi par mesicu pockat, az se trochu zacne oddelovat zrno od plev (i kdyz co se tyce MOA je to vzdycky trochu bez zaruky).

K. Wágner 26.5.2020 18:02

Světová zdravotnická organizace (WHO) z bezpečnostních důvodů dočasně zastavila testy léku hydroxychlorochin, který rád doporučuje americký prezident Donald Trump. WHO se ke kroku rozhodla na základě studie nedávno zveřejněná v prestižním časopise The Lancet, podle níž by lék mohl některým pacientům s covidem-19 uškodit.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/who-trump-antimalarikum.A200526_123055_zahranicni_jhr

K. Wágner 31.5.2020 18:39

„Několik studií jasně ukazuje, že potenciální přínos hydroxychlorochinu pro pacienty s covid-19 je naprosto nevyvážený s jeho riziky,“ řekl pro Lidovky.cz profesor Vladimír Černý, předseda České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. „Zahraniční studie ukazují, že u pacientů, jimž byl hydroxychlorochin podáván, dochází k vyššímu výskytu úmrtí,“ doplnil.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/hlavni-lek-proti-viru-v-cesku-konci-pro-pacienty-ma-zavazne-vedlejsi-ucinky.A200526_201723_ln_domov_tmr?

J. Ganaur 20.5.2020 13:22

Pandavirus ukázal to, co známe už od Andersena.Hrají si na bohy, ale neumějí nic.Hlavně chceme prachy.Všichni, farmacie, lékaři .....

V. Halašta 20.5.2020 11:32

Mno, on ten hydroxychlorochin je stále uveden i v odkazovaném doporučeném postupu SIL.

K. Wágner 20.5.2020 12:03

A proč by nebyl? V nemocnici jste v péči lékařů, kteří sledují vývoj Vaší nemoci a všechny (i ty vedlejší)účinky Vám podávaných léčiv.

Hydroxychlorochin podávat pacientům s Covid-19 přece nikdo nezakázal. Dokud nebude lék s téměř 100% účinností, bude se zkoušet celá řada léčiv, které mohou napomáhat léčbě, nebo alespoň pacientům významně ulevit.

F. Houžňák 20.5.2020 18:16

I ten Trump je v péči lékařů ...

K. Wágner 20.5.2020 11:25

V Číně je tocilizumab používán k léčbě pacientů s nemocí COVID-19 při těžkém poškození plic a při vysokých hladinách IL-6 (interleukinu 6). V řadě evropských zemí je v současné chvíli tocilizumab schválen také pro experimentální použití pro pacienty s pneumonií v důsledku závažného průběhu onemocnění COVID-19. Předpokládaným mechanismem účinku je možné zmírnění zánětlivé reakce v plicích související s uvolněním IL-6. Terapeutický potenciál látky tocilizumab byl také porovnáván s látkou sarilumab oproti standardní péči v nezaslepeném klinickém hodnocení v Dánsku a Francii.

J. Šrajer 20.5.2020 9:53

Jestli nevěříte stříbru, podívejte se sem http://kolumber.com/Ag_story.php Stříbro je velmi starý a osvědčený prostředek na léčení mnoha nemocí, od hyperplazie prostaty až po srdeční arytmii.

F. Houžňák 20.5.2020 11:37

Ale jo, věříme stříbru.

J. Šrajer 20.5.2020 9:06

Dobrý den.

Mám jedno řešení, které je téměř neuvěřitelné ( zdánlivě). Z vlastní zkušenosti: Asi 4 roky jsem trpěl chronickým zánětem pravého ucha. Lidově řečeno, rostla mi tam houba a hrozilo že rozleptá kost a dostane se do mozku. Momox, cyloxin, omeprazol pouze stabilizovaly ale neléčily, uvožovalo se o operativním zákroku. V březnu přišla pandemie. Jak se chránit? Pátral jsem a objevil stříbro - koloidní stříbro 25ppm/1000ml za 300Kč.

Nalil jsem si ho do rozprašovače a začal stříkat do nosu a úst. Světe div se. Po měsíci jsem začal na ucho slyšet a při kontrole na CT a audiometrii bylo potvrzeno, že je houba pryč. Po čtyřech letech a jednom měsíci používání stříbra. A zde se nabízí představa: Nalít stříbro 25ppm/1000ml do aerosolového vyvíječe a inhalovat, jak preventivně, tak při léčbě koronaviru. Myslíte že by si stříbro neporadilo, když dokáže zlikvidovat i zlatého stafylokoka na který nezabírá ani meticilin?

Ostatně, kosmonauti si ho vozí do vesmíru jako širokospektrální antibiotikum a dezinfekci.

F. Houžňák 20.5.2020 9:14

A zkoušel jste si to koloidní stříbro taky stříkat takříkajíc z druhé strany? To prý taky pomáhá.

J. Jurax 20.5.2020 18:00

No jo, hemeroidy jsou sviňa věc ...

F. Houžňák 20.5.2020 8:33

Pane Wágnere, jak se zjistilo, tak hydroxychlorochin (HCQ) je účinný pouze v první fázi onemocnění, kdy brzdí rozvoj nemoci resp. množení viru, mechanismus si nepamatuji. Ve fázi rozvinuté nemoci, tedy pneumonie, už neúčinkuje. Když tak jízlivě píšete o "Trumpově zázračném léku", tak byste si tohle měl zjistit a do svého článku taky napsat, a ne se jenom po někom vozit a zesměšňovat ho. Hledat v intěrnetu zjevně umíte, tak si to najděte.

H. Paculová 20.5.2020 9:06

To nic nemění na tom, že lék není zázračný (a podle původní francouzské koncepce se neaplikuje hydroxychlorochin samotný, ale v kombinaci s antibiotikem, přidání azithromycinu k hydroxychlorochinu bylo významně účinnější pro eliminaci virů "v první fázi onemocnění". Původní studie tedy hovoří o kombinaci dvou léčiv).

Ale jak se Vám líbí ta Trumpova aplikace dezinfekce do žíly ?

F. Houžňák 20.5.2020 9:13

Že se jedná o lék "zázračný", tvrdí jenom takoví jako jste vy, co blábolí jako primitivní papoušci o "Trumpově aplikaci desinfekce do žíly", aniž by byli schopni si ověřit, jak to ve skutečnosti je a bylo.

K. Wágner 20.5.2020 9:46

Pane Houžňáku, při vší úctě, jde mi hlavně o to, že hydroxychlorochin rozhodně není „zázračný lék“, jak ho prezentoval D. Trump, nemluvě o tom, že vysoké dávky hydroxychlo-rochinu, podávané pacientům s Covid-19, mají nežádoucí účinky. Je pravda, že prezident Donald Trump sám hydroxychlorochin užívá jako prevenci proti nákaze novým koronavirem, i když mu to lékaři (!) nedoporučili. Užívat hydroxychlorochin jako prevenci ale nedoporučoval ani prof. Didier Raoult, jehož malá studie a následná propagace tohoto přípravku prezidentem spustila ve Spojených státech boom hydroxychlorochinu. Já osobně se domnívám, že v počáteční fázi onemocnění Covid-19 bude účinnější širokospektrální antivirotikum Favipiravir (Avigan, T-705). Ale mohu se mýlit. Nikdo z nás není neomylný...

F. Houžňák 20.5.2020 11:31

Ale ano, jistě, tohle antimalarikum je nepříjemné, a jako prevence nikdo neví, jestli funguje, to si holt musí DT rozhodnout sám. Chtěl jsem jenom poukázat na to, že vám v článku, podle mě dobře udělaném, informace o (víceméně prokázané) účinnosti HCQ na počátku infekce oproti jeho neúčinnosti při rozvinutém klinickém obrazu chybí, což mu jaksi - při současně používaných formulacích o těch francouzských studiích a DT - ubírá na věrohodnosti a dává mu to jakýsi přídech neserióznosti, tedy IMHO. Nejsem ani lékař, ani virolog, jsem jenom prostý mikrobiolog a chemický inženýr, a tak nemám názor na to, jestli je účinnější to či ono a kdy. Jenom bych opakoval, že vám to tam prostě chybí a to ve spojení s tónem dotyčných partií článku není dobře, tedy opět IMHO. Nic ve zlém.

K. Wágner 20.5.2020 11:45

Pane Houžňáku, pokud jde o využití HCQ při léčbě Covid-19, byl jsem u nás jeden z prvních publicistů, který na tuto možnost upozorňoval.

Můžete se přesvědčit zde:

https://karelwagner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=747871

F. Houžňák 20.5.2020 11:56

No, vidíte, tam to máte. Kdybych nezastával názor, že autorům se nemá kecat do toho, co si do svých článků napíšou, řekl bych "A proč jste to tady tedy proboha nezmínil?". Děkuji. A máte někde nějaký ten odkaz na DT, jak označuje HCQ za miraculous či podobně?

F. Houžňák 20.5.2020 11:37

Mimochodem, vy máte někde odkaz na to, že DT presentoval HCQ jako "zázračný lék" - tedy wondrous, miraculous, prodigious ap. ? Jak tak jeho řeči znám, nechce se mi tomu věřit. Byl byste tak laskav? Děkuji.

P. Moravčík 20.5.2020 9:25

Azitromycín neúčinkuje na vírusy, zabraňuje len sekundárnej bakteriálnej superinfekcii.

K. Wágner 20.5.2020 11:53

Myslím že je ještě trochu jinak: 17. března byl na stránkách International Journal of Antimicrobial Agents publikován článek „Hydroxychlorochin a azithromycin jako léčba COVID-19: výsledky otevřené nerandomizované klinické studie“. V této studii, jak je řečeno v jejím závěru, bylo prokázáno významné snížení virové aktivity. Přičemž přidání azithromycinu k hydroxychlorochinu bylo významně účinnější pro eliminaci virů.

P. Moravčík 20.5.2020 13:16

Možné to asi je, azitromycín ovplyvňuje fsgocytózu v kladnom smere (ak si to ešte dobre pamätám). Takže nejaké vedľajšie účinky by som nerozporoval. Imak jeho účinok je v blokovaní proteosyntézy u baktérií, a pochybujem, že by mohol mať aj podobný antivírusový efekt. Ale možno má doteraz nepoznané vlastnosti (aj keď o tom silne pochybujem - ATB môžu síce mať súčasne aj antiparazitárne účinky, s antivirotickým efektom som sa za mojich čias nestretol).

E. Lukavská 20.5.2020 11:12

Lék není zázračný, ale zatím je jeden z nejúčinnějších. Prof. Didier Raoult měl se svou léčbou 5x nižší úmrtnost pacientů než měli v Paříži a okolí. Navíc ty studie, které přišly s "objevem", že plaquenil (hydroxychlorochin) nefunguje, jsou lživé, protože lék byl při nich podáván pacientům ve vážném stavu, kdy plaquenil už nefunguje. Zjevně šlo o to, prof. Raoulta profesně poškodit. Plaquenil podaný v počáteční fázi covidu likviduje do 5-6 dnů virovou nálož a zbytek dokončí azytrhomycin a zinek. Prof. Raoult byl věrný přísaze a pacienty léčil tím, co se ukázalo jako účinné na rozdíl od francouzské lékařské lobby napojené na farmaceutické firmy, díky které umřelo ve Francci cca 30000 nemocných. Plaquenil je levný lék (ne léčbě tedy nelze vydělat miliardy), který se prodával bez receptu až do pandemie a na světě ho užívaly stamilióny lidí bez vedlejších účinků, a to až do doby pandemie, kdy se zázračně "objevily", a kdy to začala papouškovat zaprodaná média včetně těch českých. Prof. D. Raoult je světová epidemiologická a virologická špička, zakladatel a ředitel nemocnice specializující se na infekční nemoci v Marseille. Na podporu jeho léčby proběhlo ve Francii několik petic. Trumpovo přiznání, že bere plaquenil, bylo pro média opět skvělou příležitostí udělat z něho neskutečného blba. Ale on je chytřejší než většina těch šmoků, co něm píše.

F. Houžňák 20.5.2020 11:33

Tak nějak. Takhle bych to napsal, kdybych to uměl.

K. Wágner 20.5.2020 11:40

Ještě lacinější by měl být nízkonákladový famotidin (u nás Famosan), u kterého právě probíhá studie, jak se o tom mluvilo v minulém článku. Čeká se na to, co ukáže randomizovaná studie z klinického hodnocení této léčivé látky, jejíž výsledky jsou netrpělivě očekávány nejen odborníky, ale i širokou veřejností.

P. Krasny 20.5.2020 13:37

Skvěle napsáno.

P. Krasny 20.5.2020 13:36

Tleskám Vaší snaze, ale lidi postižené TDS nedokáže vyléčit nikdo.

P. Strop 27.5.2020 0:22

Pokud by nekoho skutecne, v kontextu zajimalo “Jak je to s tou léčbou covid-19” pak bych doporucoval zkouknot prilozene odkazy. Je to sice ponekud delsi, bez ponekud nahodileho vyberu, bez edukacnich odbocek, neni to ani o D.Trumpovi, ale je to velmi informativni. Zda se, ze zazracny lek neni zatim zadny.

COVID-19 Disease Treatments Coronavirus Today https://www.coronavirustoday.com/covid-19-treatments

Treatment of Coronavirus Disease 2019 (COVID-19): Investigational Drugs and Other Therapies (Medscape) https://emedicine.medscape.com/article/2500116-overview#showall

Pipeline: Investigational Therapies for COVID-19 ; MPR April 13, 2020 Diana Ernst updated 4/19 https://www.empr.com/home/news/drugs-in-the-pipeline/pipeline-investigational-therapies-for-covid-19/

Investigational Drugs in the Pipeline for COVID-19 ; J. Gershman, May 12, 2020 Volume: 164 Issue: 5 May COVID-19 Disease Treatment News https://www.drugtopics.com/clinical-news/investigational-drugs-pipeline-covid-19