6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

VĚDA: Infekční chorobě je svět malý

Epidemie eboly přiměla v polovině července Světovou zdravotnickou organizaci, aby v Demokratické republice Kongo vyhlásila stav hrožení veřejného zdraví mezinárodního významu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novák 16.8.2019 18:47

?

"Epidemie eboly se netýká jen rozvojových zemí, ale nás všech. Řešit její příčiny by tak měl i Západ"

Jak jste, autore, přišel na to, že epidemie eboly se týká všech, kromě

rozvojových zemí?

R. Lávička 16.8.2019 15:44

Země se brání proti přemnožení

J. Vintr 16.8.2019 12:09

Zřejmě ta myšlenka

že "by bylo nejlepší, kdyby epidemie vypukla v nějaké rozvinuté zemi" napadla ještě další lidi a tak se nám tu ebolu snaží dovézt do Evropy. Zatím neúspěšně, ale jednou se to určitě podaří.

D. Rajninec 16.8.2019 10:13

Už mi to je ľahostajné !

Dokedy to nezačnú riešiť domáce vlády a budú žobrať o pomoc , ale iba preto aby ju rozkradli , zdefandovali netreba nad tým plakať .

Vláda v kongu to tak chce a prosím , nazasahujme do jej kompetencii!

V. Novák 16.8.2019 10:01

Proč vnucovat pomoc tam, kde o ni nikdo nestojí

a pomáhající kamenuje?

Řešením je izolace a karanténa při návratu pro ty, kteří se museli nebo "museli" do izolovaných oblastí vypravit. Ebola se projeví do několika dní, ani by nemusela být karanténa 40denní...

Na druhou stranu se divte, že domorodci nedůvěřují lékařům, když CIA využila lékaře a očkování při hledání UbL.

J. Schwarz 16.8.2019 9:28

Západ trpí

schizofrenií. Na jedné straně chce za každou cenu "zachraňovat klima" a kvůli téhle záchraně převést lidi na veganství a zakázat jim automobily, na druhé zachraňuje každého dalšího člověka ať to stojí co to stojí. Přitom je jasné, že být na Zemi pouhá miliarda lidí jako před dvěma sty lety žádný problém s "klimatem" by neexistoval a to ani tehdy, kdyby se ukázalo že oteplování je čistě přírodního charakteru. Na druhé straně pokud poroste počet lidí na Planetě, pak mohou jíst jen salát a sóju, jezdit na kole a pít sójové latté slámovými biologicky rozložitelnými brčky a stejně tu nebude k žití...

K. Janyška 16.8.2019 9:21

Západ není jednotně myslící a jednající osobou,

antropomorfisto. Mimochodem, na takové věci jsou jen a výhradně příslušní specialisté, ne každý, kdo má v zadku díru... Dzp.

V. Šedivý 16.8.2019 9:18

Proč ničit regulační mechanismy?

Ebola zabíjí rychle - i ta nejjednodušší karanténní opatření tedy mají dobrou šanci ji zastavit.

Nestálo by náhodou za úvahu, zda nejsou prostředky na podobné výzkumy zbůhdarma z okna vyhozené? Nebylo by pro nás (Evropa, severní Amerika) výhodnější naopak nechat Ebolu pracovat? Rizika jsou minimální, možné přínosy vysoké.

J. Gutvirth 16.8.2019 8:01

poněkud jen povrchní - jsou nějaké dobré otázky?

Návrh dobrých otázek:

1.Proč je to takový požár "TAM" a proč je nenakažlivá "Tady"? (Myslím třeba Ebola. Víte o nějaké epidemii v rozvinutém světě u nás? -Ne.)

2. Jakou představu o světě a svém místě v něm mají lidé, kteří jdou léčit tam, kde je za to kamenují?

3. Je nějaké řešení poměrů na místě kromě podpory? A jaký by měl být výsledek?

J. Jaroš 16.8.2019 8:33

Re: poněkud jen povrchní - jsou nějaké dobré otázky?

Odpověď hledejte u pana Kiplinga.

J. Lepka 16.8.2019 7:46

Podobnost s hraboši na jižní Moravě čistě náhodná.

Lidstvo je jako živočišný druh brutálně přemnoženo a i když se Matka příroda (či Bůh nebo Věčný hybatel) snaží s péčí řádného hospodáře naše řady zredukovat, furt jí někdo háže klacky pod nohy, politici, vědci, církevní hodnostáři. Kardinální otázka do budoucna : redukce počtu obyvatel naší planety o cca 5 000 000 000 je

A) šlechtitelsko - chovatelský záměr

B) genocida

C) statistika

A docela mě mrazí v zádech, když si uvědomím, že se naši potomci budou muset popasovat s magory, kteří si jednu variantu vyberou a budou se snažit jí naplnit.

J. Schwarz 16.8.2019 9:33

Re: Podobnost s hraboši na jižní Moravě čistě náhodná.

No, tak zatím se "popasovávají" s magory, co se snaží počet lidí za každou cenu zvětšit - teda pokud mají správnou barvu kůže, sexuální orientaci, případně "gender". Mimochodem netuším, je-li možné a jak "zachránit Planetu", ale Evropa by se zachránit dala - my se tu excessivně nemnožíme a tak by stačilo bránit hranice a nepouštět sem přebytky ze zemí, kde se množí jako králíci.

S. Sedlák 16.8.2019 3:33

Od biologa bych čekal,

že bude rozlišovat pojmy jako jsou viry a mikrobi

V. Novák 16.8.2019 14:40

Re: Od biologa bych čekal,

"mikroby (předmět zájmu mikrobiologie) jsou tedy nejrůznější mikroskopické živé organismy, například jednobuněčné měňavky, bičíkovci, mikroskopické řasy, „klasické“ bakterie, sinice i tzv. archaea (dříve archeobaktérie), mikroskopické houby, ale také viry"

(https://is.muni.cz/el/1411/podzim2012/BKUM011/um/BKUM_1.txt)

J. Dlouhy 16.8.2019 2:55

Otazka

Jak je tedy mozne, ze se miliony migrantu z Afriky a Stredniho vychodu, prichazejici do Evropy, nepodrobuji lekarske kontrole?

R. Langer 16.8.2019 9:10

Re: Otazka

Protože to je součást plánu Zelených sedmilhářů k redukci obyvatelstva na Zemi. Stejně jako jimi podporované antivax kampaně a podobné praktiky vedoucí ve finále ke genocidám. Ale tomu vlastně nevěřte, jak by vůbec mohl někdo soudný něčemu takovému věřit? ;-)