27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka 21.9.2007 14:30

Roman Šula

Zdravím pana Šulu a přeji si, ať nadála prudí zelené všech odstínů. Jirka .8-o

R&M 13.9.2007 12:01

Selsky rozum

Je vlastne jedno nastane-li globalni otepleni, globalni ochlazeni nebo nic.

Lidstvo je treba necim strasit, aby podalo vetsi vykon.

kejki 28.9.2007 0:04

Re: Selsky rozum

Daňový.;-)

eolo 10.9.2007 16:54

A znáte tenhle?

 A znáte tenhle?  Bílý osadník seká dříví na zimu a jede kolem indián mumlajíc "bude tuhá zima..."

Osadník druhý den přiveze množsví dřeva a zvýší úsilí ,indián jede zas kolem a mumlá ,"bude tuhá,velmi tuhá zima.." Osadník padajíc únavou ještě zvýší úsilí.Indánova glosa " bude velice,velice tuhá zima.." jej osmělí k otázce. "jak to víš indiáne,že bude tak tuhá zima?"Bledá tvář sekat mnoho dříví ,bude tuhá zima..........!"

A Ac 7.9.2007 20:43

Roman Sula by mel vzhlednout tyhle grafy

a mozna mu pak bude vse jasnejsi:

http://www.dartmouth.edu/~floods/index.html - dokumentujici narust poctu zaplav v globalu a

http://nsidc.org/news/press/2007_seaiceminimum/images/20070904_augtrend.jpg - dramaticky ustup ledu v Arktide a pokud to nestaci, krasne obrazkove "review " zde:

http://tamino.wordpress.com/2007/09/05/graphic-evidence/

debatovat o tom, ze (jakekoli) modely nejsou a nikdy nebudou na 100% presne snad inteligentni clovek nebude....

chytrý horák 7.9.2007 22:46

Re: Roman Sula by mel vzhlednout tyhle grafy

Kdybys nebyl tak zjevně momentálně zaostalý, musel bych tě pokárat, že jsi nečetl pozorně.:-)

A Ac 8.9.2007 16:41

Re: Re: Roman Sula by mel vzhlednout tyhle grafy

Nu, ja sem to ani necetl :-)

na hovadiny nemam cas ;-)

Carpe Diem 18.9.2007 23:03

Re: Roman Sula by mel vzhlednout tyhle grafy

Potopy na nás občas pošle Bůh. Nejhorší byla ta v roce 4000 př.n.l., kdy musel Noe přistát na hoře Ararat. Teď jsme nějaký hodný.

kejki 28.9.2007 0:06

Ty bys mohl shlédnout jiné

a nevytahovat se svou arogancí. Ještě není takové teplo, aby se Šumavě pěstovala vinná réva, jako před 400 lety.;-O

Alois 4.9.2007 23:50

Víte někdo, s jakou přesností se měřila teplota vzduchu před sto lety?

Víte někdo, s jakou přesností se měřila teplota vzduchu před sto lety? Pokud to bylo + nebo - 0,5 stupňů, nezbývá než počkat dalších 100 let na výsledky měření.

Roman Šula 5.9.2007 0:00

Re: Víte někdo, s jakou přesností se měřila teplota vzduchu před sto lety?

Tak to je ten nejmenší problém, rtuťové teploměry jsou docela dost přesné už dost dlouho, jediným problémem výroby je dodržení stejného průměru trubice, na což stačí kus drátu. Pak stačí kalibrovat 0°C a 100°C a rozdělit na sto stejných dílků. A i okem pak odečtete teploty s přesností na 0,1°C. Nejdůležitější je přesná kalibrace, ta může být někdy problematická, hlavně bod varu vody.

mobrules 7.9.2007 9:17

Re: Re: Víte někdo, s jakou přesností se měřila teplota vzduchu před sto lety?

Problém nemusí být jen v teploměru nebo metodice. Ale jedná se také o lidský faktor - věříte všem údajům? Věříte stejně údajům z Klementina jako z Afriky, ze Sibiře atd.? Jaký vliv má aglomerace?  

matér 4.9.2007 22:49

A co takhle přiznat si že OBĚ strany sporu můžou mít pravdu?

Myšlenka je to jednoduchá, ale pro zaslepené fanatiky nepřijatelná:

Z důvodů zatím nepotvrzených se momentálně (asi periodicky) otepluje zemské klima. Pochopitelně roztávají ledovce, trochu se někde zvedá hladina (což neprospívá lidem), jinde klesá (což neprospívá lidem),  je víc velkých bouří a víc následků pro lidi. A nejspíš s tím nic nenaděláme,  takhle to bylo po miliony let, a jestli za to může sluneční aktivita nebo cokoli jiného, nad tím si můžou páni vědci lámat hlavu. 

Není však jediný rozumný důvod tomu ještě pomáhat tím, že si přitápíme sami a zvyšujeme koncentraci metanu a CO2 v ovzduší. Takže bychom měli méně spalovat fosilní paliva, méně pěstovat rýži a snížit početní stavy dobytka. JENŽE.  Nahradit fosilní paliva jadernou energií nám zakazují zelení (xakru marně uvažuju kdo je vlastně platí), omezit rýži skot a brav zakazují všichni levičáci (protože by se to týkalo hlavně Asie a jiných rozvojových regionů), tak holt nezbývá než omezit nebo něčím nahradit naftu plyn a uhlí. Proti tomu protestují jen zlí bílí muži, kteří se ptají A proč rajcenkrecht jen my, když tzv. rozvojové země na to kašlou? Takže přesvědčit VŠECHNY aby se trochu omezili,  nad tím si můžou páni politici lámat hlavu. 

A ne aby se pořád jenom hádali chytří s mocnými kdo má tu jedinou svatou pravdu.

Roman Šula 4.9.2007 23:20

Re: A co takhle přiznat si že OBĚ strany sporu můžou mít pravdu?

Samozřejmě že můžete pravdu, ono je to zlatá střední cesta. A já se k tomu v podstatě i takto stavím.

Kdo platí zelené? Co se týká Evropy, a hlavně Německa (podle kterého ale kopírují bezhlavě vše naši zelení), tak s ohledem na to, jak protlačují skoro přes mrtvoly plynové elektrárny bych to viděl na RWE Group nebo dokonce Gazprom. Ale dokázat tuto domněnku nebude moc jednoduché.

Ludva 5.9.2007 11:42

Re: A co takhle přiznat si že OBĚ strany sporu můžou mít pravdu?

To, že si "přitápíme" fosilními palivy, není samoúčelné, ale je to základem naší civilizace. Můžeme s tím přestat, pokud se chceme vrátit do středověku. Anebo můžeme snížit počet obyvatelstva, tak zhruba na desetinu, což by možná utáhly obnovitelné zdroje. Ale nemůžeme mít všechno. Prováděná opatření, např. náhrady části ropných paliv biopalivy jsou problematická, protože nejspíš neznamenají žádné úspory, ale pouze zdražení potravin.

kejki 28.9.2007 0:08

Re: Re: A co takhle přiznat si že OBĚ strany sporu můžou mít pravdu?

Byznys je byznys.

Pavel 4.9.2007 21:16

Okleštěný model znamená jen jedno

 - úspěchy moderní metelkologie. Pan Metelka přistupuje k problému naprosto racionálně: on ví, co mu musí vyjít a zbytek se už se namodeluje tak, aby to vyšlo.  Zbytek se dovíme za sto let. 

L.Metelka 4.9.2007 21:19

Re: Okleštěný model znamená jen jedno

Možná se budete divit, ale klimatické modely nepočítám...

Roman Šula 4.9.2007 21:28

Re: Okleštěný model znamená jen jedno

Až tak jednoduše bych to neviděl, to se musím p. Metelky zastat.

fafnir 4.9.2007 20:53

jako obvykle

tu jiskří debata provázená různými protichůdnými odkazy a důkazy.Ale, mění li se klima,je to z hlediska lidstva k horšímu nebo lepšímu?existuje vůbec nějaká definice optimálního globálního klimatu?víme zcela jistě jakým procentem je klima ovlivnováno lidmi?je v lidských silách ovlivnit klima žádoucím způsobem,jaký je cílový stav globálního klimatu?Pokud vím,klima se na zeměkouli měnilo at tu byl člověk nebo ne.

wang 17.9.2007 12:47

Re: jako obvykle

ty jsi ale hrozne hloupy (vtip), optimalni globalni klima ti kdykoliv nadefinuje pan Bursik, studovany ekolog a predevsim karierista hledajici jakoukoliv stranu, kde by uplatnil sve ego. Pokud by vetsi uplatneni skytala Strana za vyhubeni zvirat a vykaceni lesu, uz by Bursik plkal o lesich a zveri jako prezitku dob minulych :)

kejki 28.9.2007 0:10

Re: Re: jako obvykle

Nene, jako dobrý marketingový politik ví, že tohle se městským tvorům nedá prodat a vesnických voličů je málo.

citizen 4.9.2007 20:06

kvalifikace

To tady nepíše o odborném tématu někdo, kdo tomu rozumí? Dealer macka intoše a fanoušek progres 2, já zírám.. Pak ještě ten living marxist z toho skvělýho filmu, co sem cep do vezl.

Milda 4.9.2007 19:31

Kecy v kleci

Je jasný, že na "oteplování" má spousta věcí vliv. Možná by se někdo mohl obtěžovat, jaký vliv v% má zvýšení počtu obyvatel třeba z jednoho na šest miliard.

Roman Šula 4.9.2007 21:30

Re: Kecy v kleci

Jenže to je to, co kloudně nikdo neví, ale dělají si na základě toho politická rozhodnutí a točí se stamiliardový kšeft.

Milda 7.9.2007 13:05

Re: Re: Kecy v kleci

Zkuste se na to zeptat, třeba tím někoho pozitivně vytočíte (Klause, ekoteroristy a jiné).

franta 4.9.2007 19:11

Tak pan Šula nám vysvětlil

že vlastně vůbec nic nevíme a nic není jisté, z čehož jasně plyne, že globální oteplování je blbost.

Roman Šula 4.9.2007 21:31

Re: Tak pan Šula nám vysvětlil

Něco takové jsem prohlásil? Že o tom sám nevím. Já jen tvrdím, že závěry z nepřesných matematických modelů nemusí být přesné. Ale nezpochybňuji probíhající současná měření.

wang 17.9.2007 12:53

Re: Re: Tak pan Šula nám vysvětlil

pan Sula spise podotykal, ze faktoru ktere ovlivnuji globalni klima je vice nez dokola omilane CO2, nektere faktory by pusobily, i kdyby clovek ze stromu neslezl a nezacal vymyslet ruzne vynalezy, spejici ke zniceni tehle planety :) Takze sebemrskacske (nebo spis lidstvomrskacske) vykriky ruznych deti zeme ci deti duhy, jsou jen lacinym klackem na lidi, ktery jim ma pomoci k vetsimu vlivu a moznosti shrabnout ruzne granty a subvence na "ekologicke projekty"

co je jiste, ze se clovek bude muset dale ucit efektivneji uzivat zdroje na teto planete, v tomto mam take celkem zeleny mozek a odpad tridim uz leta, ale stejne jako panu Sulovi mi vadi ruzni samozvani zachranci planety, kteri ale maskuji temito svymi aktivitami sve casto zcela jine a prizemni zajmy.

factfinder 4.9.2007 19:03

to warm or not to warm

Invented by speculating swedish meterologist as something that could reverse the falling Earth temperature during the 1970s global cooling hype, misused and first funded by Margaret Thatcher raising arguments in favor of the nuclear power during the time of energy turmoil caused by unreliable middle-east oil and striking british coalminers, the man-made global warming hypothesis have grown to a multi-billion USD science grant bussiness, green antitech hype and political agenda.

Vastly ignored by popular press and public in general remains the established evidence of the Sun being the driver of the Earth clima, through the solar wind influencing the cloud formation - CO2 content being just the consequence of rising or falling temperature.

Will this UN IPCC-fueled bubble lead to the worst and most dearly paid "scientifically"  based decisions of the human civilisation, worse than communism or blindly applied economic theories?

http://video.google.com/videoplay?docid=4499562022478442170&q=great+global+warming+swindle