16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

VĚDA: Co s nadváhou?

Středem pozornosti je dnes koronavirus, přitom máme ve světě už delší dobu jinou epidemii, nikoli nakažlivou – obezitu. „Je skutečně nevyvratitelné, že obezita má některé negativní dopady,“ napsal profesor David Allison z Indiana University v USA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. M. 11.8.2020 10:31

To, že MÍRNÁ nadváha pomáhá překonat velké chirurgické zákroky je známo už dávno, a ke to logické - organismus má vlastní zdroj energie a nemusí se zabývat "složitým" trávicím procesem, který je beztak narušen totální anestezií a dále komplikován podáváním antibiotik a jiných léků.

Š. Hašek 11.8.2020 14:38

Souhlas!

Mám mírnou nadváhu, způsobenou místním blahobytem (a nedostatkem vůle stran dobrýho sejra a lososa/piva!!!). Tak nějak to vidím na čtyři kila špeku. Kolem pasu, a tak. Můj doktor, zdravý a hubený jak rys, který nemá aní myš k snědku, to bere ...... nechává mě bejt. Jsou asi horší .....

Nějak se mi nezdá, že hošíci, dívenky, ouřadové, důchodkyně by měli mít do foroty metrák/metráky špeku!!! Voni se bojí? Čeho?

Zkráceno.

R. Langer 11.8.2020 15:15

Ano, je tomu tak.

Š. Hašek 11.8.2020 9:15

Nadváha není přirozená, zdravá. Zpočátku určitě je pohodlná a příjemná ..... Zpočátku.

Možná, že naše moderní společnost vykazuje znaky nepřirozenosti, nezdraví, často přímo oslavuje pohodlnost.

Nám se to ovšem mluví. Nám, kteří se nadlábnem ..... a všechno zas spálíme. Prací, sportem ...... A je jasné, že mnohá obezita je startována již matkami a "vykrmováním" dětí. Čili naprostou hloupostí.

Z. Lapil 11.8.2020 12:46

Měl jsem v ruce knížku jakési německé novinářky dlouhodobě pobývající ve Francii. Dost se zabývala tím, proč že Francouzky dokážou být štíhlé daleko snáz/častěji, než Němky. Kromě evidentních důvodů je tam psáno: zatímco francouzské dítko od stolu vstává za rozhovoru Já chci ještě - To ti stačí, německé funguje i nám známým způsobem Já už nemůžu - Za tatínka, za maminku...

Š. Hašek 11.8.2020 14:29

Dítě "má být hladové". Furt. Dítě má být vedeno tak, že na jídlo nebude mít ani čas. Kvůli rošťárnám, rošťárnám s dozorem, nebo srandám, kdy musí trhat rybíz. Dnes se mi to jeví jako sranda, poňádž potom bylo volno ........

Dospělý "má být hladový". Vobčas. Dospělý má žít tak, aby furt do sebe něco neládoval. Může strkat něco duševního/tělesného, nemusí furt votvírat ledničku.

Silně zkráceno. Nezjednodušeno. taky votvírám ledničku ...... ale mám ty doktorský grafy skoro jako vlk v Karpatech. Skoro. Vlci nepijí slivovičku.

Ať si každý dělá co chce. Jen se mi jeví, že o osobní metrák sádla navíc by si měl pečovat každý sám ...... nepečuje!!!

P. Rada 11.8.2020 8:25

Je možné, že ta autorova asociace s coronavirem ve smyslu přenosu zdraví ovlivnujících geneticky vázaných informací je i pro problém nadváhy lidí zajímavá.

Výmluvnou shodou je totiž strmý růst výskytu obezity v populacích v souběhu s nadužíváním antibiotik. Příznačně v USA se ještě nyní průběžně přidávají do krmných dávek skotu a daří se tak výrazně navyšovat přírůstky hmotnosti... a američané přitom na nadváhu trpí tuplovaně - viz "10% člověka".

http://www.prazskamuzea1918-2018.cz/103334-CTZXIGPIO-10-cloveka.html

I. Pávek 11.8.2020 8:05

Zkrátka zkuste si vypočítat svůj BMI, ale především se pokuste řídit těmi čtyřmi jednoduchými radami.

Při kontrole v mládí pochroumaného kolena mi ortopéd naznačil, že bych měl shodit pár kil. Říkám je to těžké když už běhat nemůžu. Aniž zvedl oči od papíru odtušil: ,,V koncentráku tlustých lidí nebylo".

P. Rada 11.8.2020 8:40

Toho doktora možná nenapadla souvislost, že se před válkou antibiotika prakticky nepoužívala. Možná je aktuálně dokonce považoval za jakousi novodobou posvátnost která nemůže uškodit a která mu rutinním předepisováním usnadnuje profesi jak nikdy dříve.

Nenapadlo ho proto, že nadváha může mít u řady lidí příčinu vyjma nadbytku zejména některých potravin i v komplexnější poruše metabolismů, navozeném antibiotiky proměnnou struturou trávicích bakterií....

O. M. 11.8.2020 10:33

Pane Rado, nesvádějte člověčí pohodlnost na antibiotika.

Š. Hašek 11.8.2020 14:42

Přesně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P. Rada 11.8.2020 19:03

Proč mi "pohodlně" podsouváte to co nedělám?

R. Langer 11.8.2020 15:17

Co to zase meleš za nesmysly, Zelený bolševiku? 8-o