4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

VĚDA: Člověk není jen nedokonalé zvíře

Inteligence lidí je nedostatečná a je nutné technologické vylepšení, říká úspěšný programátor Tomáš Mikolov, pracující pro Google. Jeho úsudek o nedokonalosti druhu člověk je ale neplatný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Janotová 7.5.2022 13:25

Ale, ale, že by premiéra UI v diskuzi na Psu?

P. Sura 7.5.2022 18:29

Když tak "nezdokonalíš" ..... Otázka je jak podle Vás tu nedokonalou společnost zdokonalit, ne-li zdokonalovávaností?

K. A. 7.5.2022 6:19

Autorova argumentace mi připomíná středověkou scholastiku. (Jak může člověk myslet dokonalého Boha?) Problém je spíš v pojmu dokonalosti. Ostatně obecný názor na inteligenci je tento: "Na co se učit? Všechno máme v mobilu na internetu." Takže už jsme si tu inteligenci technologicky vylepšili, ale testy IQ dopadají generaci od generace hůř.

K. Novák 7.5.2022 8:19

Čím více se člověk učí, tím více ví. Čím více ví, tím více zapomene. Čím více zapomene, tím méně ví. Tak proč se vlastně učí?;-D

J. Jurax 7.5.2022 16:00

Aby měl co zapomínat. A taky kvůli tomu intervalu mezi naučením zapomenutím, v němž využiv naučeného něco nového vymyslí.

P. Sura 7.5.2022 18:31

K.A. - Zkuste se na to zeptat toho rozuma v mobilu na internetu. Ale rychle, než dojdou baterky !!!

M. Grundmann 7.5.2022 0:22

Není pravda, že nedokonalý mozek nikdy nemůže pochopit, jak by měl dokonalý mozek fungovat. Problém je ovšem v definici dokonalosti, která jako každá definice může být jakákoliv a její volbu není možné rozumně zpochybnit. Ostatně stanovení smyslu a cíle lidské i umělé inteligence je jeden z hlavních problémů kybernetiky. Věda se snaží vytvořit něco, aniž by věděla, co vlastně chce vytvořit.

K. Novák 7.5.2022 8:28

Pod pojme UI se myslí samoprogramující se počítače. Vysvětlíte počítači problém, on se naprogramuje a program zpracuje. Zeptá se na případná dodatečná data a potom Vám sdělí výsledek.

Tato snaha je proto, že spousta vynikajících odborníku neumí pořádně programovat a programátoři nejsou specialisti v příslušných oborech.

Zapomeňte na sci-fi filmy a knihy, kde lidstvo drtí UI. Nakonec, proč by to dělala?R^

L. Veselý 7.5.2022 10:33

To máte svatou pravdu. Proč by to dělala? Pokud bude UI dostatečně "I" tak si prostě jen počká;-D

P. Sura 7.5.2022 18:38

Spousta vynikajících odborníků v jednom oboru toho čím dál víc neví v jiných oborech. To lze jednoduše pochopit, protože inteligenční buffer každého člověka má jen omezenou kapacitu. Myšlenka tvorby UI (umělí inteligence, ne užitečného idiotství!!) spočívá v tom, že když se ty kapacity pomocí sofistikovaného zařízení spojí, schopnosti úměrně narostou. Jenže ouha, tvůrci UI, zejména ti z řad UI zapomínají, že člověk na rozdíl od zařízení je nadám fantazií, kterou nelze uměle vytvořit.