Čtvrtek 24. dubna 2025, svátek má Jiří
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

VĚDA: Bonbony zmátly psychology

Teď se ukazuje, že schopnost dětí odolávat pokušení ve skutečnosti nemá zásadní význam pro jejich úspěšnost v životě. Ta je spíše dána rodinným zázemím.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

VN

10. 7. 2018 9:59
Tedy, skoro mám dojem, že američtí psychologové

objevili Ameriku... To, že děti z chudých rodin mají horší startpvní podmínky a že se budou chovat jinak, než zabezpečené, snad mohlo uniknout pouze bigotním věřícím v "americký sen"...

0 0
možnosti
KJ

10. 7. 2018 9:08
Freudovo a Marxovo dílo jsou největšími omyly vědy

v její historii s těmi nejtěžšími dopady pro lidsvo. Psychologie je hloupá rádobyvěda, pokud netraktuje lidskou mysl, jako uzel spontánního řádu lidského světa a adapatační nástroj člověka. A to v první řadě...Dzp.

0 0
možnosti
MP

10. 7. 2018 9:19
Psycholog Hinton inicioval největší byznys všch dob

https://en.wikipedia.org/wiki/Geoffrey_Hinton

0 0
možnosti
RL

10. 7. 2018 8:52
Hm,

takže "vědci objevili", že děti ze stadardních "slušných" rodin jsou na tom lépe než ty druhé. Ale, jaké překvapení! No ale pokud měl původní autor děti ze stejné skupiny a tyto měly v případě odloženého "maršmelounového testu“ výsledky lepší, tak to snad také o něčem vypovídá. Nebo ne? Je to totiž přesně tak, jak to píše pan Portwyn. Jistě že na děti má vliv zejména jejich prostředí, ale to nevyvrací nic z výsledků testu původního.

0 0
možnosti
PG

P. Grigar

10. 7. 2018 12:52
Re: Hm,

..to co vědci "objevili", naše vláda popřela. Jakýpak vliv rodinného protředí na vývoj dítěte, naším cílem je nový člověk

"Vláda nepodpořila ústavní ochranu manželství jako výhradní svazek muže a ženy. Oznámil to premiér Andrej Babiš (ANO). Změnu listiny práv a svobod navrhuje skupina více než 30 poslanců z šesti stran v čele s lidovcem Markem Výborným. Už minulá menšinová vláda hnutí ANO ale podpořila jiný poslanecký návrh, který by naopak rozšířil manželství taky pro páry stejného pohlaví. O obou zákonech budou rozhodovat poslanci."

0 0
možnosti
VV

10. 7. 2018 8:43
je to jasné, 😁

psychologie není nic víc než pouťová pavěda! 

0 0
možnosti
RL

10. 7. 2018 8:53
Re: je to jasné, 😁

No, řekl bych, že to z toho zrovna neplyne, ale jinak vcelku souhlasím.

0 0
možnosti
MP

10. 7. 2018 8:42
Je lepší vrabec v hrsti než holub na střeše? A další!

Rodinné zázemí je pro budoucí úspěch velmi významné. Toto děti Afroameričanů v USA většinou nemají. Rozvodovost u Afroameričanů je podstatně vyšší než u bělochů, z čehož plyne znevýhodnění černých studentů.

A pak je zde také sociální tlak spolužáků ve třídě.

Odsouzení typu: Acting white! Jestliže se černý student ve škole dobře učí, jedná fakticky jako běloch (acting white) - a to má v očích svých černých spolužáků jako silný "kádrový" nedostatek. Takže neměla by se psychlogy spíše měřit odolnost černých studentů vůči potřebě souznění se svým rasovým kolektivem?

0 0
možnosti
PP

P. Portwyn

10. 7. 2018 7:45
Chápu, ale...

Chápu, co autor chce říci, ale přestože nejsem renomovaný biolog, mám jisté zkušenosti se školní prací.

V českých podmínkách nejsou příjmové rozdíly tak velké, jako v USA, a vzdělávací systém je prostupnější pro děti z nemajetných rodin. Jinými slovy, i syn prodavačky z venkova může vystudovat nejlepší gymnázium v okrese a dokonce zde excelovat. Nazdar Petře L. :o)

Podmínkou ale je sebekázeň - jinými slovy právě to odložené potěšení. Prostě ochota teď si odepřít rozkoš z toho, že dloubu do kamaráda pravíkem, a za tu cenu dosáhnout lepších školních výsledků.

0 0
možnosti
JH

10. 7. 2018 8:55
Re: Chápu, ale...

Věřím, pane Portwyne, že nejste renomovaný biolog.

Velmi pravděpodobně nejste ani psycholog.

Zmatlal jste nesmyslně všechno dohromady pod praporem sebekázně. Pěkný nesmysl.

0 0
možnosti
FH

F. Houžňák

10. 7. 2018 6:30
Psychologie, už ze své podstaty, není věda, protože

nemůže provádět kontrolované experimenty za definovaných a známých podmínek. A to je podstatou oné "replikační nouze", takzvané "psychologické experimenty" jsou z kontextu vytržené příběhy (case studies), které se zopakovat prostě nedají, protože nejsou známy (všechny) podmínky originálu, resp. podmínky známé jsou, ale nedají se znovu nastavit.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz