20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

VĚDA: Aby mozek nezačal z covidu bláznit

Poškozený mozek si z koronavirové pandemie neodnášejí jen ti, kteří se nakazili virem SARS-CoV-2. Dlouhodobý stres vyvolaný radikálními životními změnami si vybírá daň v podobě „mozkové mlhy“ i mezi těmi, kteří infekci odolali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 27.1.2022 10:29

Když to tak čtu, mám ten dojem, že všechna ta slovutná pracoviště, která zde autor uvádí, mají už předem v šuplících schované studie, kde v daný čas jen doplní jméno varianty a pustí to na nás, nevědoucí hňupy.

J. Jirka 26.1.2022 18:08

Když jsme u toho bláznění: Za jak dlouho odhadujete, že covid vyšumí do ztracena, z prvních stránek ho vytlačí válka a my si budeme muset přiznat, že to byla jen taková drobná rozcvička před opravdu velikým průšvihem?

Š. Hašek 26.1.2022 18:47

Vir chřipkový již vytlačuje válečné harašení. A o to jde!

Co bude pak? Pak se možná vrátí "hrůzné zjištění", že již nemáme Zemi! Minimálně, že nemáme na brambory. Protože u Humpolce nejsou.

Š. Hašek 26.1.2022 16:32

Ten vynucený čurbes a omezování života je samozřejmě průšvihem. Ale jak pro koho!

Mimochodem - jakékoliv (!!!) zvýšení nemocnosti je živou vodou pro současný, již poloprůmyslový system státního zdraví. Nepočítají se vyléčení, počítají se "účastníci", čím více, tím lépe.

Stále nevím, co si mám myslet o drzounech, kteří tvrdošíjně nazývají jednu moji povinnou daň "pojištěním". Tedy vím, mnozí jsou šíbry první jakostní třídy.

J. Jirka 26.1.2022 18:03

Cit: "A zcela zásadní rozdíl je mezi někdejším zdravotnictvím, kterému šlo o vyléčení nemocného, a zdravotnictvím dnešním, byznysovým, ve kterém jde o vydělávání peněz léčením, a někdy dokonce pouhým předstíráním léčení, kdy uzdravený pacient, anebo nezaočkovaný člověk představuje ušlý zisk."

F. Zrcek 26.1.2022 15:40

Já biolog nejsem, ale úzkost je subjektivní. Jak se liší například klimatická úzkost od covidové úzkosti? Řekl bych, že spíš kvantitativně než kvalitativně. Možná se obě úzkosti vyrovnají, až se ve městech přestane topit a svítit.

M. Pivoda 26.1.2022 11:57

Nedostatek sociálních kontaktů v době koronavirových omezení se snaží nahradit technologicky.

Někomu to sice může připomínat jakousi nepřirozenou onanii, ale stále platí zásada, že v nouzi je "lepší něco, než nic".

Pána, který tu budoucí technologii prezentuje, sice nemiluji, ale video (12 minut v jazyce anglickém) dává poměrně dobrý vhled do budoucích možností pro distanční vzdělávání a tzv. home office.

Zde: https://www.youtube.com/watch?v=gElfIo6uw4g

Doufám, že po shlédnutí těch budoucích technologickým možností, se vám nezanítí váš mozek biologický.

M. Boháček 26.1.2022 11:04

Keď sa hmlí cielene...

Jihoafrická lékařka – objevitelka Omikronu – říká, že ji evropští politici žádali, aby lhala.

„V určitém okamžiku jsem řekla, že je to mírná nemoc v Jižní Africe, ale vážná, velmi vážná nemoc v Evropě, protože evropští politici to ode mě žádali.“

https://necenzurovanapravda.cz/2022/01/jihoafricka-lekarka-objevitelka-omikronu-rika-ze-ji-evropsti-politici-zadali-aby-lhala/

Minulý týden jsme dávali na Facebook Zdravého fóra odkaz na článek, který má trochu sugestivní úvod, ale jde o to, že jsou v něm linky, na 1011 – slovy TISÍC JEDENÁCT studií o škodlivosti covid vakcín.

Pokud link na Facebook vložíte, tak po mnoha varováních, na různé „factcheckové servery”, kde se nemluví vůbec o těchto studiích, ale je tam uvedeno pouze dogma „vakcína je bezpečná, schválená a není experimentální a kdo tvrdí něco jiného, tak lže.” odkaz z Facebooku okamžitě zmizí a nelze šířit. Schválně si to zkuste...

https://www.saveusnow.org.uk/covid-vaccine-scientific-proof-lethal/

https://svobodny-svet.cz/proc-je-pravda-tak-nebezpecna/

M. Pivoda 26.1.2022 21:02

"Jihoafrická lékařka – objevitelka Omikronu – říká, že ji evropští politici žádali, aby lhala."

Mohli ji pozvat na stáž do Česka k Jeho Magnificenci Jiřímu Zlatuškovi z Masarykovy univerzity v Brně.

J. Nevrkla 26.1.2022 10:13

Já mám silný pocit, že k zamlžení mozku dochází po vakcinaci, to by se mělo vedecky zkoumat. Mému neockovanemu příteli volala do práce manželka, že je shledána pozitivní a že i on musí do karantény. Oznámil to svým ockovanym kolegům v kanceláři, ti začali šílet, vyhánět ho pryč, otevřeli všechna okna. On v karanténě neonemocněl, jeho třikrát očkovaná kolegyně mezitím ano. Už je to celé k smíchu.

J. Jirka 26.1.2022 10:41

Přímo vakcinací možná ne, ale strachem ze smrti, který lidi nutí bez přemýšlení následovat vůdce stáda bez ohledu na to, že ten běží přímo k propasti...

A nebo se probudila příroda a nutí přemnožený druh k sebevražednému konání.

J. Nevrkla 26.1.2022 10:45

Nedávno jsem četl rozhovor s nejinteligentnějším Čechem, IQ 205. Ten říkal, že západ koná rituální sebevraždu...

J. Cimbálník 26.1.2022 23:14

No a?

J. Nevrkla 26.1.2022 23:22

Vidím, že rituální sebevražda západu vám přijde úplně v pořádku. Zajímavé.

A. Ová 26.1.2022 9:12

Při a po povodních si lidé pomáhají...tudíž s touto společenskou situací nelze srovnávat, tudíž mysl se nemá šanci vrátit. Mysl je nyní zcela odstavená (nemám na to adekvátní studie). Zažíváme naprosté odlidštění, neboť odlogitštění, protože odcizení všemu, co nám kdy dávalo smysl.... Na podzim přijdou o střechu nad hlavou všichni, kteří nemají po kapsách milion Kč a vybije se jim jejich strašně chytrý telefon (nikdo nepomůže, což není srovnatelné s přírodní katastrofou- neplést s katastrofou lidstva). Při každé další povodní se budou z vrtulníků rozhazovat lidem testy...

Atd.

A...z článku... Oni se našli jedinci, "kteří se virem.....nikdy nenakazili." ?? Jakými testy tohle vědci zase odhalili, to nepíšou? Pandemie mozkové mlhy. Co myslíte, přečetl by si třeba Orko nějakou studii o etickém chování se k lidem a o neetickém nebo on už všechno ví...

A ty laboratoře...a jak se vlastně likviduje biologický odpad...a ty pokuty ukládající pandemický zákon, za ty se nakoupí co, a ti lidi, co žijí v tomto státě, to je co?

J. Jirka 26.1.2022 10:38

Otázku, jak se lividuje nebezpečný odpad, tedy respirátory a samotesty, jsem zde pokládal mnohokrát a buď odpověď nedostal žádnou, nebo jsem se dozvěděl, že tomu vůbec nerozumím a ať se do toho nepletu...

Totéž jsem se dozvěděl, když jsem se ptal místních ekologů, jak se nakládá s tímto odpadem a zda se recykluje. Použitých respitátorů jde do odpadu jen v EU denně asi 2.500 tun. A to nepočítám jejich obalový materiál.

A. Ová 26.1.2022 11:15

No a představte si toho odpadu při zkoumání viru nebo třeba různých biologických zbraní, jedů, než se vyzkoumá takový, který je průzračný, bez zápachu, účinkuje pozvolna, ale spolehlivě, než se zjistí dávkování...je to holt proces a možná by bylo potřeba zvýšit daně proto.... Jak to na té planetě asi musí vypadat...roušky nepočítaje...z té mlhy takto nevyjdem...! EU potřebuje investovat do zbrojení, totiž bezpečnosti, protože lidi jsou děsně nebezpeční

L. Žaloudek 26.1.2022 15:43

Bohužel nevím kde, ale četl jsem, že se respirátory mají ukládat do dvou silných pytlů na domovní odpad a pevně uzavřít. Pak zřejmě skončí na skládce.

J. Jirka 26.1.2022 18:02

Mají. Ale dělá to někdo? Zvláště pak, když se silné plastové pytle nesmí prodávat, protože jsou neekologické.

A tohle už je spíš k pláči:

Chránily před viry, ale zamořovaly bakteriemi. Overaly už ve VFN nepoužívají

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/vfn-karim-pacienti-covid-lekari-ochranne-obleky-overaly-zrusili-bakterie.A220126_173748_ln_domov_kov

D. Bowman 26.1.2022 8:33

Jenom aby tu mlhu a infekce neypůsobovaly ty slavný S Proteiny (z viru i boosterů), které údajně občas prorazí mozko-mišní bariéru a mohou vniknout do hlavy.

Stres samozřejmě vše jen zhoršuje.

Pevně doufám, že si s tím valná většina lidí poradí bez vážnějších následků. Ale očekávám nový byznys model - přípravky pro post-covidové hypochondry.

T. Diblík 26.1.2022 8:33

Ještě že máme testy. Mohli bychom si myslet, že je na chvíli pokoj.

B. Rudolf 26.1.2022 8:17

Myslím si, že předchozí vláda se upnula k očkování jako k jediné metodě boje proti covidu a bohužel velice efektivně mařila všechny ostatní metody. Dlouhodobé strašení a šikana s opatřeními - důsledkem byl dlouhodobý stres a poškození imunity u podstatné části populace. Omezování pohybu na čerstvém vzduchu - vzpomeňme na příkaz nošení roušky i venku - tentýž důsledek. Ignorování (nulová podpora) prostředků na zvýšení imunity - vitamíny D a C zinek. Zejména vitamínu D máme v zimě "proklatě málo". Hospitalizace a těžké průběhy podle některých informací dost korelovaly s nedostatkem vitamínu D v krvi. Proč se tím oficiální místa nezabývala? Nebyla podpořena včasná léčba. Pokud bychom měli v případě covidu efektivní včasnou léčbu, do nemocnic by se pravděpodobně dostal jen zlomek pacientů s covidem oproti skutečnému stavu. Doufám, že tyto lapsy, které snížily kvalitu našich životů a způsobily zbytečnou smrt a zdravotní potíže mnoha lidí budou v blízké budoucnosti podrobeny objektivnímu zkoumání a vyšetřování.

J. Jirka 26.1.2022 8:48

>... do nemocnic by se pravděpodobně dostal jen zlomek pacientů s covidem...<

A tím by nemocnice přišly o tučné kompenzace od zdravotních pojišťoven za jejich léčbu a zdravotníci o příplatky za práci v infekčním prostředí.

Od začátku roku už nejdou odměny zdravotníkům za covid ze státního rozpočtu ale z rozpočtu nemocnic (byť navýšeného o 9%) a jako zázrakem v tu samou dobu začal prudce klesat počet hospitalizovaných "s covidem".

B. Rudolf 26.1.2022 8:55

Děkuji za informaci. Smutné, ale bohužel asi pravdivé. I když může to být způsobeno i tím, že deltu začal střídat omikron.

J. Jirka 26.1.2022 10:28

Najděte si zprávy z posledního čtvrtletí 2021. Jakmile bylo oznámeno, že se státní příspěvek pro zdravotnictví pro rok 2022 zvyšuje o 9% (ca 40 mld.) s tím, že veškeré další náklady ponesou nemocnice, prakticky okamžitě je následovaly radostné zprávy lékařů, že omicron je sice nakažlivější, ale zdaleka ne tak nebezpečný a proto nehrozí "zahlcení"*) nemocnic jako před rokem.

*) to "zahlcení" nemocnic bylo tak strašlivé, že v průměru 30% "covid" pacientů bylo v tu dobu hospitalizováno s označením "bez příznaků" nebo "s mírnými příznaky". Když si toho konečně všimla i mainstreamová média, tak ÚZIS tyhle informace od 1.4.2021 prohlásil za neveřejné a přestal je poskytovat.

B. Rudolf 26.1.2022 8:08

Myslím si, že jakýkoliv dlouhodobý stres spojený s pocitem bezmoci je velmi škodlivý nejen pro mozek, ale i zbytek těla. A obávám se, že většinu tohoto dlouhodobého stresu si často navzájem způsobujeme zcela zbytečně.

P. Kazo 26.1.2022 7:38

"Výsledky prvních výzkumů ale dokazují, že děti naberou dostatek podnětů i ze zamaskované tváře."

Tak určiteeee...

A. Ová 26.1.2022 9:19

A ta huhlavá výslovnost a jeskynní intonace tříbí hudební sluch a cit pro český jazyk a ozvěnu...

P. Kazo 26.1.2022 9:29

Ja, hoc TV nesledujem, som sa už viackrát (súc technický typ s takmer dokonalým hudobným sluchom) znepokojil, či náhodou nemáme pošahaný zvuk v našom TV prijímači, idúc cestou do chladničky okolo našej domácej bedne (ktorú sleduje manželka).

Už som išiel skontrolovať nastavenia v Audio menu televízora, keď som si uvedomil, že našťastie ide len o (ešte stále) zanáhubkovaných moderátorov a hlásateľov správ, s ktorýchšto zahaleným hlasom sa očividne nevedia dobre poprať ani tie najlepšie štúdiové mikrofóny, a ono to chrastí a mumle a orezáva výškové frekvencie.

Suma sumárum, beriem to proste ako len ďalší faktoid zo života v našom malom covidovom Mordore zvanom Slovensko.

A. Ová 26.1.2022 9:35

No, nechápu, proč čaputica trochu nepustí korunu (totiž euro) a nenechá zakoupit do televíze trochu dezinfekčních postřikovačů..... Ale co kdyby i přesto tvrdila, že slovenský virus Číslo 5 žije!! (promiňte, jsem vzteklá. Nejradši bych vás šla osvobodit, ale copak s těmi českými mužmi to jde? chrapůni)