26.10.2020 | Svátek má Erik


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Moravčík 23.9.2020 11:16

"Ukazuje se, že letní rozvolnění bylo příliš velké a rychlé, před čímž ostatně varovala řada odborníků. Ovšem byl tu hlas veřejnosti, kdy mnohým vadí roušky, a to je hlas, na který premiér slyší a reaguje."

Uvoľnenie opatrení: Zásah prišiel neskoro, kvôli tomu sme v zlej situácii.

Nezrušené obmedzenia: Vláda terorizuje obyvateľstvo, pozrite sa, veď sa nič nedeje.

Problém je, že sa situácia hodnotí až keď sú následky konkrétnych krokov známe. Čiže to, čo sa hovorilo na začiatku pandémie - po bitke je každý generál. Už mi to nekonečné mudrovanie čo by bolo, keby bolo, začína liezť na nervy. Na Slovensku to isté politikum, len trocha miernejšie. Ale nech sa urobí čokoľvek, vždy sa nájde génius, ktorý by to bol s dnešnými poznatkami urobil lepšie. Už je to fakt na šabľu.

K. Wágner 23.9.2020 9:12

V pátek 18. září předali ředitelé úkolovaných organizací ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi zprávu o úspěšném ukončení první etapy vývoje. „Jedná se o prototyp vakcíny, připravený v pilotním projektu – na hlodavcích. V rámci sledování bezpečný, s imunitní reakcí. V České republice není již mnoho osob, které se podílely rutinně na vývoji a výrobě vakcín. V našem týmu takoví odborníci samozřejmě jsou a všechny dotazy okolo našeho vývoje jsou s nimi konzultovány,“ sdělila LN přednostka Pracoviště preventivní kardiologie v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), profesorka Věra Adámková, která byla v květnu pověřena řízením společného výzkumu Státního zdravotního ústavu a Ústavu hematologie a krevní transfuze IKEM.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ceska-vakcina-proti-covidu-uz-ceka-na-prvni-testy-v-ikem-maji-prototyp-dalsi-vyvoj-je-v-rukou-prymul.A200922_213810_ln_domov_livs

S. Rádl 23.9.2020 16:09

Takže teď zbývá najít někde řádově miliardu korun a za 5 let nám prof. Adámková sdělí, že má vakcínu schopnou klinických testů. Bohužel v té době bude už schválených 10 konkurenčních účinných vakcín za cenu, které bychom nebyli schopní dosáhnout. Také nebudou po ruce pacienti, kterí by mohli být do klinické studie zařazeny. Nu a pokud by to nebylo tak, bude třeba sehnat další peníze na vybavení výroby vakcín.

Š. Hašek 23.9.2020 8:24

Já rozjímám při západu Slunce.

Stran virů sbírám data a vzpomínám na životní zkušenosti. Vir na mě vlít asi čtyřicetkrát za život. Někdy nebylo poznat, jestli to je fest rýma nebo poněkud starší chlebíček z lahůdkářství.

Asi to bude pokračovat ve stejném duchu. Tedy pokud se toho nechopí všehoschopná státní/stádní mašinerie.

I. Pávek 23.9.2020 8:15

Pořád dokola, omílání omletého. Rozjímání (2) číst nebudu.

S. Pavuk 23.9.2020 0:13

Podľa toho čo autor píše, by už vo Švédsku pomaly nemal byť živý nikto a je tam pohoda. V ďalšom dieli "rozjímania" by to mal objasniť.

Š. Hašek 23.9.2020 8:26

Už se trapně opakuji. Ale neznám nikoho, kdo by to dostal. Nebyl jsem na žádném pohřbu.

Jo, něco jsem o tom slyšel ........ a vidím roušky.

R. Langer 23.9.2020 8:42

U nás lautr to samé...

Z. Lapil 23.9.2020 8:58

Já v tom mám aktuálně dva osobně známé. Karanténa mě dvakrát velmi těsně minula (jeden z těch dvou a jeden "cizí" případ). Klepy klep - bez opravdového průšvihu, zatím.

S. Pavuk 23.9.2020 9:36

R^

S. Rádl 23.9.2020 11:31

Ve Švédsku zemřelo s covidem/na covid zhruba 6000 osob (u nás o řád méně), celková úmrtnost tam za pololetí meziročně stoupla o 10 %. Ve Švédsku většina obyvatel bere doporučení vážněji, než u nás zákaz. Například doporučení o omezení cestování vedlo k poklesu cestování veřejnou dopravou o více než polovinu. Ve Švédsku je mimo města mnohem menší hustota obyvatelstva než u nás. Ve Švédsku se nesmí konat akce s účastí více než 50 lidí. Vyjímku má zasedání parlamentu, kterého se účastní 55 poslanců z celkového počtu 349.Ve Švédsku smí být v restauracích, kavárnách a barech jen sedící zákazníci, přičemž je daná minimální vzdálenost.Velké švédské společnosti vesměs přerušily svůj provoz zhruba na jeden měsíc. Volvo zaměstnávající kolem 45 000 lidí, zastavilo svůj provoz od konce března do konce dubna.Ve Švédsku se byla téměř polovina plánovaných operací odložena nebo zrušena.Ve Švédsku již od března platí zákaz příjezdu lidí mimo EU, z EU dle epidemiologické situace.

Ve Švédsku klesl HDP meziročně za pololetá o 8 %. Švédsko dalo na různá ekonomická opatření řádově biliony švédských korun...

Je to jednoduché, milý Watsone.