7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Vašek 13.9.2010 16:15

Dieselagregát

Když vynásobíte účinnost dieselového agregátu, zdroje světla, fotočlánku a měniče, vyjde vám dost malé číslo. Nedivil bych se, kdyby to byly jednotky procent. Aby se to vyplatilo, musila by být nafta mnohem lacinější a výkupní cena elektřiny daleko vyšší. Takže o správnosti této informace by se dalo asi s úspěchem pochybovat. Ostatně by bylo daleko jednodušší dodávat proud z agregátu přímo do sítě bez zbytečných mezičlánků a to ve dne, protože to svícení v noci by bylo dost nápadné. Což nemění nic na faktu, že solární byznys (fotovoltaika jako technická disciplína je v tom nevinně) je praobyčejná zlodějna.

J. Šimek 13.9.2010 16:47

Re: Dieselagregát

Už jsem to napsal - bulvár místo argumentu.

M. Čejka 13.9.2010 19:26

Re: Dieselagregát

Ale vždyť je to blbost, byly vynalezeny nove technologie solárních panelů které jsou výkonější, které vyrýbí nejen z fotonů ale i tepla, a to se vůůůbec nedostalo na trh:D

ptam se jak je toto možné?

P. Vandas 13.9.2010 19:58

Re: Dieselagregát

 Makejte na tom výzkumu, neb je zřejmé, že v dalším kole už bude solární elektřina vyrobitelná i v noci, v dobách špiček a proti dnešní účinnosti cca 5%, při troše vaší snahy dosáhnete do sta let i účinnost parního stroje. Pro vaši útěchu, je to pouhých 37%.

R. Langer 14.9.2010 10:31

Re: Dieselagregát

Je tam smajlík... :-D

V. Oslej 13.9.2010 19:56

Re: Dieselagregát

Tak jednoduché to právě není. Ty panely mají zapečetěný výstup, na kterém se měří co dodají. Asi jako vy máte plombu na elektroměru. A odběry energie by byli nápadné okamžitě u dodavatele. U nafty to vidět není. A právě to, že se to vyplatí i při tom, co zmiňujete, ukazuje, jak je obrovsky dotovaná energie z těchto panelů.