Diskuze
STŘETNUTÍ: Když „vědec“ lhal
Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.
J14i60ř25í 93R17o61š97k18o63t16a
Kdysi jsem si koupil a s velkou chutí přečetl knihu Gavin Menzies : " 1421, rok kdy Čína objevila svět". Skvěle napsáno, poutavě, podpořeno mnoha logickými úvahami. Výborně se četly Danikenovy knihy a podobně je to i s knihami Grahama Hancocka. Moc pěkné. Je ale rozdíl mezi vědeckým pojednáním a fantastickými úvahami.
Neznamená to, že fantasta nemůže mít občas pravdu a vědec se nemýlí. Nakonec Schlieman byl také takový snílek který šel proti v té době obecně uznávanému vědeckému názoru. Je těžké se v tom vyznat. Zvláště pokud je autor přesvědčivý a výřečný a posluchač nemá v daném oboru žádné zvláštní znalosti. Rozlišovacím znamením je to zda autor došel ke svým vývodům vědeckou metodou a zda je možné je potvrdit nějakým důkazem. Vědecká metodologie je strašně důležitý vynález moderní doby.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz