21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SPALNIČKY: Svoboda versus odpovědnost

Pravděpodobně vás také naštvalo, že spalniček a dalších infekčních onemocnění nejen u nás rychle přibývá. Spalničky patří mezi nejvíce nakažlivé infekce. Podle údajů Státního zdravotního ústavu jsou až šestkrát nakažlivější než chřipka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Papež 9.5.2018 17:24

Nadavkami přemluvi jen blbec blbce.

P. Papež 9.5.2018 17:20

A co ještě chcete nařídit zákonem? Všechno, co se té u moci líbí?

P. Papež 9.5.2018 17:15

O té svobodě to platí pro obě strany, nejen pro příznivce očkování.

P. Klíma 7.5.2018 14:30

Očkování autismus objektivně způsobuje

J. Novotny 4.5.2018 22:54

Re: VŠ demagog, nebo VŠ pedagog?

https://www.ockovacicentrum.cz/cz/v-usti-nad-labem-je-vyhlasena-epidemie-spalnicek

Do Ústí se spalničky dostaly s mužem, který si je přivezl ze zahraniční cesty, konkrétně z Indie. "S nemocným bylo v kontaktu více lidí vhodného věku, tedy dospělých od pětatřiceti do pětačtyřiceti let, kteří pak nákazu zavlekli při různých ošetřeních na personál nemocnice," popsal epidemiolog.

P. Kubáč 4.5.2018 14:02

Migranti jsou očkovaní lépe než naše děti.

Je ( smutně ) známým faktem, že očkovanost v ( relativně ) spořádaných státech Afriky je vyšší než ve vyspělých státech západní Evropy. U Afrických matek má totiž spíše hypotetické riziko komplikací očkování, proti strašlivým následkům infekce u neočkovaných jinou váhu než v rozmazlené Evropě.

J. Kohout 4.5.2018 10:27

Fond na děti poškozené očkováním

Pokud je očkování bez problémů, proč stát vytvořil fond ve výši stovek miliónů (!) na děti poškozené očkováním?

Autor je demagog, který vidí jen jednu stranu věci.

J. Kohout 4.5.2018 10:26

Re: Lidská blbost je označována jako alternativní myšlení

Je zajímavé, že ve zbytku EU to funguje i bez státní šikany.

Jenže naši úředníci neumí spolupracovat, jen šikanovat.

Postup "pošleme na Vás sociálku, zakážeme, dáme pokutu ..." vede k průserům (očkování nemocných dětí, protože se lékaři bojí likvidace) a mrtvým (za smrt do 24h očkování nikdy očkování nemůže, hygienik ví i bez pitvy ...)

M. Krátký 4.5.2018 9:34

OK - souhlas - ALE : a miliony muslimů

se valí do Evropy bez jakékoliv kontroly, natož aby sebou měly očkovací průkazy !!! Islám do Evropy nepatří tečka CZ

S. Šporková 4.5.2018 9:32

Autor se bohužel mýlí

- a to v příčině rozšíření spalniček. Není jím neochota k očkování, ale to, že očkovací vakcíny jsou nekvalitní a navíc nevydrží celý život jako jiné vakcíny. Protože pokud by byl důvod neočkování, musely by se stejně šířit i jiné nemoci, proti kterým se povinně očkuje - a ne pouze spalničky. Pokud rozumně uvažující matky proti něčemu protestují, tak je to především hexavakcína podávaná ve věku několika málo měsíců, kdy dítě není zcela vyvinuté a očkování ho může ohrozit s daleko větší pravdpodobností než když tuto vakcínu dostane zhruba v roce - a tak znám řadu matek a i řadu lékařek, které prostě očkování odsunou o pár měsíců později a riziko poškození dětského organismu tak značně sniží. Takže pokud by důvodem epidemie bylo neočkování, vypukaly by především nemoci, proti nimž chrání ona nejčastěji odmítaná, ale spíš oddalovaná hexavakcína - a ne zrovna spalničky.

J. Gutvirth 4.5.2018 9:01

Re: VŠ demagog, nebo VŠ pedagog?

Je to jednoduché a prosté. milý Watsone. Každý může tvrdit, že je země placatá anebo že očkování škodí. Ale lékaře, kteří to tvrdí na veřejnosti respektive tyto svoje výmysly šíří tak, aby se dostaly k nepoučeným laikům, ty by měli nějak postihovat. Není to něco jako například šíení poplaŠNÉ ZPRÁVY? UŽ VIDÍM, JAK TEN UBOŽÁK Snáší argumenty na potvrzení svých doměnek. To bych se opravdu bavil. A mimochodem: ať žije medvědí žluč! (další takoví b*bci). A jak to ve veřejném prostoru žije, že?

J. Gutvirth 4.5.2018 8:57

Je to jednoduché a prosté

milý Watsone.

P. Boublíková 4.5.2018 5:53

Připomněla bych epidemii černého kašle

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/v-cesku-vyrazne-pribyva-pripadu-cerneho-kasle-nejohrozenejsi-jsou-male-deti_201311051834_mkopp

Byla tam i nějaká úmrtí malých dětí ještě předtím, než měly termín očkování.

Jak nezodpovědné lidi donutit k tomu, aby pochopili, že "kolektivní imunita" není levičácký ani totalitní výmysl, nýbrž existující jev, netuším :-)

P. Boublíková 4.5.2018 5:45

Re: VŠ demagog, nebo VŠ pedagog?

Je vůbec nějaká očkovací imunita celoživotní? Přeočkovává se jen proti nevyléčitelnému tetanu, který není přenosný. Není důležitá proočkovanost dětských kolektivů, kde se přenosné infekce nejsnadněji šíří?

J. Novotny 4.5.2018 5:17

VŠ demagog, nebo VŠ pedagog?

U spalniček bude spíše problém, že ta očkovací imunita není celoživotní a musí se kolem 35-40. roku obnovit.Ale to nikdo nedělá, takže ta efektivní proočkovanost proti spalničkám bude klidně kolem 60-70 procent.

Nejsem proti očkování, ale demagogové jako autor situaci spíše zhoršují, protože místo argumentů a hledání správných řešení jedou svou jednoduchou pravdu.

J. Babjak 4.5.2018 4:45

"proč to čtyřleté dítě odpůrců očkování stále pláče?"

"To víte, krize středního věku"

L. Novák 4.5.2018 0:43

Lidská blbost je označována jako alternativní myšlení

Když povinné očkování nelze nařídit zákonem, asi nenaděláme nic. Nebo snad existuje řešení, jak přiblblé matky motivovat ke standardní ochraně před nakažlivými chorobami?