31.3.2023 | Svátek má Kvido


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JE 2.3.2007 9:58

To by se do toho nesmeli montovat Brusik s Cuchtou.

me_myself 2.3.2007 9:55

Re: Vážený pane,

problém je, že pokud se ten odpad bude ukládat ve skelné tavenině, jak to dneska u nás plánují , tak už ten to jde skutečně jenom zakopat někde hodně hluboko a "zapomenout!, ten odpad je recyklovatelný jen v historicky krátké době a to je zatím dražší, než výroba "nového", takže se to provozuje jen v omezené míře

J.Mach 2.3.2007 9:55

Re: Re: Re: Internetove odkazy a teoreticky fyzik

Milé MK, jste si jist, že jste svými komentáři prokázal dobrou službu jak teoretické fyzice, tak ekologistům? Já si spíše myslím, že jste se dost znemožnil a jen prokázal, jací odborníci jsou obhájci katastrof a jakými metodami postupují.

Saša 2.3.2007 9:54

Mezi články pana Motla a pana Metelky

je rozdíl několika kvalitativních tříd. Ve prospěch pana Motla, samozřejmě.

A klimatologie mi po shrnutí nedostatků jejích metod a zdrojů ještě více připomíná astrologii a kartářství, než dřív. (I astrologie byla a dosud je významnou politiku formující disciplinou a v mnochých státech si politikové vůbec nedovolí rozhodovat bez předchozí porady s astrology. Ne jen v Indii, i když ta je tím asi nejpověstnější.)

Ladislav N. :-))) 2.3.2007 9:54

Re: Oceneni Gorova filmu Oscarem bude hlavnim argumentem alarmistu...

 ;-DR^ ... !!

Viper 2.3.2007 9:54

Příroda si pomůže.

Až příroda usoudí, že ji člověk, jako živočišný druh, skutečně škodí, tak ho jednoduše odstraní. Pak si vymyslí nějakou jinou hračku. Jinak souhlasím s panem Motlem. 250 let měření nemůže nic vypovídat o nějakých změnách klimatu. Je zapotřebí si uvědomit, že stáří Země je asi  4,5 miliardy let.

Stredocech 2.3.2007 9:53

Z jaké radioaktivity se chcete "dostávat"???

Jeden reaktor produkuje 30 tun vyhořelého paliva ROČNĚ a to se dá navíc přepracovat a recykovat (Ve Francii se toto DĚJE).

Čemu říkáte Super-gau, ani teroreticky se nemůže stát nic, co by překonalo Černobyl a to je prosím nestabilní, nikde nepoužívaný typ reaktoru, moderovaný hořlavým grafitem. Jinak, žijete v prostředí přirozené radioaktivity a vy sám jste radioaktivní. Ozáří Vás to za rok více, než svého času Černobyl. Temelín ovšem nemůže shořet jako černobylský reaktor, neboť voda, na rozdíl od grafitu nehoří. Roku 1979 došlo v USA k nejhorší možné havárii tlakovodního reaktoru, to byl ovšem malér pouze pro majitele, nikoliv lidi v okolí, neboť radioaktivita zůstala uvnitř.

Ale jak byste ryze teoreticky odstranil CO2 z celé atmosféry zeměkoule by mě tedy velice zajímalo, Gore totiž něco podobného vymýšlí, resp. si na to sehnal nějakého potřeštěného sponzora...

hodne neRath 2.3.2007 9:51

Re: Re: ony ty modely.....

existuji... a jak se podle nich bohatne? Jakou cas SVEHO jmeni by jste do toho vrazil?

JE 2.3.2007 9:48

Vážený pane,

přečtěte si nejprve něco o složení popílků z uhelných elektráren a roční produkci odpadů z uhelné a z jaderné elektrárny. Přečtěte si také něco o ukládání "odpadů" z JE, které jsou ve skutečnosti budoucím zdrojem paliva pro nové typy reaktorů. Pak se sem můžete vrátit.

me_myself 2.3.2007 9:47

Re: Re: Re: A opět moje obligátní otázka, fosilní paliva lze snadno a levně

ale bóžinku, radši sem dejte něco o červené Karkulce, protože o atomových reaktorech nic nevíte.

I.L. 2.3.2007 9:47

Re: Re: Re: dost jsem o

Tusim ze pouze matematicke studium tehle krivek treba za 20 stoleti by dalo politicky velmi nekorektni vysledky. Prudky vzrust vysky - proc? Ze by snaha stvoritele dostat

budoucim pozadavkum na zmuzileho arijskeho bojovnika (byt zatim mluviciho  nespravnym jazykem) budovatele socialismu po 45 roce  ci realneho socialismu 70 let?. A obdobi po roce 89 zas vypada (pro historika studujiciho tu krivku v roce 3000) treba na populacni krivce jako desetileti radeni moru a cholery. On ale  ten nas vyklad klimatickych zmen ktere nastaly pred 3000 lety presnejsi nebude :-)

Hledajíci 2.3.2007 9:46

Re: My se NIKDY nedohodneme, že to omezíme, protože

Kolik stálo vystavění Jaderná Elektrárny Temelín? Jak dlouho se už JE Temelín staví, přestavuje protože mezitím věda a technika pokročila dál? Kolik problémů s jaderným palivem, radioaktivním odpadem měl, má a bude mít JE Temelín? Ví to někdo, a to bez přikrašlování anebo zhoršování. 

Saša 2.3.2007 9:45

Asi čtete špatné knihy o naší historii.

Například rok 1544 byl tak teplý, že v srpnu zdecimovaly úrodu kobylky. To se dnes děje jen hodně na jihu.

JE 2.3.2007 9:42

A mimochodem, filmovou produkci argumentuji hlavne alarmiste.

Vsadim se oc chcete, ze oceneni Gorova alarmistickeho filmu Oscarem od levicovych "intelektualu" bude hlavnim argumentem alarmistu.

JE 2.3.2007 9:40

Autor nehovori o textech ve Wikipedii, ale o odkazech, ktere lze tam nalezt.

A prime odkazy ve svem clanku take vesmes pouziva. Tak se proberte. A co je spatne na argumentaci, ze minule vykyvy klimatu byly bez lidskeho pricineni, to uz asi opravdu vite jen vy. Podelte se s nami.

JE 2.3.2007 9:36

Re: Re: Ty diskuse jsou směšné

Nejpozdeji do 4 tisic let tu mame dalsi periodu - dalsi dobu ledovou. Ja bych tedy emise CO_2 moc neomezoval, spis naopak.

Hledajíci 2.3.2007 9:36

Re: Re: A opět moje obligátní otázka, fosilní paliva lze snadno a levně

Co je horši nadmíra skleníkových plynů anebo super-gau nějaké atomove elektrárny? Z té nadmíry skleníkových plynů se můžeme jakž takž dostat, ale z té tisiletí trvajíci radioaktivity ne! 

JE 2.3.2007 9:32

No, jo, verifikovat nejakou hypotezu lze neuspesymi pokusy o jeji falsifikaci (Popper)

nicmene dane hypotezy by nejprve mely byt podepreny nejakymi pokud mozno nezmanipulovanymi dukazy. A v pripade hypotezy globalniho oteplovani je dukazni nouze zrejma! Udelejte si poradek v metodologii vedy.

clay 2.3.2007 9:28

Re: Re: Re: Re: Internetove odkazy a teoreticky fyzik

myslím, že tady už jeho "vstup" končí;-)

Hledajíci 2.3.2007 9:27

Re: Re: Re: Dobrý den pane Motl

Podle Sebe Soudím Tebe, že ano?

Hledajíci 2.3.2007 9:25

Re: Re: Dobrý den pane Motl

Já jsem žádal pana Motla a ne Vás pane "hodne ne-Rath", a to proto že mě M-String zajímají. Ale je to Váš problém, že jednate dle pořekadla Podle Sebe Soudím Tebe.

čtenář 2.3.2007 9:25

Re: A opět moje obligátní otázka, fosilní paliva lze snadno a levně

To je pravě ta schizofrenie strany zelených a podobných spolků. Na jedné straně bojují proti CO2 kvůli globalnimu oteplovaní, na druhé se stejnou horlivostí bojují proti atomovým elektrárnám, které by všechno to zlo z boje č. 1 odvrátily. Píše někde Montesquieu, že podplacením lze způsobit zblnutí? To nic nemění na tom, že autor má pravdu v tom, že primarně všechny ty oteplovací panikářské předpovědi původně spočívaly na modelech, tj. na teorii, nikoliv na měření. To nic nemění na tom, že pálit uhlí je blbost především proto, že je to cenná chemická surovina, která se bude jednou špendlíčkem hrabat. Mně se ale stejně nejlépe líbilo vysvětlení, že za globální oteplování nemůže CO2, ale zákon o registrovaném partnerství.

clay 2.3.2007 9:21

Re: Re: Dobrý den pane Motl

...zejména pak, když se v tom může šťourat nýmand LM;-)

Hledajíci 2.3.2007 9:21

Re: ony ty modely.....

Modely pro burzu existují, musíte se na ně zeptat ale burzovních makléřů na nějakých velkých světových burzách. 

hodne neRath 2.3.2007 9:19

Re: Dobrý den pane Motl

jak tak koukam drahy pane, tak jste priznivcem teorie, ze jen nekteri jsou OPRAVNENI vykladaci.... v oboru prirodnich ved tomu tak neni - a v pripade klimatologie nejde o nic jineho, nez modelovani jevu, ktere maji chemickou a fyzikalni podstatu a pouziva se matematickych a statistickych metod. Kazdy z tech to oboru je plne opravnen se v tom "vrtat".... a co vice - tem pokrik o jedinych opravnenych "vykladacich" budi velice vazne podezreni....

Ske/p/ticus M/axim/us 2.3.2007 9:17

Zkuste třeba toto, ať znáte

zima ;-P

clay 2.3.2007 9:16

Re: No, snad by bylo jednodušší, kdyby pan Motl naprosto jednoznačně vyvrátil nepříjemnou možnost,

ať svá tvrzení vědecky dokážou ti, kteří to tvrdí. To je jednodušší i logické. A teď už zase běžte rozhlasáku pracovat za naše poplatky

i.h. 2.3.2007 9:14

Re: Co se týká grafu z Klementina,tak asi neznám čísla

V roce 1990 byla "zima" nemlich stejna.

Hledajíci 2.3.2007 9:13

Dobrý den pane Motl

prosím Vás napište několik článků do sekce Věda z oboru, který znáte, to je něco o Theory of Everything, M-strings.  A to s odkazy na literaturu, kterou může čist i člověk, který není v této vědecké oblasti expertem. Děkuji, a přeji Vám mnoho zdaru  v prací ve Vašem oboru. 

Psí vrah Čumil 2.3.2007 9:12

No, snad by bylo jednodušší, kdyby pan Motl naprosto jednoznačně vyvrátil nepříjemnou možnost,

že klimatické změny a činnost lidstva spolu souvisí. Až se mu to podaří, budeme mít všichni klidnější spaní. Přeji mnoho zdaru.