Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

MG

Do kamene tesat. Teď ještě přijít na to, jak ty myšlenky využít k vytvoření politické alternativy k té rudozelené sběři, která to oteplovací náboženství vytvořila a udržuje.

Foto

Dalsi "perla" tohoto debila-autora je toto tvrzení:

"oteplování vede k růstu koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře ... S rostoucí teplotou oceánů klesá rozpustnost plynů. O tomto možném směru kauzality se kupodivu nediskutuje"

Debil autor netuší, že obsah CO2 roste i v oceánech, a to i přesto, že se oceány oteplují. Autorovi neříká vůbec nic pojem "parciální tlak plynů". :-/

A tohle idiotské vemeno nás tu chce poučovat o globálním oteplování. ;-O

VM

P. Šejna ste si istý, že obsah CO2 rastie aj v oceánoch? Totiž neviem si predstaviť, ako by sa to dalo odmerať. Presne to isté, čo tu hovoria autori mi potvrdil aj môj bývalý spolužiak zo strednej školy, ktorý je profesorom chémie. Obávam sa, že autori majú zďaleka vyššie vzdelanie ako vy, jeden z nich RNDR. Milan Orlita PhD. pracuje na oddelení optolektroniky a magneotooptiky fyzikálny ústav UK. Takže o skleníkovom efekte by mohol niečo vedieť. RNDr. Tomáš Furst PhD. sa zase venuje matematickému modelovaniu a štatistiku musí mať v malíčku. https://www.prf.upol.cz/o-fakulte/fakultni-organy/akademicky-senat/volby/rndr-tomas-fuerst-phd/

PK

Skvěle napsáno. Ano každá ideologie vytváří nepřítele, kterého je třeba se zbavit. Nakonec se taková ideologie stává nebezpečnou i sama sobě.

Zdravý rozum a vyhodnocování dat, sledování procesů, vyvracení a potvrzování hypotéz je cesta kterou se potřebujeme jako lidstvo dále ubírat.

Vše ostatní vede jen ke zničení lidstva sebou samým, jak můžeme právě v Evropě znovu sledovat.

Nevím proč zrovna Evropa je náchylná k tomuto jevu, kdy ideologie je více než zdravý rozum, uvažování a zvažování možný příčin a následků. Asi něco z genetiky v našich mozcích. Taky hypotéza k posouzení. Jen aby měl kdo ještě tyto kroky absolvovat, až to bláznění v Evropě doběhne svého konce.

IB

I11a85n 94B32i15k39k43h80u

7. 7. 2024 12:09

Nedostatek víry...

... Ve smyslu: nemáme nic hloupějšího, pohádky staré 2k let nás už nebaví tak si něco blbého vymyslíme, bude to sice blbé ale nové...

... zjevný trend této doby, už asi tak nejméně 100 let. Nemusí to být ani chytré ani hezké, jediná podmínka je že to musí být nové. A vymyslet něco blbého nebo namalovat něco škaredého je mnohem jednodušší než opak. A my doplácíme na to že blbého už bylo vymyšleno příliš mnoho, tak aby to bylo nové je nutné zacházet do větších a větších extrémů.

Např.: https://www.guinnessworldrecords.com/news/2021/11/extreme-body-modifications-record-breakers-and-why-they-do-it-683652

Foto

Fascinující je předpoklad, na němž jsou založena všechna pseudoopatření, že oteplování je apriorně špatné. Stejná panika proběhla ca v 70-tých letech, tehdy bylo špatné ochlazování a dělala se opatření podobného typu, např. poprášit části zemského povrchu černým prachem, aby se zvýšila schopnost zemského povrchu absorbovat sluneční záření.

Foto

Ony ty procesy jsou složitější, že by je běžný člověk nepochopil. Co si představíte pod "vyhyneme na otravu" (jako vyhynuli ještěři v prvohorách). Nic moc. Proto se pouští lidem v televizi vichřice, povodně, vlny veder.

Pojďme raději uvažovat, jak se změní náš život, až proběhne odlidnění, a problémy budou zažehnány.

https://echo24.cz/a/JyvG7/tydenik-echo-eutanazie-kanada-smrt-jako-socialni-system

LP

R^ bezva článek. **Mne v této věci fascinuje ta stádnost a prodejnost nejen "vědců", ale i některých vědců- kteří tuší, nebo ví, že ta zelená hysterie fakt není důkazně vyfutrovaná, ale buď mlčí, nebo se dokonce přidají k zelenému hýkání - za granty atp. A to přesto, že vidí, jak fatální dopady to bude mít na život lidí v Evropě. ** Podobná degradace "vědců" proběhla za covidu a podivného "účinného a bezpečného"očkování, co není očkování. ** Tato degradace vědy na západě mne osobně tedy dost zasáhla ,protože to byly pro mne autority (ne ti humanitní). Už nejsou.

Foto

No jo, ale i malé dítě ví, že z komínů elektrárny i zaoceánských parníků neuniká jen kysliník, ale i mnoho dalších jedů. A vy děláte, jak kdyby ten kysličník byl naprosto neškodný. Co když ty emise nějak způsobují větší pohlcování tepla mořskou vodou? Neupínejte se jen k tomu jednomu. Kysličník slouží jen K MĚŘENÍ spotřebované energie. Víte kolik se vypustí do přírody jedů, když taková betonárna, huť nebo lisovna plastů spotřebuje kvantum energie?

JZ

J27a40n 63Z93d86v45o98r73a

6. 7. 2024 9:22

Matematicky vyjádřeno:přítomnost CO2 je nutnou, nikoli postačující podmínkou života na zemi.Pro mě je fascinující schopnost rostlin vysososat z atmosféry každou dvoutisící molekulu CO2,a za sezonu vyrůst půl metru na zem s klasem na konci.A za 80 let vyrůst v břízu,která by mi zajistila teplo v chalupě na půl sezóny.Díky rostliny.:-)

IB

I83a56n 59B89i17k22k76h91u

6. 7. 2024 15:51

Optimální hladina CO2 pro kvetoucí rostliny je 1-1,5% tj. zhruba víc než 30násobek současného stavu.

LIDÉ BDĚTE, ZACHRAŇTE HLADOVĚJÍCÍ ROSTLINY!!! :-)))

IP

I51v88a92n 73P27o61l14á24k

6. 7. 2024 9:10

Základní postup všeho blbnutí je vždycky zaměření na jediný prvek komplexního systému. '"Zrušíme CO2 a bude ráj na zemi", "Zrušíme ten zlý kapitalismus a bude..."

Katastrofou potom je použití tohoto "jediného cíle" v politice. Ta totiž nic jiného neumí.

IB

I24a55n 43B87i56k54k40h36u

6. 7. 2024 15:58

V tomto případě to je spojené, tj. Zrušíme produkci CO2 a tím dospějeme ke konci kapitalizmu a tím dospějeme k přírodní rovnocenné společnosti kde budou spokojeně žít lovci-sběrači (tedy těch pár co přežili Velké Vymírání, ale to je pro socialisty neodstatné)

MG

Problém s prodejem odpustků spočíval v tom, že se jednalo o zjevný podvod. Jednalo se o situaci zcela odlišnou od vysvětlování klimatických změn, kde se objektivně nedá hovořit o vědomém podvodu, ale o neznalosti problematiky.

Foto

A jsou emisní povolenky něčím jiným než byly odpustky?Jednže za ně musíte platit i když na to nemáte.

Foto

Dnes ve čtyři ráno bylo v Praze 17 °C. V deset dopoledne 15 °C. Šel jsem ven poprvé v životě v červenci nakupovat v kabátu. Globální oteplování má nesmírné následky. Obzvláště v oceánech, které se vypařují, což jistě potvrdí M. Šejna. :-P

Foto

Sember chodí v kabátu, když je venku +17 stupňů.

;-D

Foto

Dkonalý pohled na svět fyzikálních zákonů,které přes snahy zelenáčů stále fungují. Hrozivé je to, že ve jménu své víry jsou ochotni zničit evropské hospodářství a ještě hrozivéjší, že ani po volbách do EP zůstavají u kormidla stále titíž. Není to dávno, co jsem byl dislova ubit PAMÁTNÝM argumentem: O VÍŘE SE NEDISKUTUJE.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz