Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

OSOBNOST: Marie Curie

Akademie by Vám Nobelovu cenu neudělila, pokud byste nepodala věrohodné vysvětlení, že ta korespondence je falzum
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KK

K. Kovář

11. 3. 2016 12:53
Heyrovský=podvodník s nobelovkou!

Vezměme si Heyrovského, ten vydával za svoji práci zapojení polarografu, skutečně na to přišel ing. Cabicar Bohumil se svými dvěma asistenty! Když mu šli jako poslušní komunisti blahpřát k nobelovce tak se před nima zamknul na záchodě! Onen muž byl manželem tátovy sestry! Taky postavil první přenosnou barevnou televizi kterou upravili v Rusku čímž jí domršili! To jen na okraj.

0 0
možnosti
VK

11. 3. 2016 18:35
Re: Heyrovský=podvodník s nobelovkou!

Vážený pane,

nebudu zastírat, že jste mne obsahem Vašeho dehonestačního výblitku ve stylu současného Hradu dohřál! Nejprve tedy nevím až jakou to má souvislost s Marií Curie-Sklodowskou, ale budiž. Prof. Jaroslav Heyrovský, svoji Nobelovu cenu v roce 1959 nedostal za přístroj, ale za fundemantální objev z roku 1922 či 3. Čili jinými slovy 37 let po onom publikovaném objevu. A za to že onen objev celý další život upřesňoval a zdokonalovat, což mu vyneslo i obvinění z kolaborace s Němci, kteří jej za okupace nechali dále bádat. Na Nobelovu cenu byl navržen celkem 18krát! Nezpochybňuji, že V8š příbuzný ing. Cabicar byl pravděpodobně velmi zdatný technik, ovšem pokud mi sdělíte jeho životopisná data, tedy narození a úmrtí, tak mám pocit, je-li řeč o barevné televizi, že se jedná spíše o padesátá léta. Kdy prof. Heyrovský či přesněji řečeno jeho mladší spolupracovníci rozšířovali využitelnost tohoto objevu zavedením osciloskopických metod. Ale za to tu Nobelovku Heyrovský nedostal! Konečně dostal ji s jedním Japoncem - jméno na Wikipedii, který to přístrojové vybavení navrhl současné a ve spolupráci s ním už ve dvacátých letech. Jako čtrnáctiletý si pamatuji, kdy moje prateta paní Emilie Závišková, vdova pro prof. Františku Záviškovi, teoretickém fyzikovi, který nepřežil v závěru války pochod smrti a která dožila svůj nelehký život v naší domácnosti, formulovala k té Nobelovce za pomoci mého otce, tedy svého synovce upřímný blahopřejný dopis. Tento Váš dehonestační styl, jehož nechutný vzor nyní máme na Hradě, menu opravdu žhaví do běla!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz