27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
BAghíra 11.9.2009 5:19

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Vidíte, tohle je zajímavá souvislost! Rizikové chování, vydíratelnost ve spojení s tajnými službami... hm, logika v tom je. Předpokládám, že běžného homosexuála (neagresivního) by nikdo neléčil, s tím by se neobtěžoval. Ony totiž, přátelé, mnohé staré britské zákony platí jaksi setrvačně, aniž je kdo vymáhá (předpovídání počasí se trestá smrtí, univerzitní studenti musí nosit kord...) A proti třetímu pohlaví se od Wildova procesu nezasahovalo.

IF 10.9.2009 19:16

Re: Narodil se v Indii

Zajímavý příspěvek :-)

L 10.9.2009 8:40

Narodil se v Indii

To, ze se nejaky Brit narodil v Indii, bylo normalni protoze Indie byla Britskou kolonii a to bylo v poradku. Na tom, ze Indie byla britskou kolonii prece nebylo nic spatneho. Kdyz si Nemecko chtelo z Britanie udelat kolonii, tak to pry nebylo v poradku. Ale proc by Britske ostrovy nemohly byt nemeckou kolonii? Co by na tom bylo spatneho? Britove by se proste stali otroky pro Velkonemeckou risi asi tak jako Indove otrocili pro Brity pred tim.

X 10.9.2009 7:25

Levák Turing

Turing byl mj. i levák

Šerlok Homeless 9.9.2009 21:40

Re: pekne, jen....

http://cs.wikipedia.org/wiki/RSA

Šerlok Homeless 9.9.2009 21:32

Re: pekne, jen....

Rivest , Shamir,  Adleman.

Šerlok Homeless 9.9.2009 21:31

Re: pekne, jen....

Teď se používá hlavně RSA (Rivest - Shamir Adleman) algoritmus s dulálním klíčem tajným a veřejným. Musí být dostatečně dlouhé.

Ji 9.9.2009 20:51

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Anna Š. 9.9.2009 18:53

Dobré téma

k věčné připomínce, čeho jsme na svých nejlepších lidech taky schopni. :-/

J.G. Pašek 9.9.2009 18:34

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Nu, když dáme stranou dnes tak poppulární politickou koreknost o buzerantech, a přečteme si historické fakta o tom slavném buzerantovi Turingovi a léta 50 tá, jak se neomaleně choval při vyhledávání v pokoutních méstech milenceů pro sex, domlouváné ignoroval, tak mu Anglie ucvakla zakázala přístup tam, co Anglie považovala za vysoce citlivé tajné a důležité k bezpečnosti Anglie, protože se obávala, že jako buzerant, může být snadné vydírán pro informace . . . . Otátka není, zda na to Anglie měla a má, či nemá právo tam zaměstnat komu dúvěřuje  . . .   Turing měl akademickou svobodu, mohl vyučovat na univerzitě, pracovat v privátním  výzkumu a po finanční stránce by na tom byl mnohem lépe . . .On ale tvrdohlavě chtěl zpátky dělat co dělal než s ním vyrazili dveře,  . . .Coby podmínka mu byla nabídnuta chemická sterilizace = léky, aby snad přestal vyhledávat milence pro sex . . . . Pomátnul se a spáchal sebevraždu . . . . nebyl ani první a jak víme ani poslední . . . a to byly sexuálně normální . . . Pergrile, proč do toho motáš náboženství? Nebyli snad Češi, kteří pomohli k porážce nacistů a díky rozhodnutí neznabohům  skončili v českých vězenicích coby kriminálníci, kde mnoho jich tam bylo umláceno českými dozorci či zemřeli z nedostatku zdravotní péče . . .  a i když Turiga zásluhy nebyly malé, určitě by si Anglie nějak poradila, kdyby nebyl . . . .

pesimista 9.9.2009 17:30

Re: Turingův osud ukazuje názorně

a proč jen křesťani a muslimové? Lidi jsou prostě všichni stejní  a je jedno jestli věří v Boha, trh, nebo Lenina. Hlavně, že můžou rozbít hlavu tomu, který věří něčemu jinému.

žibřid 9.9.2009 17:06

Re: Turingův osud ukazuje názorně

V Bibli se říká... No a co? Proč vlastně máváte zrovna Biblí? Proč ne třeba Pejskem a kočičkou? Krom toho, že Bible jsou úžasně staré texty, tak proč bychom se jimi měli řídit?

JN 9.9.2009 15:37

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Pane krmiči, já jsem nechtěl nic tvrdit, já chtěl jen naznačit >pestrost úvah< a reagovat na toho pána, co mával božími přikázáními, a tvrzením co je morální a co ne, aniž uvážil, že některé činy je schopen člověk krotit a ovládat a jiné méně, má-li je více-méně vrozené ( od Boha ). A zda se dá nějaká nemoc léčit ?, no jistě, dá...já tímto směrem kritiku nevedl. 

Díky.

Machi 9.9.2009 13:08

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Ve skutečnosti je těch 4% mýtus a výsledky výzkumů dávají jen hrubý odhad 0,5 - 5% nebo tak nějak (musel bych se podívat).

krmič 9.9.2009 13:05

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Proč myslíte, že se vrah s "potřebou vraždit" nenarodil? To věda nějak dokázala? A pokud ano, tak vědecké teorie se přece mohou měnit. Nic o tom nevím, jen se tak ptám.

Koktavost se myslím dá úspěšně léčit, zrak a sluch v některých případech také, o impotenci nemluvě. Chcete naznačit, že s homosexualitou je to stejné? Však toho Turinga léčili, ne?

Šerlok Homeless 9.9.2009 12:40

Re: Turingův osud ukazuje názorně

V tomto s Vámi souhlasím. Komunismus je zhoubný kult a komunisté jsou v podstatě sekta

JN 9.9.2009 12:34

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Vrah se s "potřebou vraždit" nenarodil, ale homosexuál se svou potřebou ano, má to v genech ... možná i "darem" od Boha. ( Tuto "boží" vadu má 4% lidí asi stejně jako 4 % lidí koktá, nebo 3% neslyší, nebo 2% jsou impotentní, nebo 1% je slepých ... od Boha ? )

Marat 9.9.2009 12:10

Re: relativnost pojmu

Jozine, Češi jsou tolerantní k mnoha hanebnostem. Pokud  ty hanebnosti páchají sami.

Marat 9.9.2009 12:07

Re: Turingův osud ukazuje názorně

A také víme jak se chovají komunisté, když můžou a mají moc. Komunisté nejsou atheisté.Jsou sílě náboženský věřící. Jen místo křesťanského, nebo muslímského boha mají za boha "Komunismus" a místo proroka Mohameda, mají Marxe. Engelse, Lenina a Stalina. Takže se klaní jednomu bohu a čtyřem prorokum.

Nemo 9.9.2009 11:16

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Ale Bible přece jednoznačně říká, že homosexualita je hřích:

Leviticus 20,13: Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.

A jiné pasáže Bible - 1.Mojžíšova 19:1-13; 3.Mojžíšova 18:22; Římanům 1:26-27; 1.Korintským 6:9.

Římanům 1:26-27 konkrétně učí, že homosexualita je výsledkem neposlušnosti a zapření Boha. 1.Korintským 6:9 říká, že homosexuální hříšníci nezdědí Boží království.

Jakub S. 9.9.2009 10:47

Re: Turingův osud ukazuje názorně

No Pergílek je zavilý nenávistný ultrabolševický blb, to přece víme. V hlavince VUML, RSŠ a tak... Jednou mu oznámili, žre křesťani jsou hovada, tak to vzal za své - svědčí to o něm dokonale. Ani to tuší ovšem...

Historik 9.9.2009 9:20

Knižní kód založený na konkrétní knize je dost nebezpečný

a je třeba vědět, jak předávali Britové informace, získané pomocí "Ultra" (krycí název pro dešifrování německých zpráv). Byl to jednorázový kód, který používal "knihy" náhodných čísel a pokud byla už některá stránka jednou použita, vytrhla se a zničila. Britské námořnictvo používalo zprvu podobný kód, ale stránky se opakovaly, takže ho Němci dokázali časem přečíst (a Britové, když na to přišli ho změnili).

Jinak to dešifrování nebylo tak jednoduché, jak se zdá z článku, roku 1942 spustili Britové počitač Colossus, patrně první elektronický počítač vůbec (to se odtajnilo mnohem později, běžně byl jako první počitač udáván americký Eniac z r. 1946). Dřívější "počitače" zvládaly mnohé, ale nevyhovovaly definici pro plnohodnotný počitač.

Námořní dešifrovací stroj byla složitější verze Enigmy, tam totiž Němci nemohli používat jiné metody doručování zpráv, což dělali při pozemních ofensivách (před ofensivou v Ardenách úplně zakázali předávání zpráv radiem a vozily je motospojky).

O využívání zpráv napsal knihu Winterbothan, důstoník odpovědný za jejich využití. Píše, že nikdy nedopustil, aby Němci měli podezření, že jinak, než dešifrováním kódů se to Britové nemohli dozvědět, proto třeba posílal do zjištěné oblasti průzkumné letadlo, jako krytí. Jednou byl německý transpotr tak důležitý, že jej nechtěl pustit a letadlo kvůli počasí vyslat nešlo. Proto poslal jednoduchou šifrou zprávu k vymyšlenému agentovi, kde mu blahopřeje k úspěchu a oznamuje povýšení a odměnu.

Karel 9.9.2009 9:01

Re: pekne, jen....

Myslím, že se v řadě věcí mýlíte. Ohledne Enigmy odkazuji třeba na Wikipedii, http://en.wikipedia.org/wiki/Enigma_machine. Průlom Poláků spočíval v nasazení exaktních matematických metod na luštění. Jejich původní postupy však poté, co Němci šifrování podstatně zkvalitnili, už nebyly použitelné. Na luštění se používaly speciálně zkonstruované stroje, později fakticky počítače (Colossus)

Venona není sovětská šifrovací metoda, ale naopak projekt protistrany, viz http://en.wikipedia.org/wiki/Venona_project. Sověti ovšem jako kódovou knihu nepoužívali Vojnu a mír, tak naivní (na rozdíl od našeho londýnského zpravodajského exilu) opravdu nebyli, nýbrž speciální kódové knihy. To by zajišťovalo dobré bezpečí za předpokladu, že by nebyly stránky používány opakovaně, k čemuž v některých případech došlo.

Nicméně 9.9.2009 8:38

Re: Turingův osud ukazuje názorně

... proč jen křesťani? Víme, jak se chovají k h. muslimové.

ja 9.9.2009 8:19

Re: Turingův osud ukazuje názorně

Výborně, soudruhu učiteli, to je ten správný kovaný názor. Tvoje morálka je na vysoké úrovni.

Baghíra 9.9.2009 8:08

Tak, a teď se mi zablesklo,

jestli Turingův osud neinspiroval Hanu Proškovou k detektivní povídce Dopisy z onoho světa z šedesátých let. Posuďte: geniální matematik s bezelstným, dětsky bezprostředním chováním (ukusuje na chodbách fakulty z pecnu chleba) je (falešně) obviněn z homosexuality a různými uličními výbory a svazáckými organizacemi doštván k sebevraždě. Čímž neobviňuji tuto velkou dámu z plagiátu, děj se vyvíjí naprosto jinak. Velmi dobrá povídka, buď ve sbírce Černé jako smola, ale spíš Tajemství obří číše.

A.S. Pergill 9.9.2009 7:57

Turingův osud ukazuje názorně

že křesťané jsou morálně bezcenná hov-ada. Navíc se dá předpokládat, že jako příslušníci britské šlechty sympatizovali Turingovi "soudci" spíše s Hitlerem, a mohli mít zadostiučinění z toho, že mohli zbuzerovat někoho, kdo významně přispěl k porážce nacistů.

Bylo by dobré zveřejnit jejich jména.

Ad článek 9.9.2009 7:44

IF

Na film rovněž z války proti Hitlerovi, v níž uspěl Turing, jsem pozměnil názor v komentářích pod ne tímto, ale předcházejícím svým článken na N. psu

http://neviditelnypes.lidovky.cz/film-hanebny-pancharti-0b5-/p_kultura.asp?c=A090831_193420_p_kultura_wag 

Baghíra 9.9.2009 7:08

Re: pekne, jen....

kdybych měl za nějaké války tipnout, na které knize je založen ruský knižní kód, sáhl bych právě po Vojně a míru. Jenže Britové holt nejsou Slovani, tak je jim ruské myšlení cizí. Řeší to jakoHawthorne v Našem člověku v Havaně, vyberou Povídky ze Shakespeara, "protože to byla jediná kniha, kterou tam měli dvakrát."

J.G. Pašek 9.9.2009 6:51

Re: pekne, jen....

Ta kniha měla instrukce kapitánovi, který ze 7 rotorů má vybrat podle datumu, v jakém pořadí a jak je pootočit a do kterých zdížek zasunout banánky  . . Kapitán dal radistovi nastavené rotory které vsunul do Ultra a pochopitelne vepředu Ultra serie zdířek radista zasunul banánky, jak mu kapitán dal instrukce . . .