28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Očkování, očkování... lék?!

Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit covid-19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 1.11.2021 15:47

Když jste Donald Trump - neřešíte, že protilátky, které berete stojí 60 000 kč/dávku, a že nejúčinnější je dostat tento lék nejpozději v okamžiku nákazy, že v okamžiku rozvoje příznaků už jsou jeho účinky jen nepatrným zlomkem maximálních možných.

Ale pokud jste ministr zdravotnictví ve státě se všeobecným zdravotním pojištěním a rozhodujete jestli naočkovat 50 seniorů 2 vakcínami, nebo za stejné peníze léčit jednou ( problematicky účinnou ) dávkou protilátek jednoho člověka - to se pak člověk zapotí, zvláště když od chytráků slyší, že "vakcíny nejsou jediným řešením"

P. Kavan 1.11.2021 10:12

Jsem si stoprocentně jistý, že kdyby KDYKOLI jedna z farmaceutických firem přišla s funkčním lékem, tak by dostala stejně obří zakázky jako na vakcíny. Dokonce by v té oblasti měla i menší konkurenci. Takže nespatřuji nic chytrého na tom mít lék, ale nepustit ho ven abych neohrozil prodeje vakcíny svým konkurentům.

Dokonce jsme tu i nadějný lék měli - remdesivir - a pokud by fungoval, všichni by místo vakcín nakupovali právě ten. Ale nefungoval. Ne proto, že by ho někdo chtěl tajit.

No a naopak se mi zdá logické, že se hned ze začátku začalo vyvíjet to, co mělo největší šanci na úspěch, tedy vakcínu. Monoklonární protilátky zase tak dlouho k dispozici nejsou (od dubna?), a i tak se od začátku využívají. Jenže bohužel nejsou o tom, že když vás začne škrábat v krku, vezmete si tabletku a jste v pohodě. Takže potkat je můžete akorát v nemocnici.

J. Vintr 1.11.2021 0:01

Z toho, že politici chtějí donutit lidi k očkování buzerací neočkovaných neustálým placeným testováním, zatímco očkovaní se testovat nemusí, vyplývají dvě věci. Za prvé nás šíření viru vůbec neohrožuje. Za druhé jsou vakcíny pěkné svinstvo, když do nich musí lidi nutit.

J. David 31.10.2021 21:28

Očkovaní/neočkovaní. Chudáci putykáři, lustrovat zletilé kunčafty. To vymyslila "hlava se zobákem"? U nezletilců bych to ještě bral, ale když si objednají pívo místo Limo. Ale aby mne staříka, pingl na vstupu do putyky lustroval, zdali jsem očkován proti Covidu (nebo proti čemukoliv jinému), je krapánek dost za hranou zákona. Není lejstro o "Infektionsfreiheitu", nebude ani rito putykáře z vypitých žejdlíků. Kouření mi v putyce u mariáše zakázali, nyní segragaci zavádějí, tak se ptám, vyplatí se nechat očkovat nějakým sajrajtem, abych mohl do putyky vlézt? Pípu se sousedy máme, zdaněný soudek nám eskort doveze až domů ke garáži, mariášek a trabuka u moku pěnivého (za polovinu ceny v putyce) užijeme, prostě pohoda, a bez lejster a QR kódu v mobilech. Dříve se říkalo: "Bez peněz do hospody nelez", dnes "Bez lejstra do hospody nelez". Lejstra nemaje, tak do hospody nelezu, aby se očkovanci s lejstry cítili bezpeční (byť by se jako očkovanci, měli cítit obrněni vůči bacilům, od neočkovanců). Docela paradox. A putykáři a lustrace kunčoftů, docela tragikomicky žertovné, nenaleje. Bon, naleji si doma a laciněji. Hostinský Palivec to řekl výstižně, host jako host, jak katolík, luterán či turek, zaplať si svý pivo, a žvaň si u stolu co chceš. To "host jako host" je důležitý atribut, který od 1.11.2021 přestává platit. Analogie "for white only"/"nur führ den Arien" se stává realitou. Takže, jako neočkovanec, byv dle krevního obrazu nadit přehršlí antigenů. Ale to je je jiná věc. Tož tak.

S. Outrata 31.10.2021 11:51

Tak jsem to dal do toho googlu.

https://www.fnbrno.cz/o-lek-regeneron-si-staci-zavolat-svemu-praktikovi-nemocnicni-zarizeni-se-pak-o-pacienta-postaraji/t7164

J. Vintr 31.10.2021 9:20

Informace pro ty, kterým se nechce otvírat neznámý odkaz. Poslanci europarlamentu dostali několikastránkový dokument, v němž je kromě první strany prakticky veškerý text vyčerněný!!!!!!!!! Můžeme se je domýšlet, jaké sviňárny, které nesmí vidět ani naši volení zástupci, musí ta smlouva obsahovat!!!!!

J. Vintr 31.10.2021 8:55

Podívejte se, v jaké podobě dala EK tuto smlouvu k dispozici poslancům europarlamentu

https://nastub.cz/w/bcPpvWyfo2PmFHrYrFHNXU

J. Plzák 31.10.2021 8:47

Zde diskutující (pro jistotu, aby názor nezapadl): "Očkovanie je základ ... poslušnosti a podvolenia sa. Farmafašizmus."

R. Langer 31.10.2021 6:31

Mám zcela stejné zkušenosti! R^

P. Boublíková 31.10.2021 4:34

Regeneron se podává ambulantně, ovšem v nemocnici. Infúze trvá 30 minut a dalších 60 minut zůstává pacient na pozorování.

Autor by měl skutečně mít trochu bližší představu o tom, o čem píše.

Ś. Svobodová 30.10.2021 20:56

On by i k doktorovi zašel, ale nesmí, protože je v izolaci a protože ho doktor s pozitivním testem neošetří. Může si zavolat jen rychlou.

Ś. Svobodová 30.10.2021 20:53

Potvrzuji. S manželem jsme nevědomky na jaře chrlili vira na našeho známého z obou stran stolu. Rumoval s námi několik hodin a pokud na něj nějakej náš vír skočil, padnul při jeho výdechu pod stůl. ;-)

Ś. Svobodová 30.10.2021 20:25

V nedávno uniklých smluvách Pfizeru s Brazilií (mají jeden mustr pro všechny země a liší se jen malými detaily) se stát zavazuje, že bude propagovat pouze očkování.

J. Vintr 30.10.2021 19:29

Podívejte se, v jaké podobě dala EK tuto smlouvu k dispozici poslancům europsrlsmentu

https://nastub.cz/w/bcPpvWyfo2PmFHrYrFHNXU

J. Ticháček 30.10.2021 19:18

Stačilo si ty monoklonální protilátky zadat do vyhledávače, abych zjistil:

1. Jsou a byly běžně užívány, a to i při léčbě kovidu.

2. Vyžádat je po praktických lékařích je asi stejné, jako po nich vyžadovat ambulantní operací páteře.

3. Existuje omezené spektrum situací, kdy je lze aplikovat.

4. Autor je úplně mimo.

J. Jirka 30.10.2021 18:55

Těžko říct, zda je to konspirace, ale klauzule smlouvy, uniklé z firmy Pfizer, která některé státy zbavuje „imunity proti předběžnému zabavení jejich aktiv“ jako záruku, že vlády uhradí své závazky je velice podobná tomu, co se píše tím nejdrobnějším písmem ve smlouvách nebankovních úvěrových společností.

Prohlášení, že „V rámci dvoustranných jednání nemá společnost Pfizer v úmyslu zasahovat do diplomatických, vojenských nebo kulturně významných aktiv jakékoliv země“ naopak vzbuzuje podezření, že právě tohle firma Pfizer v budoucnu v úmyslu má.

A oboje zveřejnila mainstreamová média, i když to za pár hodin zase stáhla ze svých hlavních stránek.

M. Boháček 30.10.2021 13:39

Odporúčam pozrieť. Názory odborníkov (lekári, právnici...) neuplatených farmafirmami. Hovorme spolu.

https://www.youtube.com/watch?v=r4GmBKKxESc

M. Boháček 30.10.2021 13:36

Očkovanie je základ ... poslušnosti a podvolenia sa. Farmafašizmus.

„Aj napriek tomu, že dosahujeme neuveriteľne vysokú mieru zaočkovanosti, ak chceme udržať Dánsko otvorené, tak sa musí zaočkovať ešte viac ľudí,“ uviedol dánsky minister zdravotníctva Magnus Heunicke pre televíziu TV2 a dodal, že v blízkej budúcnosti môžu byť zavedené nové lockdowny.

Sľubovali im, že ak sa dajú zaočkovať, dostanú slobodu. Oni sa poslušne zaočkovali a slobodu im idú aj napriek tomu teraz zobrať. Dáni sa nechali okabátiť!

Keď teda Dánsku nepomohla zaočkovanosť 75% (90% dospelých), tak chce tu naozaj niekto tvrdiť, že ak by bola zaočkovanosť hoc aj 100%, tak sa vírus prestane šíriť? Samozrejme, že nie a príklad Dánska je toho najlepším dôkazom. Vírus šíria rovnako očkovaní aj neočkovaní.

Cieľom zločineckých vlád nie je zastaviť pandémiu. Ich cieľom je naše zotročenie, totálna kontrola nad ľuďmi. A je len na nás, či sa necháme dlhodobo klamať a v konečnom dôsledku zotročiť.

https://www.badatel.net/vdaka-zaockovanosti-zrusili-obmedzenia-teraz-sa-danom-znova-vyhrazaju-lockdownom/

J. Pankovic 30.10.2021 11:27

...já používám rum a česnek, poslední kovid, kterej mě napad, chcípnul strašlivou smrtí a bezpečný odstup v MHD dodržujou vostatní ;-)

R. Vacek 30.10.2021 9:50

Seznamte se s cytokinovou bouří. V odkaze se uvádí, že

"u 75 % pacientů se suspektním CO-VID-19 (tj. osob, které byly v blízkém kontaktu s infikovanými a objevily se u nich respirační a další příznaky) mělo negativní PCR, ale abnormální CT (opacity)."

http://www.edukafarm.cz/data/soubory//casopisy/FarmiNews%201-2020/06%20COVID.pdf

J. Pokoutný 30.10.2021 9:29

Nemluvte o pocitech, zkuste uvést "tvrdé" údaje, Nemáte, že?

J. Stehlik 30.10.2021 8:03

R^

M. Mucha 30.10.2021 7:24

R^R^R^

R. Vacek 30.10.2021 7:11

Důvodem apelování na pacienty je asi hlavně to, že Regeneron funguje v začátcích infekce. A to je často v době, kdy pacient k lékaři nejde a léčí se doma.

No a když se situace zhorší, tak už je na lék pozdě, protože se rozběhla autoimunitní reakce, která zlikviduje plíce pacienta, který v sobě vir už třeba vůbec nemá.

J. Vintr 30.10.2021 2:36

Podle jednoho "konspiračního" webu je ve smlouvách, které vlády podepisovaly s dodavateli vakcín ujednání, že covidová politika států se bude řídit doporučeními těchto firem a speciálně to, že vlády nebudou propagovat a podporovat žádnou léčbu covidu. Je to jen "konspirace"?

K. Machala 30.10.2021 1:41

Díky za výborný článek. I vrabce na střeše občas slyšeti cvrlikati o korupci či něčem jinak nepříliš kalém ve věci úporného Vakzin Vakzin über alles, über alles in def Welt. I když funguje mizerně krátkou dobu na neznámou dlouhodobou bezpečnost a ta odporná diskriminace dokonce i výrazně imunnějších prodělanců je do očí bijící.

J. Brunner 30.10.2021 1:20

R^R^R^