19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Nikdy nekončící hra se statistikami

Zarputilí podporovatelé testování, trasování, rouškování a zakazování všeho možného i nemožného dnes a denně šermují statistikami a omračují nás vždy tím číslem, které v daném okamžiku vypadá co nejhrůzostrašněji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 27.10.2020 7:29

Paní Varadinkova, já si myslím, že to nejste schopna pochopit vy, vaše názory o tom svědčí. A opravdu si myslíte, že hlupakem je Klaus?

M. Varadinková 27.10.2020 8:09

Opravdu si to myslím. Bohužel. V tomto případě je opravdu Klaus hlupákem. A Vy s ním.

M. Innemann 27.10.2020 8:19

Já si myslím, že Klaus není hlupák. Tyhle pitomosti říká naprosto cíleně. Není možné, aby při svém vzdělání nechápal, co se opravdu děje. Ale hlupáci jsou ti, co mu to baští.

M. Varadinková 27.10.2020 8:31

Je ekonom. Ekonomie není exaktní věda. Je zvyklý zpětné vyhodnocovat data a z nich dovozovat predikci. Netuší, že se proces šíření infekce dá celkem exaktně popsat matematickým modelem a že to je exponenciála už přímo ze své fyzikální podstaty. Že to je mnohem jednodušší ( a tudíž mnohem lépe predikovatelný proces) než třeba model klimatu (který právem kritizuje). Přistupuje k tomu koronaviru velmi nevědecky a s ideologickými klapkami na ocich

P. Moravčík 27.10.2020 10:23

Súhlasím s Vami. Pristupuje k tomu len ako ekonóm, posudzujúci problém zo svojho úzko zameraného hľadiska, pričom ignoruje súvislosti. V tom je odjakživa najväčšia hrozba úradníckych vlád, vlád odborníkov, pre štát. Keď vedľa seba poukladáte súčiastky auta, získate len rad súčastí, ale niekto ich musí pospájať, aby to fungovalo.

J. Nevrkla 27.10.2020 8:34

Tak to zkusme konkrétně. Jakého hloupého výroku nebo výroků se Klaus ve svém článku dopustil. Děkuji. A budu příjemně překvapen, pokud konkrétně odpovite.

M. Varadinková 27.10.2020 8:50

Hned první věta je hloupým výrokem. Rouškování , testování a trasování je totiž jedinou možností, jak se dalo ( kdyby to ovšem bylo provedeno důsledně a včas) zabránit jak zbytečným ztrátám životů, tak ekonomickým ztrátám. Neboli jak se dal udržet vývoj epidemie pod kontrolou a udržet počty nakažených na takové úrovni,aby bylo možné poskytnout všem nakaženým odpovídající péči.

J. Nevrkla 27.10.2020 9:07

Děkuji. Je zcela nereálné očekávat, že lidi budou mít ve společnosti jiných lidí stále roušku. Je nereálné očekávat, že rouska zachytí viry, zachytí snad jen kapenky v odletu na větší vzdálenost, ovšem viry se nesiri pouze kapenkami. Je nereálné všechny neustále testovat, i ten negativní může být za chvíli pozitivní. Je nereálné všechny trasovat a všechny kontakty zavírat do karanteny, to by život během krátké doby skončil. Trasovany byly tisíce lidí. Co z toho trasovani vyšlo? Kolik lidí se venku nakazilo mezi desátou večerní a pátou ranní, že dnes máme zákaz vycházení? Proč nám to tají? Nikde na světě se rozšíření epidemie nepodařilo zabránit, zákazy s tím moc nedělají. Zato škody způsobují obrovské. Musí se hledat rozumný a zduvodneny kompromis, Klausuv názor je v tom hledání dobře promyšlený a důležitý.

J. Kulheim 27.10.2020 9:09

Jat to udělat, paní Varadinová? Jak si přestavujete " udržet vývoj pandemie pod kontrolou". Virus je rozšířený po celé světě. Kdyby tomu tak nebylo nebyla by to pandemie.

M. Varadinková 27.10.2020 9:29

Všechny země se snaží udržet to pod kontrolou. Někde se to daří lépe, někde hůře. Klaus bohužel přispívá vahou své autority k tomu, aby se to u nás nedařilo.

M. Moravcová 27.10.2020 7:36

Čím víc testů, tím víc pozitivních. Nikoli nemocných. Není konec světa. Neděste lidi. Mě bolí břicho a nikdo na mě nemá čas. Pijte bilinkové čaje.

M. Varadinková 27.10.2020 8:12

Nemohu za to, že pouhá pravdivá predikce Vás děsí. To bude tím, že tomu sama vůbec nerozumíte, stejně jako Klaus.

M. Moravcová 27.10.2020 9:17

Vidíte a já vůbec vyděšená nejsem. Takže se mýlíte hned v první větě. Nerozumím všemu, to je pravda. Co ale vidím, je chaos, nekompetentnost, totalita, obrovské prachy, které se teď roztáčejí a spoustu nastavených kapes s očekáváním. Po celém světě. A na nemoc to nemá vůbec žádný vliv.

D. Procházka 27.10.2020 8:37

Ano, počet nemocných roste bez ohledu na počet otestovaných. Ovšem korelace mezi počtem pozitivních testů a počtem nemocných tady je a počet provedených testů a jejich výsledek umožňuje predikovat vývoj počtu nemocných. A ta predikce funguje bez ohledu na to, že se píší nesmysly, jak "dobrý známý" nevydržel čekat na test a byl vyhodnocen jako pozitivní nebo jak se obětem autonehody určuje stanovuje smrt s covidem. Ale statistiky pozitivně otestovaných jsou podružné, podstatné jsou data o nemocných a hospitalizovaných. Kupodivu, ne všichni jsou sociální případy, které odmítají převzít příbuzní nebo pečovatelské domy.

J. Kulheim 27.10.2020 8:22

Nákaza se nekontrolovatelně šíří všude, kde jsou lidé. Stejně tak se šířily všechny pandemie v minulosti. Vládu máme od toho, aby pomáhala řešit problémy, které si nejsme schopní vyřešit sami nebo za pomoci své rodiny. Její povinností je, aby opatření, které navrhuje a realizuje, vysvětlila, zdůvodnila a také řekla, co od přijatých opatření očekává. To se nedělo ani neděje. Dělá to pouze pomocí příkazů a zákazů. Přitom se to dotýká zdraví a peněženek všech občanů. Tím přispívá k vzniku různých nedorozumění.

Nic není zdarma a někdo to musí zaplatit. Realizovaná opatření dopadají nějakou formou na každého z nás. K nervozitě přispívá to, že se sitace v šíření stále horší. Virus je všude kolem nás. Ze sdělovacích prostředků se na nás už půl roku chrlí různá čísla o testování, trasování. Díky nebo navzdory přijatým opatřením, jsou čísla čím dál vyšší. Nelze se divit tomu, že mnozí z nás nejsou přesvědčeni o účinnosti přijatých opatření. Proč dochází momentálně ke zhoršení situace? Není to náhodou tím, že stávající počasí je ideální pro šíření respiračních onemocnění?

M. Varadinková 27.10.2020 8:38

Co chcete vysvětlovat na faktu, že virus se šíří mezi lidmi tím, že se potkávají a předávají si virus mezi sebou? A že omezit jeho šíření lze jedině tak, že se omezí na minimum počet kontaktů a že se při těch nezbytných kontaktech budeme chránit rouškami, respirátory, desinfekcí....?

R. Langer 27.10.2020 8:46

A on se snad neomezil?

M. Varadinková 27.10.2020 8:58

Omezil se pozdě. Nakažených už je v populaci příliš mnoho a šíření v rámci jejich rodin (členů domácnosti) nelze zabránit žádným vládním opatřením. Navíc hodně lidí na jakékoliv omezování kašle a Klausova neodpustitelná vína spočívá v tom, že je k tomu povzbuzuje.

J. Kulheim 27.10.2020 9:19

M. Varadinková 27.10.2020 8:58

"Omezil se pozdě. Nakažených už je v populaci příliš mnoho a šíření v rámci jejich rodin (členů domácnosti) nelze zabránit žádným vládním opatřením. Navíc hodně lidí na jakékoliv omezování kašle a Klausova neodpustitelná vína spočívá v tom, že je k tomu povzbuzuje."

Už je to tady. Za to, že se virus nekontrolovatelně šíří, může Václav Klaus.

M. Varadinková 27.10.2020 11:05

Nejen on. Taky všichni ti Šmuclerové, Hnízdilové, Žaloudící, Pirkové, tedy všechny tzv. autority, které problém bagatelizovaly a zpochybňovaly opatření. Čímž utvrzovaly všechny sobecké a nezodpovědné lidi v tom, že není důvod jakkoliv omezovat vlastní zábavu a vzdávat se svého pohodlí. Na jaře jsme virus dokázali potlačit a zredukovat na minimum. Teď se to nedaří. Proč asi?

M. Sedláček 27.10.2020 11:20

Tak to určitě. Hlavně že už máte seznam viníků. Jenom je mi divné, že na tom seznamu nemáte ani jedno jméno vládního politika. Proč asi?

A. Poláková 27.10.2020 8:47

R^R^Velmi zajímavé je, že se nezmínil o naprosto jediném relevantním čísle....rostoucím počtu hospitalizovaných. Jemu , jako kulichovi č.1,ovšem nehrozí , že by se pro něj lůžko nenašlo. Trochu mi děsí, co za osobu jsem to svým hlasem pomáhala udržet u vesla. Utěšuji se tím, že věk je zkrátka neúprosný a kornatění tepen umí své.

Š. Hašek 27.10.2020 9:01

Myslíte, že predikci rozumí v televizi? Myslíte, že ji lze odhlasovat? Myslíte, že ji lze vykřičet na náměstí? Myslíte si, že pozitivní je nemocný/má být zavřen a léčen/očkován???

Klaus něco o matematice ví.

Nevyvracím Vám Vaši osobní predikci, že president Klaus je něco jako parťák od popelářů. Jeho politická kariéra byla vždy dílem zakulisních machinací a falšování voleb.

Krom toho se určitě bojíte v noci do lesa, od března už i ve dne.

M. Varadinková 27.10.2020 9:03

Predikce se dá spočítat. Klaus o tom neví nic, jinak by hloupě neblábolil, že to není exponenciála.

J. Kulheim 27.10.2020 9:15

Nevím co se dá na šíření pandemického viru spočítat. Je vidět že pan Prymula a spol. počítají špatně. Nepočítali s tím, že dojdou podzimní plískanice a s tím rychlé šíření nákazy.

J. Kulheim 27.10.2020 9:33

"M. Varadinková 27.10.2020 9:03

Predikce se dá spočítat. Klaus o tom neví nic, jinak by hloupě neblábolil, že to není exponenciála."

Otázkou je co s těmi čísly dál. Jak to omezí šíření nákazy a počty nemocných?

V současnosti je virus všude, každý jsme se s ním setkali.

Nákaza má jiné podmínky k šíření v létě a jiné v tomto sychravém počasí.

M. Krátký 27.10.2020 5:41

Václave, opět stojím za tebou - jsou to trubci a Nány - dobré ráno všem R^R^R^

M. Němec 27.10.2020 5:08

Bravo !

Občanský aktivista Klaus přesedlal.

Již není předsedou Svazu amatérských klimatologů, nyní fušuje do řemesla všem epidemiologům.

Třeba mu sv.Mikuláš přinese v pytli kromě brambor a uhlí i covid, protože Venoušek zlobí.

P. Manda 27.10.2020 7:41

No vy jste korunovaný. Ale máte neprůstřelné argumenty a brilatními větičkami jste p.prof. úplně odrovnal.

L. Novák 27.10.2020 4:17

Chi, chi, až osazenstvo IVK začne kosit koronavirus, jsem zvědav, co bude Klaus psát. Mě by spíš zajímalo, jak sám sebe chrání před koronavirovou nákazou. Nejspíš naprostou izolací v místě bydliště (nebo jinde hluboko v soukromí) a kontaktem s veřejností pouze prostřednictvím Internetu. ;-)