24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 29.6.2010 11:28

Snadná pomoc.

Nečtěte je.

M. Šejna 29.6.2010 9:15

pane Kremlíku

chcete-li obviňovat klimatology z manipulace s daty, musíte nejprve přestat manipulovat sám. Klimatologové nikdy netvrdili, že Sluneční činnost nemá vliv na klima. Pouze tvrdili, že výrazné oteplování v posledních 50 letech není způsobeno růstem sluneční aktivity.

Sluneční činnost totiž už 50 let neroste a dokonce mírně klesá. Teď zažíváme velice intenzivní sluneční minimum, které trvá už od roku 2006. Toto minimum je srovnatelné s minimem, které proběhlo na počátku 20.století a bylo provázeno relativně nízkými globálními teplotami. V současnosti se ale nízké globální teploty nekonají.

Váš graf ukazující vztah mezi délkou cyklu a globálními teplotami, končí jaksi záhadně rokem 1996. Zcela úmyslně jste vyřadil poslední cyklus trvající 12,5 roku. To by totiž graf ukazoval na výrazný pokles sluneční aktivity a tím i na předpokládaný výrazný pokles globálních teplot. Pokles globálních teplot se ale v posledním desetiletí nekoná. Hovořit se dá jen o stagnaci. Já vím, že Vy byste to vysvětlil setrvačností klimatu. Jenže letos se čeká nejteplejší rok v historii, a to v době, kdy slunce už čtvrtým rokem odpočívá a pořád se nechce pořádně probrat do nového cyklu.

T. Šmilauer 29.6.2010 8:44

Vzkaz pro klimatologa

Pne Kremlíku.

 Číst denodenně vaše články, je mírně řečeno, otravné.

Zabíráte tím místo jiným užitečnějším autorům.

 To, zda lidstvo působí či nepůsobí oteplování naší planety, to stejně neovlivníte.

 Ale jste zřejmě grafoman.

K. Janyška 29.6.2010 7:57

Kajan

Těžko říci, zda vědecký podvod. Zaprve skuteční vědci nepodvádějí a zadruhé se to celé jeví, jako dobře připravený podnikatelský záměr kolosálních rozměrů ! Dzp.