Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

INTERNET VĚCÍ: Mnoho výhod i úskalí

Nový technologický pokrok zásadním způsobem změní náš život. Většinu rozhodnutí bude možné realizovat na mobilních přístrojích. Ekonomika se zefektivní. Moderní technologie však budou mít také dopady na zdraví člověka a na životní prostředí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Zajímavý článek ke přečtení: "Bojím se své nové televize: Proč se bojím ji zapnout – a vy se budete bát taky"

https://aluska.org/bojim-se-sve-nove-televize-proc-se-bojim-ji-zapnout-a-vy-se-budete-bat-taky/

0 0
možnosti
JJ

J14u41r14a 48J81u16r70a76x

16. 7. 2020 18:37

No vidíte, a to je článek šest let starý. Jaká to musí být hrůza dnes!

Na TV se od teď dívám jenom v celoobličejové masce. A budu je střídat, abych je zblbnul! A před televizí zásadně nebudu mluvit vyjma povolených progresivních hesel - třeba BLM a ať žije všech 63 pohlaví; a své paní budu říkat rodič2, abych nenarazil. A své potomky výzvu k svobodné volbě pohlaví a nebudu se před naslouchající televizí zmiňovat, že jsou nemoderně heterosexuální!

0 0
možnosti
JJ

J24u22r75a 12J38u31r73a39x

16. 7. 2020 15:58

No jo, no ...

Jenže tohle sebou nese taky obrovskou závislost na technice a na dodávkách elektřiny.

Takový menší blackout - sluníčko nesvítí, vítr nefouká a jiné zdroje elektřiny jsou fuj, zejména jádro - pak způsobí děsivý kolaps. Ono už dnes by to bylo hodně lahůdkové.

N druhé straně - jak budu moci v budoucnu žít, aniž by mi chytrá lednice sdělila, že v ní nemám brokolicí, co je právě teď v Kauflandu v akci?

0 0
možnosti
PK

P29e34t58r 63K80u40b70á19č

16. 7. 2020 14:01

Paradox zastaralosti :

Když jdete na zámek Hluboká - zjistíte, že při poslední rekonstrukci kolem roku 1910 tam Schwarzenbergové nechali namontovat porcelánové otočné vypínače, které dodnes fungují a dodnes nejsou úplně zastaralé, ve smyslu, že by omezovaly využítí stavby.

Pokud by taková rekonstrukce probíhala dneska a nějaký blázen by tam zamontoval WIFI vypínače spínané smartfounem - můžete vzít jed na to, že za 20 let bude taková stavba nefunkční mrtvola - de facto bez možnosti spínant elektriku.

Když k tomu připočteme fenomén špehování zadními vrátky (ze zákona tam zamontovanými) myslím, že jediný rozumný postoj ke "smart" domácnostem je "děkuji nechci"

0 0
možnosti
MK

prakticky stejné je to na Konopišti - a furt to funguje R^R^R^

0 0
možnosti
Foto

Nepřetržité sledování - ne, že může být. Ono BUDE. Opakuji to neustále a všude - každá technologie, která může být použita proti lidem a k upevnění moci, takto dříve nebo později použita bude.

0 0
možnosti
PZ

P81e54t44r 71Z80i80m66a

16. 7. 2020 10:03

IoT bude mít vliv na záruku zboží. Vzpomeňte si na to, až vám přijde e-mail že vaší pračce byla zkrácená záruka, protože v ní příliš často perete moc velké množství prádla, nebo že vaše boty přišly o záruku, protože v nich chodíte do deště.

IoT umožní výrobcům ždímat z vás další peníze za zboží od nich, protože ho budou mít nepřetržitě kontrolou. A tak, samozřejmě pro vaše dobro, vás upozorní váš kávovar, že přestane za X cyklů fungovat, pokud ho nedonesete do servisu, aby tam provedli naprosto nezbytnou opravu BLABLA, která stojí jenom XY peněz, protože je momentálně ve slevě. Jinak by to stálo XXYY a pokud byste opravu neudělali, tak BUBUBU!

0 0
možnosti
VM

Dobrý sluha a zlý pán !

Jako mnoho věcí před ním, když jim/tomu člověk propadne.

0 0
možnosti
PP

P86e11p86a 51P45e10p68a30x

16. 7. 2020 7:27

Internet věcí je opravdu velká bublina, která nebývale zvýší spotřebu el. energie. Světu který se nedokáže efektivně vyrovnat s koronavirem a se spoustou dalších velmi důležitých problémů lidstva je sugerována představa chytrých ledniček, topení a dalších zbytečností, které v lepším případě nebudou dál degenerovat lidský mozek.

0 0
možnosti
Foto

Dovedete si představit situaci až dojde proud? Pravděpodobně ne naráz ale postupně ve stále větších výpadcích. A to bude dobré pro lidi, aby se naučili žít bez internetu, mobilů a dalších berliček. Pamatuje si někdo na knihu Čestmíra Vejdělka Návrat z ráje?

0 0
možnosti
JS

Slibované rozšíření IoT bych neviděl v domácnostech tak růžově - Chytrou ledničkou nebo domem už vyhrožují několik desítek let a stále většinou zůstává vše při starém - je to hezké, ale většinou chybí nějaký větší přínos, který by lidi donutil za podobné systémy utrácet a hlavně učit se s nimi žít. Takže chytrý dům je pak automatické zavírání žaluzií a info o teplotě na mobilu.

0 0
možnosti

Donutí Vás k tomu instalace "chytrého elektroměru", který bude v okamžicích zelené energetické bídy účtovat extrémně vysoké ceny za kWh. V tu chvíli se stanou spotřebiče bez "chytrosti" (možnosti snížit odběr) luxusem.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz